Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Maksas Vėberis

Maksas Vėberis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Maksas Vėberis. Biurokratijos koncepcija. Klasikinė biurokratijos formalios struktūros analizė, pagrindiniai jos bruožai. Darbo pasidalijimas: Privalumai ir nuostoliai, Valdžios hierarchija, Tradicinė valdžia, Charizmatinė valdžia, Racionali – įstatyminė valdžia, Biurokratinė valdžia, Nenumatytos pasekmės. Sudėtinga valdymo hierarchija. Aiškios atsakomybės taisyklės ir darbotvarkė. Beasmeniškumas: Beasmeniškumo privalumai, Beasmeniškumo nuostoliai. Išvados.

Ištrauka

Maksas Vėberis (1864 – 1920) buvo vokiečių istorikas ir sociologas, Freiburgo, Heidelbergo, Miuncheno universiteto profesorius. Drauge su H.Rikertu ir V.Diltėjumi sukūrė idealių tipų koncepciją, neigiančią istorijos raidos objektyvų dėsningumą, metodologiškai grindžiančią pliuralizmą, kaip tyrimo metodą, (pvz., feodalizmą, kapitalizmą laikė tik idealios tipizacijos būdais, o ne objektyviai egzistuojančiais visuomenės santykiais). Lemiamu europietiškos kultūros bruožu laikė racionalumą, o kapitalizmą – racionaliausiu ūkininkavimo tipu. Vėberis – religijos sociologijos pradininkas. Daugiausia tyrė visuomenės ūkio veiklos, įvairių socialinių grupių materialinių ir ideologinių interesų ryšį su religine sąmone. Vėberis sukūrė koncepciją apie klasinių skirtumų daugiamatiškumą (santykių su valdžia, socialinio statuso, prestižo skirtumus, religinį ir ideologinį susiskaldymą laikė vienodai reikšmingais kaip ir nevienodumus, sąlygojamus privačios nuosavybės). Svarbiausiu politinio gyvenimo konfliktu laikė politinių partijų kovą su biurokratizmu.
Manydamas, kad visos tikslų siekiančios organizacijos, susidedančios iš tūkstančių individų, veikla turi būti rūpestingai kontroliuojama, Maksas Vėberis suformulavo biurokratinio valdymo teoriją. Šios sistemos, dar vadinamos Vėberio biurokratija arba racionalia biurokratija, pagrindiniai bruožai:
1. Griežtas darbo pasiskirstymas, kurio paskirtis suformuoti aukštos kvalifikacijos specialistus kiekvienose pareigose.
2. Valdymo lygių hierarchija, kai kiekvieną žemesnį lygį kontroliuoja aukštesnis, ir žemesnis yra pavaldus aukštesniam.
3. Tarpusavyje susijusių formalių taisyklių ir standartų sistema, kuri užtikrina, kad visi darbuotojai atliktų savo darbą vienodai.
4. Oficialūs asmenys atlieka pareigas formalaus nuasmeninimo dvasioje.
5. Priėmimas į darbą griežtai pagal kvalifikacinius reikalavimus ir darbuotojų apsaugojimas nuo savavališkų atleidimų.
Biurokratijos koncepcija, suformuluota Makso Vėberio 1900 metais, laikoma viena iš naudingiausių idėjų, kada nors sugalvotų pasaulyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis28.57 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Maksas Veberis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą