Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Migracijos raiška Lietuvoje

Migracijos raiška Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Teorija. Ilgalaikė migracija. Bendros tendencijos. Išvykimo šalys, bendruomenės. Perspektyvos. Nereguliari migracija ir trumpalaikės išvykos į užsienį. Nereguliarios migracijos mastas. Migracijos priežastys. Migracija dėl darbo. "Protų nutekėjimas". Nelegali migracija. Migrantų tranzitas per Lietuvą. Nelegali migracija iš Lietuvos. Migracijos padariniai ir perspektyvos Lietuvoje. Tyrimas, jo rezultatai. Tyrimo metodika. Tyrimo analizė.

Ištrauka

Aktualumas. Visais laikas vyko gyventojų judėjimas. Tiek prieš milijonus metų, tiek ir dabar, žmonės migravo ir tebemigruoja, kadangi visada žmogus ieškojo palankesnių gyvenimo sąlygų. Keičiantis istoriniams laikotarpiams keitėsi migracijos požymiai. Šiuo metu dėl įvairių priežasčių išaugo migracijos mastas, taip pat pasikeitė migracijos geografija ir tipai.Lietuvoje vykstantys politiniai, socialiniai ir ekonominiai pokyčiai daro įtaką tarptautinei migracijai. Gyventojų judėjimas daro nemažą įtaką šalies ekonomikai, mokslo lygiui taip pat demografijai.
Problemos.
• Migracijos srautų didėjimas
• "protų nutekėjimas"
• Jaunimo migracija
Tyrimo objektas. Tyrimo objektu pasirinkome emigraciją. Ši migracijos forma labiausiai liečia Lietuvą ir yra aktualiausi, kadangi emigracijos srautai nuolat auga, todėl tai yra opiausia su migracija susijusi problema.
Tyrimo tikslai. Emigracija, vienaip ar kitaip, yra palietusi didžiąją dalį Lietuvos gyventojų, todėl pagrindinis tyrimo tikslas yra ištirti gyventojų požiūrį į emigraciją ir išaiškinti jos priežastis.
Tyrimo dalykas.
1. Žmonių nuomonė apie migraciją
2. Priežastys, dėl kurių emigruojama ir priežastys, sulaikančios nuo migracijos
Tyrimo uždaviniai. Ištirti kuo didesnę dalį gyventojų ir sužinoti jų nuomonę emigracijos klausimu. Taip pat išsiaiškinti priežastis, kurios juos stabdo nuo emigracijos.
Tyrimo kontingentas. Tyrimo kontingentas- darbingo amžiaus žmonės (nuo 18 metų). Toks kontingentas parinktas atsižvelgiant į tai, kad šios socialinės grupės atstovai dažniausiai migruoja.
Tyrimo metodai. Tyrimas buvo atliktas anketacijos būdu, tiek grupinės, tiek pavienės. Tokiu būdu buvo siekiama per trupą laiko tarpą apklausti kuo daugiau respondentų.
Darbo struktūra. Darbą sudaro dvi dalys: teorija ir metodinė dalis. Teorinė dalis susideda iš keturių skyrių: ilgalaikė migracija, nereguliari migracija ir trumpalaikės išvykos į užsienį, nelegali migracija, migracijos padariniai ir perspektyvos Lietuvoje. Metodinę dalį sudaro : metodika ir tyrimo analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-06
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis65.38 KB
Autoriusaurute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Migracijos raiska Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2006-05-09 IP: 84.240.10.149
  aiva sako

  geras

 • 2005-10-20 IP: 81.7.64.5
  dola sako

  Visai nieko darbelis, tik truputi truksta isvadu.Bet siaip nieko, verta atsisiusti, kai nerandi geriau:).

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 15 puslapių 
 • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą