Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Šeima kaip vertybė

Šeima kaip vertybė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Šeima yra svarbiausia žmogaus ir visuomenės gyvenime. Šeimos sąvoka. Šeimos funkcijos. Šeimoje ugdomos vertybės. Šeimos gyvensenos vertybės. Meilė ir atsakomybė. Ištikimybė. Žmoniškumas. Tiriamoji dalis. Tyrimai. Šiuolaikinėse Lietuvos šeimose ugdomos vertybės. Jaunimo požiūris į šeimą, kaip į vertybę. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Pasirinkau rašyti apie šeimą, kaip vertybę. Tai gana plati ir aktuali tema, į kuria galima pažvelgti įvairiais aspektais. Mano temos pasirinkimą motyvuoja tai, kad šiuolaikinė visuomenė sparčiai žengia demoralizacijos keliu ir jos požiūris į daugelį vertybių yra iškreiptas. Turiu omenyje būtent požiūrį į šeimą, kaip į vertybę, kaip į pagrindinę instituciją, kuri padeda pamatinį pagrindą, auklėjant jaunąją kartą. Jaunimas labai atitrūko nuo savo tėvų, nebepuoselėję senolių išminties, jų tradicijų. Man buvo įdomu sužinoti kiek ši nuomonė yra teisinga ir, ar iš tikrųjų ši problema yra tokia aktuali.

Tikslas: sužinoti koks yra požiūris į šeimą, kuris susijęs su ugdomomis šeimos vertybėmis;
Uždaviniai:
1. atskleisti šeimos, kaip didžiausios vertybės sąvoką;
2. išanalizuoti šeimos gyvensenos vertybes;
3. ištirti kokios vertybės yra ugdomos šiuolaikinėse Lietuvos šeimose;
4. nustatyti jaunimo požiūrį į šeimą.
Hipotezė: šiuolaikinės šeimos ugdomos vertybės ir požiūris į šeimą yra pakitę.
Savo darbe rėmiausi šiais autoriais: T. Afanasjeva, Z. Bajorūnu, J. Litviniene, J. Jenkinsu, V. Stankūniene, K. Miškiniu, J. V. Uzdilu, V. Titarenka, I. Lieliūgiene ir kt. Buvo apžvelgta keturiolika literatūros šaltinių, daugiausia lietuvių autorių. Renkantis literatūrą, dauguma šaltinių buvo parašyti Sovietmečio laikotarpiu arba vėliau, nei per paskutinius penkerius metus, truko naujesnės informacijos.
Taip pat buvo atlikti du tiriamieji darbai, anketavimas ir apklausa. Šie tyrimai buvo atlikti Vilniaus M. Dobužinskio ir Alytaus Putinų vidurinėse mokyklose. Jie vyko nuo lapkričio 16 d. iki balandžio 15d.
. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis37.69 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima kaip vertybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą