Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinio kapitalo trūkumas pokomunistinėse valstybėse

Socialinio kapitalo trūkumas pokomunistinėse valstybėse

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Teorinė dalis. Socialinio kapitalo samprata. Pokomunistinių visuomenių apibūdinimas. Praktinė dalis. Socialinio kapitalo trūkumo pokomunistinėje visuomenėje prielaidų analizė. Prognozuojamos socialinio kapitalo trūkumo pokomunistinėje visuomenėje pasekmės ir socialinio kapitalo reikšmė. Galimi socialinio kapitalo problemos pokomunistinėje visuomenėje sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo metu atsiskleidžia dvi pagrindinės ir tarpusavyje susipynusios gairės: aptariama socialinio kapitalo trūkumo pokomunistinėje visuomenėje problema (siekiama išsiaiškinti kas nulemia žmonių nepasitikėjimą vienas kitu, menką dalyvavimą viešajame gyvenime ir žemą pilietiškumo lygį) bei svarstomas požiūris į pokomunistinę bendruomenę, kaip į tam tikrą unikalų ir išskirtinį visuomenės modelį.
Taigi, kalbant apie šiuolaikinius sociumus, fenomenaliu reiškiniu tampa būtent posovietinė erdvė. Ši sfera atsiskleidžia, kaip lemtingos totalitarizmo ir demokratijos dvikovos arena, talpinanti savyje dvilypę ir kontrastingą praktiką: skirtingos valdymo formos, principai, ideologijos, o kartu ir jų nulemtos tokios visuomenės mikro dalys, kaip paskirų individų gyvenimo būdas ar požiūris. Būtent tokie posovietinės visuomenės bruožai, kaip tarpusavyje kovojančios skirtingos patirtys bei vertybės ir paverčia šią erdvę patrauklia daugeliui tyrėjų.
Tuo tarpu esminė šio darbo problema yra socialinio kapitalo trūkumas pokomunistinėje erdvėje, nulemiantis žmogiškųjų ryšių, bendruomeniškumo, gausios pilietinės iniciatyvos ir tarpusavio pasitikėjimo kultūros nuosmukį. Dabartiniame pasaulyje sociumas tapo lemiamu elementu visos valstybės gyvenime, todėl socialinio kapitalo problema tampa dar aštresnė. Vyrauja teorija teigianti, kad nebe ekonomika yra stiprios valstybės pagrindas, o susitelkusi visuomenė. Tad tyrimo eigoje bus stengiamasi atsakyti į tokius esminius klausimus: kodėl gi pokomunistinėms valstybėms būdingas žemas socialinio kapitalo matmuo, kokios prielaidos lemia tarpusavio nepasitikėjimą ir pasyvumą, kodėl visuomenė pamažu virsta "vienišųjų minia"? Kaip su visa šia socialinio kapitalo problema yra susijęs sovietinio režimo poveikis pokomunistinėms visuomenėms? Kokias ateities perspektyvas galima numatyti šiems sociumams ir kokie problemos sprendimo būdai yra veiksmingiausi? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-16
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.66 KB
Autoriusrosita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasM.Gedutis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio kapitalo trukumas pokomunistinese valstybese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • M.Gedutis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą