Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Nepilnamečių nusikalstamumo problemos Lietuvoje

Nepilnamečių nusikalstamumo problemos Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Nusikalstamumo samprata. Nepilnamečių nusikalstamumas dabartinėje visuomenėje. Veiksniai, turintys didžiausią įtaką nepilnamečių nusikalstamumui. Nepalankios asmenybės raidos sąlygos šeimoje. Neigiamas mokyklos ir bendraamžių grupės poveikis. Neigiama visuomenės informavimo priemonių įtaka. Individualios asmens savybės. Pagalbos nepilnamečiams struktūra Lietuvoje. Bausmė ir ugdymas: įkalinimo bei priežiūros įstaigų misijų prieštaringumas. Anketinė pedagogų apklausa, tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados ir pasiūlymai. Objektų sąrašas. Abėcėlinė rodyklė.

Ištrauka

K
iekvienos demokratinės valstybės ateities perspektyvas lemia visuomenės intelektualinės, dvasinės investicijos į vaikus ir jaunimą, jų asmenybių dorinį ugdymą, žinias, švietimą, socialinį saugumą. Lietuvos visuomenė išgyveno įvairių sukrėtimų, negandų, krizių. Žmonės prie šių reiškinių prisitaikė įvairiai – kai kas pralobo, kai kas nuskurdo, kai kas visai nepakeitė savo gyvenimo pobūdžio. Vis bėgame, iriamės per darbus, idėjas, nuolat už kažką kovojame. Tarytume turime kuo pasididžiuoti, nes procesas vyksta ir veiksmas nesustoja. Kitas klausimas – kaip tas veiksmas vyksta ir kaip atrodo iš šalies šitas bruzdėjimas. Sprendžiant vaikų klausimus, vaizdas labai panašus į F.Kafkos aprašytą "Procesą". Aplinkui nieko kito jau nesidirbi, tik kaip visi stengiasi spręsti vaikų problemas, tais klausimais domisi daugybė institucijų, bet laikas eina, o situacija ir toliau mažai tesikeičia. Keičiasi gal pavardės, gal veidai, bet sistema pati nejuda. Visi pakalba, kad vaikų klausimai labai svarbūs, bet ir toliau Vyriausybei svarbesnės pensininkų problemos, PVM mažinimo ar didinimo klausimai, ir tikrai ne vaikų klausimai. Tiesa, dėl savo sąžinės ramybės pameta kelis milijonus narkomanijos prevencijai, kad greitai per metus sutvarkytų šią problemą, kaip prieš kurį laiką bandė spręsti gatvės vaikų problemas. Vaikai, šeimos ir jų problemos atsidūrę ties Daniilo Charmso aprašyta absurdo riba – "Iš gatvės girdėti bjaurus berniūkščių šūkavimas. Aš guliu ir kuriu jiems bausmes. Labiausiai man patinka užleisti ant jų stabligę, kad jie nustotų judėti. Tėvai išsinešioja juos po namus... Paskui jie ima pamažu sveikti, bet aš užleidžiu ant jų kitą stabligę, ir jie visi nugaišta." Taip požiūrį į vaikus matė absurdo humoreskų meistras D.Charmsas, o kuo šis požiūris skiriasi dabar? Gal tik tuo, kad niekas garsiai neišdrįs pasakyti, kad vaikai yra neįdomūs ir tegul geriau niekas mūsų netrukdo dėl tokių niekų. Kai reikia iš esmės, kompleksiškai spręsti problemą – staiga niekas nežino, kas turėtų tai daryti. Na dar bandoma skubiai prigesinti kilusį gaisruką, kad vėliau, po metų ar dvejų, sotus dėdė pareikštų, kad buvo imtasi priemonių ir, kaip matote, jokių rezultatų negauta. Daugiau lėšų nebus skirta, nes bus svarbesnių (nevaikiškų), rinkiminių pažadų įgyvendinimo metas. Kitaip tariant užleidžiame kitą "stabligę". O kokių rezultatų mes siekiame? Ką mes norime padaryti vienos ar kitos akcijos metu? Kas ir kokius uždavinius valstybės mastu iškėlė? Į šiuos klausimus beviltiška ieškoti atsakymo, nes niekas ir nežino.
Savo referate norėčiau aptarti nepilnamečių nusikalstamumo problemas Lietuvoje, nes šiai dienai tai labai aktuali daugelio šalių, tame tarpe ir Lietuvos problema. Tai yra mano pagrindinis tikslas. Šiai dienai tai yra vis didėjanti problema, kuriai kol kas nėra skiriama pakankamai dėmesio. Tyrimo objektas – nepilnamečių nusikalstamumas. Tyrimo dalykas – tai nagrinėjamo objekto savybės, charakteristikos, socialiniai santykiai.
Tyrimo uždaviniai:
1. Apibūdinti nusikalstamumo sampratą;
2. Apibendrinti nepilnamečių nusikalstamumo didėjimo tendenciją
3. Išskirti nepilnamečių nusikalstamumo priežastis;
4. Atskleisti įkalinimo įstaigų poveikį nepilnamečių tolimesnei socializacijai.
Tyrimo metodas - anketinė apklausa, literatūros apžvalga.
Pirmiausia, reikia nuodugniai išanalizuoti nusikalstamumo priežastis – bendras ir individualiais atvejais.
Kita vertus, gal nereikia stebėtis, jog vaikai ir paaugliai, nuolat mokomi tik vieno – išgyvenimo džiunglių sąlygomis, ima pažeidinėti įstatymus ir daugiau nusikalsta. Gal jie tiesiog nori, kad mes juos išgirstume? Gal jie neranda kito būdo paskelbti apie tai, kad jie irgi žmonės? O mes jau įpratome "gesinti gaisrus", bet nemokame dirbti nuosekliai, stengdamiesi ne pasmerkti žmogų, o nuo pat pradžių jam padėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-29
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis81.97 KB
AutoriusAlbinas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu nusikalstamumo problemos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą