Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Telšių rajono moksleivių gyvenančių daugiau kaip tris kilometrus nuo mokyklų vežiojimo analizė

Telšių rajono moksleivių gyvenančių daugiau kaip tris kilometrus nuo mokyklų vežiojimo analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Telšių rajono administracijos švietimo skyrius. Operatyvinis Telšių švietimo skyriaus valdymas. Bendrojo lavinimo mokyklos Telšių rajone. Moksleivių gyvenančių daugiau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos vežiojimas. Mokyklinių ir "geltonųjų" autobusiukų išlaikymas. "Geltonųjų" autobusiukų išlaidų struktūra. Mokyklinių autobusiukų išlaidų struktūra. "Geltonųjų" ir mokyklinių autobusiukų išlaikymo vidutinių išlaidų palyginimas. Naujojo "geltonojo" autobusiuko optimalaus maršruto sudarymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.

Ištrauka

Kintant šalies demografinei padėčiai iškilo būtinybė optimizuoti mokyklų tinklą, ypač kaimo vietovėse. Todėl jau dabar kai kurios mokyklos uždarytos, kitos performuotos, kad būtų racionaliau naudojamos valstybės lėšos skirtos švietimui. Tuo pačiu yra būtina optimizuoti ir moksleivių vežiojimą iki mokyklų, kad būtų kuo taupiau naudojami resursai ir automobiliai moksleiviams vežioti į mokyklas ir iš jų.
Vežiojamų moksleivių dalis rajonuose labai priklauso nuo gyventojų tankio, mokyklų išsidėstymo (tinklo) kaimo vietovėse ir visuomeninio transporto infrastruktūros bei jos atitikimo mokyklų tinklui. Kita vertus, tarptautiniai ir krašto keliai niekada nebus derinami su rajonų mokyklų tinklu. Išeitis yra kurti alternatyvų moksleivių vežiojimo transporto sistemą – mokyklinius arba "geltonuosius" autobusiukus ir tobulinti mokyklų tinklą, atsižvelgiant į vietinius moksleivių vežiojimo poreikius.
Racionalus mokyklų tinklo tvarkymas padės taupyti švietimui skiriamas biudžetines lėšas, garantuos švietimo paslaugų įvairovę atsižvelgiant į socialinius, ekonominius, kultūrinius ir demografinius pokyčius. Tai padės sumažinti tuščiai finansuojamų vietų skaičių mokyklose, ypač kaime bei pertvarkyti jame gyvenančių bei specialių poreikių moksleivių vežiojimą taip, kad jie saugiai pasiektų mokyklas, esančias toli nuo namų.
Siekdama pagerinti ugdymo kokybę Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose, švietimo ir mokslo ministerija parengė mokyklų tobulinimo programą. Programos strateginės kryptys buvo patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001.10.04. Vienas iš pagrindinių programos tikslų – optimizuoti savivaldybės mokyklų tinklą taip, kad būtų užtikrintas švietimo prieinamumas, mokyklų tinklo ekonomiškumas kaime gyvenančių moksleivių ir moksleivių turinčių didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, vežiojimas.
Tyrimo tikslai: susipažindinti su Telšių rajono savivaldybės švietimo skyriumi, jo operatyviniu valdymu; Telšių miesto bei rajono mokyklų tinklu; mokinių pervežimu bei išanalizuoti pervežimo išlaidas.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokinių pervežimo išlaidas "geltonaisiais" bei mokykliniais autobusais.
2. Palyginti "geltonųjų" autobusiukų su mokyklinių autobusiukų vidutines išlaikymo išlaidas.
3. Rasti optimaliausią ir pigiausią naujo "geltonojo" autobusiuko maršrutą.
Tyrimo objektas – Telšių rajono savivaldybės švietimo skyrius.


Tyrimo metodai:
1. Literatūros pasirinkta tema rinkimas, apibendrinimas;
2. Statistinės, publicistinės informacijos kaupimas, duomenų sisteminimas, apibendrinimas, išvadų ir duomenų pateikimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-15
DalykasSociologijos tyrimas
KategorijaSociologija
TipasTyrimai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis57.11 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word moksleiviu veziojimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą