Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Žinių visuomenės plėtra Lietuvoje (2)

Žinių visuomenės plėtra Lietuvoje (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Informacinės ir žinių visuomenės kaip sistemos interpretacija. Ekonominių valdymo metodų taikymas žinių visuomenės sričių nustatymui. Pagrindiniai informacinės visuomenės plėtros siekiniai. Su informacinės visuomenės plėtra susijusių darbų finansavimo poreikių apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje vyksta permainos: sparčiai keičiasi tiek rinkos, tiek darbo vietų, namų ūkio ir laisvalaikio aplinka. Žmonių veiklą vis mažiau riboja nuotoliai ir laikas, veikla darosi globališkesnė, stiprėja specializacija. Dabartiniu laikotarpiu svarbu bendradarbiauti konkuruojant atvirosios rinkos ekonomikos sąlygomis. Atsiranda naujo tipo – virtualiųjų įmonių, elektroninio viešojo administravimo, darbo, mokymosi ir kultūros plėtros – galimybių. Ypač didelę reikšmę įgyja informuotumas, žinios, kompetencija, gebėjimas naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis. Šios ypatybės skatina permainas, nes jos yra gyvenimo kokybės ir socialinės gerovės kūrimo, kultūros vertybių ir kalbos išsaugojimo laidas, ūkinės veiklos katalizatoriai, demokratijos plėtros, bendradarbiavimo pagalbininkai. Tačiau informacijos, mokėjimo (žinių), informacinių technologijų galia visiškai atsiskleidžia tik žinių visuomenėje, kai visi jos nariai – gamintojai, paslaugų teikėjai, paprasti žmonės, visų lygių vadovai – gali, moka ir nori naudotis jų pranašumais.
Žinių visuomenė - tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai - tiek paprasti gyventojai, tiek visų lygių vadovai – turi galimybę ir geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šiuolaikinių informacinių technologijų priemonėmis, šalies ir pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldybių institucijos, pasitelkdamos šias priemones ir išteklius, - priimti sprendimus, garantuoti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją.
Temos aktualumas. Žinių visuomenės plėtra Lietuvoje yra aktuali tuo, kad dabartiniu laikotarpiu žinių ekonomika tampa svarbiausiu išsivysčiusių šalių ūkio raidą lemiančiu veiksniu, o žinioms imlios pramonės bei informacinių technologijų plėtotė yra būtina šalies pažangos, klestėjimo ir gerovės sąlyga. Subalansuota šalies plėtra galima tik turint ilgalaikę šalies raidos strategiją, pagrįstą žinių visuomenės ir žinių ekonomikos prioritetais. Šių prioritetų įgyvendinimui reikalingos kryptingos valdžios pastangos ir politinė valia.
Žinių visuomenės plėtra Lietuvoje, Europos mastu, yra atsilikusi (tarp Europos valstybių esame kartais net treti nuo galo).
Kursinio darbo tikslas: siekiant plėtoti žinių visuomenę, kuri yra atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti, visų pirma svarbu išanalizuoti žinių visuomenės plėtros Lietuvoje veiksnius. Šių veiksnių identifikavimas, manau, padėtų atskleisti prioritetines sritis ir sumodeliuoti žinių visuomenės plėtros Lietuvoje veiksmų planą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-27
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis100.53 KB
AutoriusLINA
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniu visuomenes pletra Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą