Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Feminizmas (6)

Feminizmas (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. 1 dalis. Feministinio judėjimo ištakos. Feminizmo samprata. Atsiradimo priežastys. XVII amžiaus lyties samprata. 2 dalis. Lyčių sistema. "Biologinė" ir "socialinė" lytis. Moteriškumas ir vyriškumas. 3 dalis. Modernusis požiūris į lytį. Stereotipų įtaka šiuolaikinei lyčiai. Nepriklausoma moteris. Feminizmas ir motinystė. Išvados.

Ištrauka

Vyro ir moters santykiai, lytis, giminė, - moteriškumas ir vyriškumas, asmenybės esmė visada rūpėjo žmogui. Lyčių istorija, kaip žmonijos istorija, yra dramatiška ir sudėtinga. Lyčių drama prasidėjo tada, kai vyriškoji lytis įsitikino savo išrinktumu, kai vyriškumo vertybės tapo tobulumo matu, kai vyro veiklą ir vyriškumą pradėta atskleisti istorijos, visuomenės kategorijomis, o moters būvį ir moteriškumą – biologiniais dėsniais, uždara šeimos erdve, jos priklausomybe nuo vyro.
Lyčių skirtumas iškyla kaip viena aktualiausių mūsų epochos problemų, kurios išsprendimas greičiausiai priverstų visuomenę kitaip pažvelgti į lytį. Šiuolaikinė visuomenė vis dar vadovaujasi stereotipiniu mąstymu, kuris lengviau padeda pažinti pasaulį bei socializuotis jame kaip pilnaverčiais atstovais. Šiame kursiniame darbe analizuojama šiuolaikinės moters pozicija šiuolaikiniame pasaulyje, bei jos santykis su vyriškąja lytimi. Taigi, šio darbo problemos formuluotė: Feminizmas stipriai pakeitė šiuolaikinės moters paveikslą, tačiau moters padėtis visuomenėje vis dar remiasi stereotipais. Kaip ir kitais egzistencijos aspektais, istorinė perspektyva leidžia pamatyti, kaip drastiškai keičiasi elgesys, moraliniai įsitikinimai, tapatumas ir socialiniai vaidmenys pereinant iš vieno istorinio ar kultūrinio laikotarpio į kitą. Kaip politinės sistemos ir drabužių stiliai, taip ir reikšmės, kurios yra suteikiamos lyčiai, nuolat kinta dėl socialinių, ekonominių religinių ir kitų veiksnių įtakos.
Pagrindinis darbo tikslas yra atskleisti feminizmo reikšmę lyties supratimui ir parodyti feminizmo įtakotą šiuolaikinės moters paveikslą. Siekiant tikslo apibrėžiama feminizmo sąvoką, trumpai aptariamos jo ištakos ir trumpai parodomas XVIII amžiaus moters paveikslas. Aprašoma lyčių sistemos samprata, kuri padeda apibrėžti lytį. Išanalizuota šiuolaikinės moters socialinė aplinka, padėtis bei socialinė stereotipų įtaka lyties formavimuisi. Taip pat aptarta moderniosios moters ir motinystės santykis.
Rašant darbą buvo analizuojama knygų literatūra ir informacija iš interneto. Rašant darbą daugiausia remtasi knygų literatūra. Knygų informacija nebuvo pati naujausia, todėl kai kurias mintis pateikiant naudojama internete rasta informacija.
Darbo objektu pasirinkta lytis, kuri leidžia aiškiau apibrėžti lyčių santykius šiuolaikinėje visuomenėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis32.11 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Petraitis
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Feminizmas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • A. Petraitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą