Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Sociologinis tyrimas

Sociologinis tyrimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Literatūros analizė. Tyrimo duomenų analizė. Tyrimo apklausos anketa. Tyrimo apklausos anketos analizė. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Vadovavimas grupei yra tokia veikla, kuri padeda pasiekti tikslą ir palaikyti efektyvius dalykinius tarpusavio santykius. Kiekviename darbo bare yra vadovų ir pavaldinių, kadangi vienas pats žmogus negali visko padaryti. Vadovo darbe dėl įvairiausių priežasčių būna daug netikėtumų, nesusipratimų bei įtampos.
Idealiausi vadovo ir pavaldinių santykiai yra abipusiai: ir vadovas, ir pavaldiniai jaus didesnį pasitenkinimą, jei savo darbą atliks gerai. Sukūrus supratimo atmosferą tarp savęs ir pavaldinių, vadovui darbas eisis daug lengviau. Bet kaip sukurti tokią atmosferą? Atsakymas būtų toks: reikia stengtis geriau pažinti savo darbuotojus, plėtoti tarpusavio supratimo santykius, geriau juos suprasti ir išvengti nemalonių situacijų darbe. Galime vadovautis viena iš Rodžerso taisyklių : "Leiskite žmonėms patiems spręsti problemas, kurios priklauso jų kompetencijai. Neįpraskite priimti galutinių sprendimų pats vien todėl, kad esate vadovas."
Didinant valdymo efektyvumą, svarbus vaidmuo tenka vadovo veiklai. Profesionaliai išmanydamas gamybos techniką ir technologiją, vadovas neretai patenka į keblią padėtį, kai reikia spręsti socialinius ir psichologinius klausimus, ypač reguliuojant savo santykius su jam pavaldžiais darbuotojais. Todėl vadovui nepakanka išmanyti darbo techniką ir technologiją, jam būtina pažinti žmonių valdymo mokslo ir meno pagrindus, jo sudedamąsias dalis: psichologiją, etiką, pedagogiką, soc.psichologiją, logiką. Be to reikia ne tik išmanyti, bet ir naudoti šių mokslų žinias kasdieninėje savo veikloje, organizuojant kolektyvinį darbą ir bendraujant gamybos procese su žmonėmis.
Šio darbo temos aktualumas - šiandieninėje visuomenėje kalbėti apie vadovo elgesį yra gana sudėtinga. Žinome, kad vadovai ne visada pasirenka teisingus ir ne visada įmonei naudingus sprendimus. Tai priklauso nuo vadovo išsilavinimo, darbo patirties bei amžiaus. Nemaža dalis vadovų, pasirinkę neteisingą sprendimą, sukelia tiek sau, tiek įmonei papildomų problemų. Tik nedaugelis iš jų padaro reikiamas išvadas ir kritiškai pažvelgia į savo darbą.
Šio darbo tyrimo problema – ją sukelia tai, kad iš pirmo žvilgsnio kasdieniški ir nereikšmingi dalykai, pasirodo, gali nulemti paties vadovo karjerą ir įmonės veiklos tolimesnę sėkmę.
Šio darbo tyrimo objektas - žmonės, dirbantys ar anksčiau dirbę įvairaus lygio vadovaujantį darbą, bedarbiai ir studentai.
Šio darbo tyrimo dalykas - sprendimų priėmimo tipai bei jų atitikimas praktinėje veikloje, taip pat jų pasiskirstymas pagal respondentų, dalyvavusių apklausoje, socialinę padėtį.
Šio darbo uždaviniai – uždaro tipo anketos sudarymas dvidešimčiai respondentų apklausti. Išskirti ir paanalizuoti priimtinus bei nepriimtinus vadovo sprendimus pateiktose anketos situacijose. Išsiaiškinti, ar jo sprendimai yra spontaniški, ar logiški ir gerai apgalvoti.
Šiame darbe naudota metodika - literatūros, susijusios su šia tema, bei socialinių duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis46.69 KB
AutoriusGita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sociologinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą