Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Nusikalstamumas ir jo socialiniai-ekonominiai veiksniai

Nusikalstamumas ir jo socialiniai-ekonominiai veiksniai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamumo sąvoka. Nusikaltimų priežastys ir sąlygos. Nusikaltimų rūšys. Nusikaltusių asmenų statistinis įvertinimas. Metodologija. Nusikalstamumo duomenų analizė. Bendri duomenys apie nusikaltimus bei nusikaltusius asmenis. Nusikaltimų dinamikos santykiniai dydžiai. Nusikaltimų struktūros santykiniai dydžiai. Koreliacijos skaičiavimas. Prognozavimas. Išvados.

Ištrauka

Problema: Žiniasklaida kaskart informuoja apie didėjantį nusikalstamumo lygį Lietuvoje. Tačiau, retai gyventojams pateikiamos augančio nusikalstamumo priežastys. Todėl mums svarbu išsiaiškinti, kokios yra nusikaltimų priežastys, kaip nusikaltimus įtakoja socialiniai ir ekonominiai veiksniai.
Aktualumas: Nusikalstamumas - tai socialinis reiškinys, kurio nepavyksta išvengti nei vienai valstybei. Kita vertus, prancūzų sociologas Emilis Diurkgeimas yra pasakęs: "Nusikaltimai yra kiekvienos sveikos visuomenės požymis".
Lietuvoje nuo 1990 m. iki dabar nusikalstamumo lygis išaugo daugiau kaip du kartus. Nubaustųjų laisvės atėmimu per tą laikotarpį padaugėjo net tris kartus. Palyginti su Europos šalimis, tai vieni didžiausių skaičių. Jau šiandien apie 300 tūkst. Lietuvos gyventojų yra bausti laisvės atėmimo bausme. Galiojantis baudžiamasis kodeksas, nors po sovietmečio iš esmės jau visiškai pakeistas, yra bene pats griežčiausias Europoje ir toliau plėtojamas griežtinimo linkme.
Šiandien mažai kas abejoja tuo, kad smurtas tarp žmonių yra amžinas. Jis lydi žmoniją viso jos egzistavimo metu. Keičiasi tik nusikalstamumo padarytos žalos visuomenei apimtis. Žmonės patyrę fizinį ir emocinį smurtą pradeda bijoti kiekvieno nepažįstamo žmogaus, lyg jis būtų potencialus vagis ar žudikas, gyvena nuolat kamuojamu baimės jausmu dėl tykojančios grėsmės.
Tyrimo objektas: Nusikalstamumas.
Tyrimo dalykas: Nusikalstamumo dinamika ir struktūra, socialiniai bei ekonominiai veiksniai, įtakojantys nusikalstamumą.
Tikslas: Išsiaiškinti neigiamų socialinių, ekonominių reiškinių ir procesų, vykstančių šiuolaikinėje visuomenėje, įtaką nusikalstamumui.
Darbo uždaviniai yra šie:
* išnagrinėti ir apibendrinti nusikaltimų sampratos charakteristikas;
* išanalizuoti socialinius ir ekonominius procesus ir reiškinius, vykstančius šiuolaikinėje visuomenėje, kurių neigiami padariniai sudaro sąlygas nusikaltimams;
* atlikti nusikalstamumo kiekybinių ir kokybinių rodiklių analizę;
Metodai: Literatūros šaltinių analizė, sisteminimas, svarbiausių grandžių išskyrimas, statistinių duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis176.32 KB
AutoriusG.
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamumas ir jo socialiniai ekonominiai veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą