Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Bedarbių profesijos rinkimosi ypatumai, įtakojantys socialinę atskirtį

Bedarbių profesijos rinkimosi ypatumai, įtakojantys socialinę atskirtį

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Apsisprendimas filosofine prasme. Bedarbystė – viena iš nesėkmingo profesijos rinkimosi pasekmių. Socialinė nelygybė ir profesiniai interesai. Profesija kaip pragyvenimo šaltinis. Profesijos pasirinkimas ir žmogaus socialinė vertė. Mokyklos atrenka žmones visuomenei. Jaunimas ir socialinės atskirties pavojus. Profesinio apsisprendimo veiksniai. Profesijos rinkimasis – visą gyvenimą trunkantis procesas. Vaiko profesiniai ketinimai. Profesijos rinkimasis paauglystėje ir jaunystėje. Suaugusiųjų profesinis apsisprendimas. Nuolatinio profesinio konsultavimo svarba bedarbių profesijos pasirinkimui. Bedarbių profesijos rinkimosi ypatumų, įtakojančių jų socialinę atskirtį, tyrimai. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Lietuvoje pastaruoju metu sparčiai plečiasi mokymosi ir karjeros pasirinkimo alternatyvų įvairovė, tačiau kartu ir didėja ir socialinės rizikos laipsnis, nes daug jaunų ir suaugusiųjų žmonių nepajėgia rasti pusiausvyros tarp savo siekių ir visuomenėje egzistuojančių galimybių dinamikos , neturi mokymosi motyvacijos ,profesinės veiklos kūrimo ir įgyvendinimo gebėjimų. Apie tai byloja neracionalus neperspektyvių profesijų rinkimasis ,kuris nulemia bedarbystę .
" Padėti asmeniui įgyti profesinę kvalifikaciją, atitinkančią šiuolaikinį technologijų, kultūros bei asmeninių gebėjimų lygį ir sudaryti sąlygas mokytis visą gyvenimą – nuolat tenkinti pažinimo poreikius, siekti naujų kompetencijų ir kvalifikacijų, reikalingų jo profesinei karjerai ir gyvenimo įprasminimui",- šią siekiamybę rasime Valstybinėse švietimo strategijos 2003 – 2012 m. nuostatose.
Žmogaus rengimas darbuotojo vaidmeniui yra vienas svarbiausių kiekvienos valstybės ugdymo sistemos uždavinių. Padėti apsispręsti rinktis profesiją bei tinkamai pasiruošti profesinei veiklai – viena iš kertinių profesinio konsultavimo ir orientavimo veiklos funkcijų.
Tyrimo aktualumas – šiandien dalis suaugusiųjų išsilavinusių Lietuvos žmonių ir bedarbių išvyksta į užsienį dirbti nekvalifikuotą darbą , dalis visai nustoja domėtis savo profesine karjera ir tampa ekonomiškai neaktyviais gyventojais. Pašaukimo ugdymas – svarbi mokyklos funkcija. Vienas iš profesijos rinkimosi mokykloje paradoksų – dar įgūdžiai nesusiformavę, žmogus nepažįsta savo veiklos tipo , nežino savo pašaukimo , o rinktis reikia. Su tuo susiduria dauguma abiturientų Lietuvoje .
Nagrinėju temą , kuri opi visuomenėje- socialinė atskirtis – tiksliau bedarbystė , dėl nepaklausios profesijos pasirinkimo ar visiško jos neturėjimo. Tema nauja , kadangi tyrinėju suaugusiųjų žmonių profesinio apsisprendimo raidos kelią nuo vaikystės iki dabar. Mažai lietuvių mokslininkų tyrinėta tema .
Nedarbas, o ypač jaunimo, dažniausiai suprantamas kaip žmogaus nesugebėjimas rasti darbo ir registravimasis darbo biržoje. Tačiau registracijos darbo biržoje momentas nėra žmogaus bedarbystės pradžia. Tai proceso , prasidėjusio prieš 5 – 10 metų rezultatas . Daugelis net neįtaria, kad pirmuosius žingsnius bedarbystės link žmogus žengia dar bendrojo lavinimo mokykloje. Nepakankamas profesinis orientavimas ir neefektyvus profesinis rengimas padidina atskirų žmonių grupių nedarbo tikimybę, kurią sustiprina žemos tėvų pajamos.
Man įdomu buvo tirti kaip suaugusieji , o ypač bedarbiai renkasi profesiją. Darbe norėjau atskleisti jų rinkimosi dinamiką nuo vaikystės ketinimų iki dabar; dėl kokių priežasčių neįsigijo profesijos ir ar dabar norėtų ją įsigyti ? Akcentuoju tam tikras tendencijas, dėl ko problematiška žmogui rinktis profesiją ir kaip tai įtakoja pati mokykla, tėvai, socialiniai – ekonominiai reiškiniai.
Tyrimo problema : Bedarbystė – viena iš nesėkmingo profesijos rinkimosi pasekmių. Tiriu bedarbių profesijos rinkimosi veiksnius, įtakojančius jų socialinę atskirtį .
Tyrimo objektas – Šilalės darbo biržos bedarbių profesijos rinkimosi ypatumai nuo vaikystės iki dabar.
Tyrimo tikslas – atskleisti bedarbių profesijos rinkimosi ypatumus, įtakojančius jų socialinę atskirtį.

Tyrimo uždaviniai :
1. Apibūdinti apsisprendimą filosofiniu požiūriu.
2. Teoriškai atskleisti pagrindines bedarbystės priežastis.
3. Analizuoti profesinį apsisprendimą sociologiniu aspektu.
4. Atskleisti profesijos rinkimosi veiksnius.
5. Išnagrinėti profesijos rinkimąsi žmogaus raidos procese.
6. Įvertinti nuolatinio profesinio konsultavimo svarbą profesijos pasirinkimui.
7. Empiriškai ištirti bedarbių profesijos rinkimosi ypatumus, įtakojančius jų socialinę atskirtį.
8. Apibendrinti duomenis ir padaryti išvadas.

Hipotezė

1. Bedarbystė – viena iš nesėkmingo profesijos rinkimosi pasekmių.


Tyrimo metodika ir organizavimas

Tyrimo tikslas – empiriškai analizuoti bedarbių permanentinio profesijos rinkimosi ypatumus.

Tyrimo tipas – kiekybinis tyrimas

Etiniai tyrimo aspektai- konfediancialumas , geranoriškumas.

Atliekant tyrimą buvo pasirinkti tokie tyrimo metodai:
• mokslinė literatūros analizė
• anketinė apklausa
.
Tyrimo eiga :
• anketos paruošimas
• duomenų analizė
• išvadų formulavimas
Buvo pasirinktas anketinės apklausos metodas , kadangi galima gauti daug informacijos, duomenis lengviau apdoroti, galima apklausti didesnį kieki respondentų. Apklausiant respondentus buvo pateikiama anketa ( Priedas Nr.1 ), kurią sudaro uždari ir atviri klausimai .
Anketą galima suskirstyti į dalis. Jas pateikiau lentelėje Nr. 1 ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai38
Dydis150.84 KB
Autoriuswwww
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bedarbiu profesijos rinkimosi ypatumai itakojantys socialine atskirti [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą