Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinis kapitalas (2)

Socialinis kapitalas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Summary. Įvadas. Socialinio kapitalo istoriniai požiūriai. Putnam‘as ir jo socialinis kapitalas. Pierre’o Bourdieu socialinis kapitalas. Coleman‘o socialinis kapitalas. Socialinio kapitalo samprata. Socialinio kapitalo matavimas. Socialinio kapitalo kūrimas. Darbas ir socialinis kapitalas. Bendruomenės ir socialinis kapitalas. Mokymosi pasiekimai ir socialinis kapitalas. Išsilavinimas ir socialinis kapitalas. Politinis dalyvavimas ir socialinis kapitalas. Internetas ir socialinis kapitalas. Dalyvavimas valstybės valdymo procese ir socialinis kapitalas. Kultūra ir socialinis kapitalas. Sveikata ir socialinis. Ekonominė gerovė ir socialinis kapitalas. Šiaulių miesto gyventojų nuomonių tyrimas. Šiaulių miesto gyventojų nuomonių tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Visuomenės socialinį kapitalą kuria kiekvienas žmogus individualiai ir bendradarbiaudami tarpusavyje. Todėl jis priklauso nuo žmonių įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą ir jų padėties visuomenėje. Pats svarbiausias veiksnys, lemiantis socialinio kapitalo kūrimą yra pasitikėjimas ir socialinis saugumas. Tik pasitikėdamas žmogus jį supančia aplinka ir jausdamasis saugiai žmogus dalyvaus visuomeninėje veikloje, bendradarbiaus su aplinkiniais siekiant bendrų tikslų, t. y. kurs socialinį kapitalą.
Empiriniai, sociologiniai tyrimai verčia socialinį kapitalą laikyti priklausomu kintamuoju, kurį teigiamai gali paveikti "geras" valdymas. Socialinis kapitalas daug aiškiau suvokiamas kaip priklausomas kintamasis, nes asmenų dalyvavimas visuomeninėje veikloje nedaro įtakos (nei teigiamos, nei neigiamos) socialiniam pasitikėjimui. Tačiau į visuomeninę veiklą lengviau ir plačiau įsitraukia žmonės, kurie turi didesnį socialinio pasitikėjimo rodiklį (jo šaltiniai ir priežastys gali būti įvairios), o tai, kaip tolesnį jų pasitikėjimo lygį veikia jų dalyvavimas pilietinėje veikloje [19].
Socialinis kapitalas nėra jokia gerovės ir demokratijos panacėja; jis, kaip ir kiekvienas kitas realiai egzistuojantis objektas, turi savo šešėlį, tamsiąją pusę: bendruomeninės tradicijos ir vertybės gali riboti laisvę ir skatinti netoleranciją, socialinis kapitalas gali didinti socialinę stratifikaciją, stiprindamas ryšius su į save panašiais asmenimis, mažindamas individualių galimybių spektrą ir panašiai.
Pilietinės visuomenės plėtros rekomendacijos yra plataus pobūdžio. Yra raginama lavinti visuomenę, šviesti gyventojus, darbo vietas daryti palankesnes socialinei veiklai, skatinti kaimynų bendravimą, socialinį religijų atsivėrimą, aktyvų poilsį (pirmiausiai TV žiūrėjimo sąskaita), dalyvavimą kultūrinėje veikloje. Taip pat sakoma, kad reikia remti gyventojų dalyvavimą viešajame gyvenime, viešojoje sferoje. Taigi žmonių skatinimas dalyvauti visuomeninėje veikloje yra svarbi kiekvienos šalies problema, reikalaujanti išsamių tyrimų ir didelių investicijų (ne tik materialių) į šią sritį [21].
Darbo tikslas – atskleisti socialinio kapitalo esmę (remiantis moksline literatūra) bei jo kūrimo problematiką Šiaulių mieste (remiantis atliktu tyrimu bei mokslininkų pateiktais duomenimis).
Darbo uždaviniai:
1. Remiantis moksline literatūra aptarti socialinio kapitalo vystymosi etapus istoriniu požiūriu pagal Coleman, Putnam ir Bourdieu.
2. Naudojant literatūros šaltinių analizę, aptarti socialinio kapitalo, kaip socialinio reiškinio, problematiką.
3. Atlikti tyrimą Šiaulių mieste, gauti informacijai apie vyraujantį socialinį kapitalą.
4. Remiantis tyrimo duomenimis, išsiaiškinti Šiaulių miesto gyventojų požiūrį į socialinį kapitalą bei jų dalyvavimą socialinio kapitalo kūrime.
Tyrimo metodai. Taikant mokslinės literatūros šaltinių analizės metodą pateikiama socialinio kapitalo istorinė raida, samprata, matavimas bei jo kūrimo konkretūs atvejai (pavyzdžiui, išsilavinimas, darbas, sveikata, interneto poveikis ir t. t.).
Naudojant tyrimo analizės metodą siekiama apibendrinti gautus duomenis bei jų pagalba įvertinti Šiaulių miesto gyventojų požiūrį į socialinį kapitalą bei jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis104.47 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinis kapitalas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą