Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Nusikalstamumas ir visuomenė

Nusikalstamumas ir visuomenė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai tyrimo pagrindai. Nusikalstamumo sąvokos, bruožai. Nusikalstamumo ir nusikaltėlių apibrėžimai. Nusikalstamumo prigimtis, bruožai. Nusikalstamumo priežastys. Nusikalstamumo priežasčių klasifikacija. Nusikaltėlių klasifikacija. Nusikalstamumo situacija Lietuvoje. Nusikalstamumas Lietuvoje. Nusikalstamumo problema. Nusikalstamumo prevencija. Vyriausybės vykdomos programos. Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras. Tyrimo rezultatų analizė. Statistinių duomenų bazių apie nusikalstamumą analizė analizė. Tyrimo metodika. Dinamikos eilučių rodiklių skaičiavimas. Prognozavimas tiesiniu trendu. Anketinio tyrimo "nusikalstamumas ir visuomenė" metodika ir rezultatų analizė. Tyrimo metodika. Tyrimo imtis. Respondentų nuomonė apie policijos veiklą. Respondentų nuomonė apie nusikalstamumo situaciją ir jos kitimą. Nusikalstamumą skatinančios priežastys. Nusikalstamumo prevencija. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Nusikaltimai yra skaudi ir opi Lietuvos visuomenės problema. Didžiausios ir svarbiausios problemos Lietuvoje yra nusikalstamumas ir nedarbas. Lietuvai įstojus į ES atsirado naujos įsidarbinimo galimybės, tačiau nusikalstamumo problema smarkiai išaugo. Griežto ir vienareikšmio paaiškinimo šiam faktui nėra, bet tai gali būti susiję su Lietuvos ekonomine ir socialine padėtimi.
Policijos departamento duomenimis, pernai visoje Lietuvoje buvo užregistruota 93 tūkstančiai 419 nusikalstamų veiklų. Palyginus su 2003 metais nusikalstamumas šalyje išaugo beveik 10%. Padaugėjo vagysčių ir plėšimų, tačiau sumažėjo nužudymų, sunkių sveikatos sutrikdymų, išžaginimų. Apie tai nuolat sužinome iš masinių informavimo priemonių: spaudos, televizijos, radijo.
Problema – nusikalstamumas yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių – socialinių problemų. Nusikaltimų nemažėja, veikiau yra tendencija daugėti. Taigi, savo darbu norime išsiaiškinti kokiomis priemonėmis būtų galima sumažinti nusikalstamumą, kaip piliečiai vertina teisėsaugos veiklą, kokia yra nusikalstamumo situacija Lietuvoje, kaip ji kinta ir kis ateityje.
Aktualumas – nusikalstamumo situaciją apibrėžia ne tik realūs faktai, bet ir žmonių nuomonė, savijauta, ar jie jaučiasi saugūs gatvėje, namuose. Ši problema yra labai aktuali, nes gali paliesti kiekvieną iš mūsų, todėl labai svarbu ją tirti.
Objektas – nusikalstamumo kitimo tendencijos Lietuvoje, žmonių nuomonė apie nusikalstamumą
Dalykas – nusikalstamumo priežastys ir tendencijos
Tikslas – nustatyti nusikalstamumą skatinančias priežastis ir nusikalstamumą mažinančias priemones bei ištirti piliečių nuomonę apie tai.
Uždaviniai:
1) išanalizuoti su nusikalstama veikla susijusius statistinius duomenis,
2) išsiaiškinti nusikalstamumo tendencijas Lietuvoje,
3) sudaryti nusikalstamumo prognozę 2005, 2006 metams,
4) ištirti piliečių nuomonę apie:
• policijos veiklą;
• nusikalstamumo situaciją Lietuvoje ir jos kitimą;
• nusikalstamumą mažinančias priemones;
• nusikalstamumą skatinančias priežastis.
Metodai: 1) statistinių duomenų bazių apie nusikalstamumą analizė;
2) apklausa atlikta anketavimo būdu.
Darbe naudojami tokie statistiniai metodai: aprašomosios ir grafinės statistikos metodai, trendo funkcija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis171.22 KB
Autoriusevita
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamumas ir visuomene [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-11-26 IP: 78.61.49.180
    lina sako

    neblogas darbas, man tiks :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą