Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Sutuoktinių vaidmenys šeimoje

Sutuoktinių vaidmenys šeimoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Socialinio vaidmens samprata. Šeiminių vaidmenų struktūra. Tėvas ir motina šeimoje, jų vaidmenys. Lyčių vaidmenų pokyčiai šiuolaikinėje šeimoje. Vyrų vaidmuo, pačių vyrų supratimu. Senelių vaidmuo šeimoje. Sutuoktinių vaidmenys šeimoje tyrimas. Tyrimo organizavimas. Rezultatai ir analizė. Išvados.

Ištrauka

,,Žmogus sutvertas laimei ir laimė yra viso gyvenimo tikslas", sakė Aristotelis. Laimė ir gyvenimo pilnatvė geriausia juntama darnioje ir santuokinėje šeimoje.
Kad šeima taptų laiminga ji turi būti tvirta, joje vyrautų darna sutuoktinių vaidmenų tarpusavio suderinamumas, geri tarpusavio santykiai, meilė, vienas kito supratimas ir tinkamai auklėjami vaikai.
Kiekvieno vaiko pasaulis prasideda nuo mamos ir tėčio, tačiau šiandieniniame gyvenime yra labai mažai sutuoktinių, iš anksto besiruošiančių būsimai tėvystės vaidmeniui ir žinančių, kaip tinkamai vaiką auklėti nuo gimimo dienos.
Tėvų meilė, autoritetas, jų pamokymai, tinkami patarimai išlieka ilgam. Geru jų pavyzdžiu stengiasi sekti vaikas ir nori būti toks, kaip tėtis, kaip mama...
Visi sutuoktiniai nori, kad jų sukurtoje šeimoje, vaikai būtų saugūs ir laimingi. Nė vienas iš tėvų nesistengia sąmoningai padaryti savo vaiką droviu, nepakenčiamu. Jie nori, kad jų mylimas vaikas būtų mandagus, tvarkingas, pasitikintis savimi, jaustųsi saugus ir laimingas.
Nuo pat lopšio tėvai pradeda ugdyti mažylio valią, ištvermę ir savitvardą. Sutuoktiniai turi savo vaikams aiškiai parodyti savo vaidmenų ribas.
Sutuoktinių vaidmenys yra labai sunkus ir atsakingas darbas. Tai tokia patirtis, kokios nelemta įgyti tiems, kurie neįteisino ir nereglamentavo vyro bei žmonos santykių formos. Vyras ir moteris, pirmiausia, tai suvokimas, kad jau esi žmona arba vyras. Ir tik nuo tos neapsakomos akimirkos pasidaro aišku, kad tai yra pareiga ir labai didžiulė atsakomybė.
Anot Miškinio santuoka ir šeima – giminingos, bet ne tapačios. Santuoka apibūdinam, kaip istoriškai nulemta, visuomenės įteisinta ir reglamentuota vyro bei moters santykių forma, apibrėžianti jų teises ir pareigas vieno kitam bei vaikams. Neįregistruotas moters ir vyro susitarimas gyventi kartu neturi vedybinių teisių ir pareigų. Santuoka įregistruojama dėl to, kad būtų apsaugoti valstybės ir visuomenės interesai, taip pat sutuoktinių teisės ir pareigos vienas kito atžvilgiu.
Z.Bajoriūnas pabrėžia, kad tikra šeima yra tada, kai vyras ir moteris įregistravę santuoką. Šeima prasideda nuo santuokos, įregistruotos nurodyta tvarka. Ir neįregistravę santuokos kai kas gyvena kartu, gimdo ir auklėja vaikus. Tačiau tokių žmonių sąjunga nelaikomą įteisinta šeima.
Darbo tikslas: analizuoti sutuoktinių vaidmenis šeimoje.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti požiūrį į kintančius moters ir vyro vaidmenis.
2. Atskleisti, kokios vyrauja nuostatos, susijusios su vyro ir moters pareigomis.
3. Įvertinti respondentų požiūrį į tėvystės ir motinystės pareigas, atskleisti koks vaidmuo prižiūrint ir auklėjant vaiką yra skiriamas vyrui ir koks moteriai.
Naudoti metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Anketinė apklausa: tyrimo rezultatų analizė, lyginimas ir vertinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis73.55 KB
Autoriussangria
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutuoktiniu vaidmenys seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą