Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Studentų požiūris į organų donorystę ir transplantaciją

Studentų požiūris į organų donorystę ir transplantaciją

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Sociologijos tyrimas. Santrauka. Įvadas. Donorystės aktualumas. Donoro samprata. Garbės donoro vardo suteikimas. Donorų grupės. Smegenų mirties kriterijai. Informacija apie kraujo perpylimą. Ksenotransplantacija. Skirtingas požiūris į donorystę. Katalikų bažnyčios požiūris į organų donorystę ir transplantaciją. Nacionalinis organų persodinimo biuras. Dažniausiai užduodami klausimai – klaidingos nuomonės. Statistinių duomenų nagrinėjamo klausimo analizė. Išvados. Priedas (1). Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Šiuo metu transplantacija yra geriausiai, o daugeliu atvejų ir vienintelė galimybė pacientams, kurių audiniai ar organai negrįžtamai pažeisti. Dėl mokslinių, organizacinių bei administracinių pasiekimų organų ir audinių transplantacija tampa kasdieniniu reiškiniu, vis daugiau pacientų išgyvena, jų gyvenimas tampa pilnavertiškesnis. Transplantaciją riboja persodinamų organų trūkumas. Kalbant apie transplantaciją, reikia kalbėti apie donorystę.
Manau, kad šis klausimas yra labai svarbus mūsų visuomenėje. Žmonės turėtų žiūrėti daug atsakingiau į organų donorystę ir transplantaciją.
Kasdien virš 500 ligonių, kurių nemažą dalį sudaro vaikai, apimti nerimo ir viltingo laukimo. Jie tikisi transplantacijų, tačiau tik ketvirtadalis sulaukia donoro organo.
• 45% potencialių donorų prarandama, nes jų artimieji nenori aukoti mirusio žmogaus audinių ir organų transplantacijai.
• 10% potencialių donorų prarandama, nes jų artimieji delsia priimti sprendimą.
2002m. SIC rinkos tyrimų apklausos duomenimis 56% apklaustųjų mano, kad organus nežinant mirusiojo valios tiesiog neleistina.
Nesant asmens sutikimo donorystei po mirties, leidimą paimti organus transplantacijai gali duoti tik mirusiojo žmogaus artimieji.
KODĖL ORGANŲ transplantacija ir donorystė opi problema mūsų visuomenėje?
• Neigiamos visuomenės požiūris į audinių ir organų donorystę.
• Neigiamos medicinos darbuotojų požiūris į audinių ir organų donorystę.
• Donorystės įstatymo netobulumas.
• Neracionalus lėšų paskirstymas.
Apžvelgiant didelius mokslinius laimėjimus ir sunkų plantologijos kelią amžių raidoje, akivaizdu, kad audinių ir organų persodinimas medicinoje užima labai svarbią vietą. Tam tikrais atvejais klinikiniame darbe tai yra vienintelis būdas padėti, atrodytų, beviltiškai sergančiam ligoniui ir tik kompleksinis problemos sprendimas gali duoti teigiamų rezultatų.
Žmonijos svajonės apie audinių ir organų persodinimą siekia neatmenamus laikus. Nuo antikos iki dabar apie tai buvo sukurta daugybė pasakojimų ir legendų. Didelių mokslinių laimėjimų dėka XX amžiuje audinių ir organų transplantacija tapo pakankamai dažnos įvairių ligų gydymo būdas.
Darbe buvo atliktas kiekybinis tyrimas, kuriuo norėta išsiaiškinti studentų požiūrį į organų donorystę ir transplantaciją. Taip pat kiek klausimas yra aktualus šiam visuomenės sluoksniui.


Darbo objektas: studentų požiūris į organų donorystę ir transplantaciją.
Darbo tikslas: atskleisti atskleisti studentų požiūrį į organų donorystę ir transplantaciją.
Uždaviniai:
1. Pateikti organų donorystėje ir transplantacijoje taikomas sąvokas ir sampratas.
2. Atlikti studentų požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją analizę.
3. Pateikti vyraujančių studentų požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją apimtis.
4. Atskleisti studentų požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją sąvokų analizę.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Statistinių dokumentų analizė.
3. Anketų apklausa.
Hipotezės:
Donorystės – transplantacijos sistemos veikimas susijęs su kiekvieno žmogaus valia ir apsisprendimu, nuomone į donorystę, su veiklumu įgyvendinant kai kurios donorystės etapus.
Žmogus yra ne tik kūnas, bet taip pat ir asmuo, jo kūno dalys yra ne gaminys ir ne prekė. Vadinasi jo audiniai ir organai tapti prekybos objektu negali, kadangi prekiavimas asmeniniu ir asmens kūno dalimis pažeistų teises, pagarbą patiems asmens orumui. Jau nuo pat savo pradžios donorystė turėjo ryšį su altruistiniu savęs dovanojimu. Nelaimei, donorystės altruistine ateitimi leidžia dvejoti tai, kad organo, kaip "prekės" apibrėžimas po truputi braunasi į žmogaus rutiną ir ypatingai į teisminę veiklą, taip sudarydamos sąlygas prekybai organais įteisinti.
Transplantologijos pasisekimas ar merdėjimas vaizduoja ekonominę ir vidinę – dvasinę visuomenės padėtį, bet taip pat istoriškai susiklosčiusias įprastines normas ir žmogaus ryšįį su mirtimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-05
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis54.64 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Valackienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studentu poziuris i organu donoryste ir transplantacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Valackienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą