Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Gyventojų senėjimo procesas

Gyventojų senėjimo procesas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Gyventojų senėjimo sąvoka. Gimstamumo mažėjimas. Mažėjančio gimstamumo priežastys. Žmonių ilgaamžiškumas. Gyvenimo trukmės ilgėjimo priežastys. Migracija. Padėtis valstybėse. Europa. Lietuva. Kinija. Japonija. Valstybių planai visuomenės senėjimo padariniams sumažinti. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienam žmogui yra svarbu, kokie pokyčiai vyksta pasaulyje, nes mes visi jame gyvename. Tie vyksmai kažkada palies kiekvieną iš mūsų. Pasirinkau būtent šią temą, nes manau, kad ji liečia kiekvieną, be to ji yra įdomi, o problematika susideda iš keleto aspektų. Gyventojų senėjimas šiuolaikinio pasaulio greitais tempais yra svarbus reiškinys, nes žmonių senėjimas reikštų tempų lėtėjimą ir rimtus pokyčius bendrame pasaulio ekonomikos vaizde. Kiekvieną šalį tai palies atskirai ir skirtingais mastais. Tai priklauso nuo valstybės ekonominės padėties ir santvarkos, migracijos bei kitų priežasčių, kurias nagrinėsiu šiame darbe.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti gyventojų senėjimo priežastis ir padarinius.
Darbo objektas- gyventojų senėjimas.
Uždaviniai:
1. paaiškinti temos aktualumą išsiaiškinti šio reiškinio priežastis;
2. parodyti proceso svarbą bei mastus;
3. palyginti Lietuvos statistikos duomenis ir situaciją su kitomis valstybėmis;
4. išanalizuoti proceso įtaką ekonomikai.

Darbo metodai: literatūros rinkimas bei analizė, statistinių duomenų pateikimas ir analizavimas, atskirų valstybių statistinių duomenų sulyginimas.

Sąvoka "gyventojų senėjimas" – tai procesas, kai gyventojų sudėtyje didėja pagyvenusių ir senyvų žmonių skaičius. Dar jį galima apibūdinti kaip aukšto pragyvenimo lygio, medicinos ir mokslo technikos pažangos rezultatas. 1982 metų Jungtinių Tautų pasaulinės senėjimo asamblėjos nuostatose visuomenės senėjimą apibūdina gyventojų, sulaukusių 60 metų ir vyresnio amžiaus, skaičius ir jo santykis su bendru gyventojų skaičiumi.[1]. Šalyje kasmet dėl vienokių ar kitokių priežasčių, kurias išsamiai nagrinėsime, mažėja žmonių jaunesnėse amžiaus grupėse ir didėja senesnėse. Iš tikrųjų žmonių pasaulyje mažėja. Šis procesas prasidėjo XX- amžio viduryje. Praeitas amžius buvo kupinas naujovių ir permainų, tokių kaip pramonės perversmas, atradimai medicinoje, naujos idėjos filosofijoje ir psichologijoje, karai ir krizės ekonomikoje. Visa tai palietė žmonių gyvenimo būdą, sveikatą, mąstyseną. Visa tai suteikė žmonėms daugiau laisvės, galimybę persikelti toliau gyventi. Ateities prognozes ekonomistus, o taip pat ir demografus, bei sociologus baugina ir verčia pripažinti šios problemos sprendimo būtinybę šiandien, kad būtų lengviau jos išvengti rytoj. Žinoma, išvengti jos neįmanoma, bet galima sušvelninti padarinius, ką ir stengiasi padaryti valstybių vyriausybės.
Žmonių senėjimas gali paveikti :
- darbo pasiūlą, tai yra, darbuotojai bus vyresnio amžiaus;
- tam tikrų prekių ir paslaugų vartojimo mažėjimą. Tarkim, gali sumažėti vaikiškų drabužių, vaikiškų maisto prekių paklausa ir pan.
-didėja išlaidų dalis BVP sveikatos apsaugai, taip pat pensijų išlaidos. Europos Komisijos ekonominės politicos komiteto Visuomenės senėjimo darbo grupė prognozuoja, kad iki 2050 metų daugelyje euro zonos šalių papildomos pensijų išlaidos sudarys nuo 3% iki 6% BVP. Dėl sveikatos ir ilgalaikės globos išlaidos padidės nuo 2% iki 4% BVP.[22]
- taip pat gali kisti nekilnojamojo turto kainos, nes būsto paklausa priklauso nuo namų ūkių skaičiaus
- sumažės finansinio turto (akcijų, obligacijų ) kainos
- didėja institucinių investuotojų (pensijų fondo ir draudimo korporacijų) vaidmuo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai25
Dydis102.32 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju senejimo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B. Mrazauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą