Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Turizmo plėtros galimybių studija Lietuvoje

Turizmo plėtros galimybių studija Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Pagrindinės sąvokos. Valdymo funkcijos. Esamos būklės analizė. Specialistų parengimas. Turizmo plėtros tikslai ir uždaviniai. Turizmo plėtros numatomi rezultatai. Turizmo plėtros privalumai. Turizmo plėtros trūkumai. Turizmo plėtros galimybės. Turizmo plėtros grėsmės. Praktinė dalis. Turistų domėjimosi Lietuva apžvalga. Turizmo tikslai. Transporto paslaugos. Tyrimo rezultatų analizė. Metodika. Duomenys apie respondentus. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Lietuva kaip naujas tarptautinio turizmo regionas formuojasi Vidurio Europos ir pietryčių Baltijos jūros šalių geografinėje ir ekonominėje erdvėje, išsidėsčiusioje geografiniu požiūriu strateginėje vietoje. Lietuvą kertantys tarptautiniai transporto koridoriai bei didelės artimos turizmo rinkos yra svarbūs tarptautinio turizmo plėtros veiksniai.
Tarptautinio turizmo požiūriu Lietuva pripažįstama kaip naujas turistinis regionas ir kartu – Baltijos jūros valstybių turistinio regiono dalis. Efektyviausiai šalies turistinis potencialas gali būti panaudojamas bendrame Baltijos jūros valstybių regiono kontekste.
Turizmo plėtra vis plačiau remiasi darnaus vystymosi koncepcija, visi projektai vertinami poveikio aplinkai požiūriu. Akcentuojamas darnaus vystymosi principas – ekologinis, ekonominis ir socialinis interesų suderinimas. Tai aktualu plėtojant turizmą saugomose teritorijose, kurortuose.

PROBLEMA: Lietuvos kultūriniai turizmo ištekliai ir ypač etnokultūra vertinami dėl savitumo, bet šis potencialas menkai panaudojamas turizmui.
Nepakankamai išnaudojami ir parengti turistų lankymui architektūros ir kultūros paveldo objektai bei gamtiniai – rekreaciniai ištekliai
Nepakankamai išplėtota turizmo infrastruktūra ir paslaugos priemiesčiuose bei rajonuose
Daugeliui kaimo turizmo paslaugų teikėjų taip pat aktualu įveikti sezoniškumą ir išmokti užsienio kalbų, be to, kaimo turizmas nepasirengęs priimti neįgaliuosius, stinga verslumo. Kaimo turizmo plėtrai dar mažai panaudojami dvarai, vėjo ir vandens malūnai, kiti nenaudojami kaimų ir miestelių pastatai.

OBJEKTAS: tiriamos turizmo galimybės Lietuvoje.
TIKSLAS: ištirti turizmo plėtros stiprybes, silpnybes, galimybes ir grėsmes.
UŽDAVINIAI:
1. sudaryti anketą, kurioje išdėstyti klausimai, susiję su tiriama problema, t.y. turizmo plėtojimas;
2. apžvelgti turistų domėjimąsi Lietuva;
3. surinkti duomenis, įvertinti juos ir pateikti galutines išvadas diagramose.
METODAI:
1. apklausos atlikimas
2. duomenų susisteminimas
3. diagramų vaizdavimas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-03
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis54.79 KB
Autoriusvaiduks
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo pletros galimybiu studija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą