Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Žemaitijos kolegijos studentų požiūris į savižudybę

Žemaitijos kolegijos studentų požiūris į savižudybę

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai socialiniai faktoriai įtakojantys savižudybes. Savižudybė socialiniame lygmenyje (socialiniai faktoriai). Savižudybių jaunimo tarpe ypatumai. Jaunimo savižudybių statistika. Savižudybės Lietuvoje. Savižudybių būdai Lietuvoje 1993-1997 ir 1998-2002 metais. Savižudybių statistika Lietuvoje. Miesto ir kaimo santykis. Psichologinės problemos. Anketa.

Ištrauka

Savižudybė - tai aktas, kurio metu asmuo savo paties valia pasitraukia iš gyvenimo. Nors savižudybė nėra pagrindinė padidėjusio mirtingumo priežastis, tačiau tokiu būdu iš gyvenimo pasitraukia gana didelis skaičius žmonių.
Psichologijos žodynas (1993), savižudybę, (suicidą), apibrėžia kaip tyčinį savo gyvybės nutraukimą. Dažniausi būdai – pasikorimas, nusinuodijimas (vaistais, dujomis), retesni – nusišovimas, pasiskandinimas, iššokimas iš aukštų pastatų ir kt. Jaunų žmonių savižudybės - rimta šiuolaikinių visuomenių problema.
Kiekvienais metais pasaulyje nusižudo apie 1 milijonas žmonių, t. y. kas 40 sekundžių vienas žmogus savanoriškai palieka šį pasaulį. Remiantis pasaulinės sveikatos organizacijos (World Health Organization) duomenimis, industrializuotose šalyse nusižudo maždaug 4 kartus daugiau jaunų vyrų nei moterų. Lietuvoje nuo 1924 m. Savižudybių padaugėjo maždaug 10 kartų. Lietuvoje jaunų vyrų nusižudo 7 kartus daugiau nei moterų. Lietuva pasižymi didžiausiu jaunų vyrų savižudybių skaičiumi. Kanadoje atliktas tyrimas patvirtino, kad jaunų asmenų savižudybės susijusios su seksualine ir emocine prievarta, stresu, neplanuotu nėštumu, seksualinių orientacijų problemomis, bedarbyste, įkalinimu bei bėgimu nuo problemų namuose.
Šio sociologinio tyrimo tema aktuali, nes Lietuva pirmauja pasaulyje savižudybių skaičiumi. Tai kenkia Lietuvos vardui ir gadina Lietuvos įspūdį svečiose šalyse. Latvijoje, Estijoje, Rusijoje su savižudybėmis situacija panaši kaip ir Lietuvoje, tačiau Lietuva šiek tiek išsiskiria, nes išsivaduodama iš Sovietų priespaudos Lietuva dėjo didesnes viltis, jog situacija Lietuvoje greitai pasikeis, taip neatsitiko, tai sukėlė piliečių nusivylimą. Naudojantis Durkheimo savižudybių teorija, kai Lietuva buvo SSRS sudėtyje, savižudybių priežastys buvo fatalistinės (per didelė reguliacija), o Lietuvai atgavus nepriklausomybę dominuoja anominės savižudybės (per mažas reguliavimas, viskas neaišku, pasireiškia socioekonominių permainų metu).
Tačiau atrodo, jog Lietuvos visuomenė po truputį juda į priekį, jos mąstymas ir nuostatos keičias, mes integruojamės į Europą, bendradarbiaujam su kitomis šalimis, visa tai mums duoda patirties ir tuo pačiu mes tobulėjame, taip sparčiai viskam kintant mes perimame naujoves iš kitų šalių, taip pat vertybines orientacijas. Taigi kitose šalyse vyrauja tolerantiškas požiūris į savižudžius, kolektyviai ieškoma problemos sprendimo būdų, tai duoda gerų rezultatų, tai stebėdami lietuviai gali daryti išvadas ir bandyti ieškoti savotiškų problemos sprendimo būdų.
Kursinio darbo tikslas - nustatyti socialinių faktorių įtaką jaunų žmonių savižudybėms.
Kursinio darbo uždaviniai :
1. Pateikti statistinius bei demografinius savižudybių paplitimo duomenis.
2. Pateikti bendras jaunimo savižudybių problemas.
3. Ištirti Žemaitijos kolegijos studentų požiūrį į savižudybę ir linkusius į suicidinį elgesį asmenis.
Kursinio darbo objektas - jaunų žmonių savižudybės.
Raktažodžiai: savižudybė, jaunimas, socialiniai faktoriai, prevencija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis68.28 KB
AutoriusDonatas1
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt.Š.Jocytė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemaitijos kolegijos studentu poziuris i savizudybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lekt.Š.Jocytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą