Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Migracija: ištakos ir šiuolaikinės tendencijos

Migracija: ištakos ir šiuolaikinės tendencijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Migracijos ištakos. Migracijos procesą įtakojantys faktoriai, bei migracijos. Skurdas ir socialinė atskirtis, kaip socialiniai veiksniai, įtakojantys migraciją. Migracijos veiksnys - migracijos politika. Pabėgėliai. Lietuvos, Latvijos ir Estijos migracijos politikos kontūrai. Tarptautinės migracijos vystymosi Lietuvoje istorinė apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Pagrindiniai klausimai - kaip ir kodėl žmonės, per visą žmonijos vystymosi ir tobulėjimo laikotarpį, tiek masiškai tiek pavieniui migruodavo ir tebemigruoja iš vienos vietos į kitą, kur yra migracijos ištakos? Kaip kito Europos migracijų bangos nuo priešistorės iki šių dienų. Kaip bet kokia migracija keičia žmonių gyvenimą ir ar įtakoja šiuolaikinės visuomenės vystymąsi? Kaip visuomenės tobulėjimas įtakoja migraciją? Migracijos įtaka Lietuvos gyvenime, kokia Europos migracijų bangų sąsaja su lietuvių migracijų tendencijomis? Šie ir dar daug klausimų įrodo migraciją esą labai svarbia tema. Norint pažinti atskirų tautų istoriją ir visuomenės brandumo lygį būtina atsižvelgti į migracijos faktorių. Kiekvieną dieną susiduriame su migracija, radijo ir televizijos laidose skelbiama statistika, nagrinėjama suaktyvėjusi žmogiškųjų išteklių emigracija iš Lietuvos ir, netolimoje praeityje daug lietuvių bėgo nuo likimo į tolimąją Ameriką ar radę savo antrąsias puses iškeliavo gyventi svetur. Kursiniame darbe bus nagrinėjama ši tema kiek įmanoma išsamiau. Mikroanalizės metodu, kuomet tiriamas individas arba maža grupė bus aprašoma migracijos sąvoka, jos tipai, lygiai, priežastys ir pasekmės. Kadangi nagrinėjimas visuomeninis lygis, tai pagrindinis akcentas bus visuomenė, bendruomenėse vykstantys dėsningumai ir jų kokybė, trukmę ir prigimtį. Didelis dėmesys skirtas migracijos statistikai, politikai, stumties ir traukos veiksniams. Tyrimo tikslas – atskleisti migraciją, jos priežastis, pasekmes ir įtaką visuomenės veiklai.
Gyvendama Lietuvoje, kur gana dažnai susiduriu su migracijos klausimais, todėl, kad mano pačios aplinkoje ir giminėje yra emigracijos atvejų. Senelio brolis vedė ukrainietę ir jau senai gyvena Ukrainoje, tėčio pusseserė stažuotėje susipažino su ispanu ir jau aštuonis metus gyvena ten, augina du vaikus, mamos pusseserę Lietuvoje įsimylėjęs norvegas, ją vedė ir grįžo jau kartu su šeima gyventi į savo gimtąją Norvegiją, dalis močiutės giminės savu laiku emigravo į JAV. Kiekviena giminė pasižymi savo unikalumu, tačiau jį lemia tos pačios išorinės sąlygos vyraujančios valstybinėje politikoje, finansinėje srityje, visuomeninėje erdvėje, kaip ir kitas gimines. Mano požiūriu tiek migracijoje, tiek visuose kituose visuomeniniuose procesuose yra saviti dėsningumai, kuomet nuo susidariusios istorinės, politinės ar kultūrinės situacijos priklauso individų apsisprendimai migracijos klausimu. Juos pastebiu pati, todėl atskiri istoriniai etapai turi savo specifines charakteristikas sociologiniais aspektais.
Šiuolaikinėje Lietuvoje ypač dažnai girdime su migracija susijusios statistikos analizes, pasvarstymus apie kokybinius ir kiekybinius jos rodiklius. Mano pažįstamų žmonių tarpe labai populiarūs vasaros planai susiję su darbu užsienyje. Jų ateitis siejama su stažuotėmis, tolesniais mokslais svetur, neretai paklausti, kur norėtų gyventi – Lietuvoje ar užsienyje, jie atsako – "kur likimas nuves". Regis per paskutiniuosius dešimtmečius metai iš metų valstybių sienos be perstojo tirpsta. Neigiamai žiūriu į emigraciją iš Lietuvos, atsisakant savo protėvių tradicijų vardan tvirtesnio materialinio pagrindo.
Manau mano pažiūras lemia tai, kad nuo pat gimimo buvau paskiepyta būti absoliučia Lietuvos žemių, lietuvių tautos, kalbos ir tradicijų patriote. Sunkiai suprantu kitų žmonių nuomonę, kad Lietuvoje gyventi per sunku, kad geriau pasiduoti finansiniams ar kitokiems siekiams ir vykti kur nors toliau nuo savo gimtinės. Žinoma negaliu smerkti kitokių nuomonių.
Žvelgdama į migracija, kaip į nuolatinį procesą, susidariau nuomonę, kad ji neišvengiama, tiek mano giminės, tiek valstybės, tiek pasauliniu mastu. Nuolatinė kaita tarp šalių ir kontinentų turi tiek neigiamų, tiek teigiamų pusių, todėl ir norėčiau įsigilinti į migraciją plačiau.
Kursinio uždavinys - Apibrėžti migracijos sąvoką bei ištaka, išnagrinėti esminius migracijos istorinius etapus, atskleisti migracijos įtaką visuomenei, bei išnagrinėti Lietuvos migracijos proceso tendencijas ir bruožus. Uždavinius nagrinėsiu remdamasi literatūros analizės metodu. Šis metodas leis atskiras informacijos detales suvesti į vieną darbą apie migraciją, be to atskirų knygų autoriai į migraciją žvelgia iš skirtingų pusių, todėl šis metodas tinka platesnei migracijos analizei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.82 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Migracija istakos ir siuolaikines tendencijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą