Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Tėvų šeimos įtaka karjerai ir partnerystei

Tėvų šeimos įtaka karjerai ir partnerystei

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Šeimos vaidmuo socializacijos procese. Socialinės demografinės situacijos apibūdinimas. Socializacijos veiksnių apibūdinimas. Šeima kaip socializacijos veiksnys. Tėvų šeimos įtaka karjerai ir partnerystei – empirinis tyrimas. Tyrimo organizavimas. Tėvų šeimos įtaka karjerai. Tėvų šeimos įtaka partnerystei. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Karjera ir partnerystė – du socialiniai fenomenai, kurie sparčiai kintant visuomenei tampa svarbia tų pokyčių dalimi, diskusijų objektu ir tyrimų lauku. Savo tyrime mes taip pat susidomėjome, šiais dviem fenomenais. Visų pirma dėl to, kad karjera ir partnerystė šiuo metu yra tampriai susietos ir priklausomos viena nuo kitos. Dažnas individas neįsivaizduoja savo gyvenimo be profesinės karjeros, kuri uzurpuoja labai didelę laiko dalį, dėl to net atidedamas šeimos kūrimas ar pirmo vaiko gimimas. Visi šie veiksniai smarkiai koreguoja visuomenės struktūrą ir skatina nemažus pokyčius, o kartu sukelia ir daug problemų: mažėja gimstamumas, santuokų skaičius – populiaru gyventi "susimetus", daugėja skyrybų, kinta moters vaidmuo, susirūpinama vyro padėtimi kintančioje visuomenėje.
Galima būtų net teigti, kad veikiant rinkos ekonomikos sąlygoms, kur konkurencija ir pačiam individui tampa visa ko varomąja jėga, sunkus darbas ir toje srityje pasiekti laimėjimai tampa individo gyvenimo gerovės rodikliu, o esant apsirūpinusiam galima pagalvoti ir apie šeimą.
Temą "Tėvų šeimos įtaka karjerai ir partnerystei" pasirinkome norėdami pasižiūrėti, kaip tėvų šeima įtakoja individo pasirinkimą, pažiūras, mąstymą bei suvokimą. Ar vis dar egzistuoja tokia stipri tėvų įtaka šiems dviems fenomenams per socializaciją, o gal tėvai savo poziciją apleido ir dabar pagrindinė našta tenka visuomenei ir joje egzistuojančioms struktūroms?
Darbo tikslas – aptarti šeimos vaidmenį socializacijos procese bei ištirti Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto studentų tėvų šeimos įtaką studentų požiūriui į karjerą ir partnerystę.
Darbo uždaviniai:
Aptarti socializacijos proceso reikšmę karjerai ir partnerystei.
Aptarti kaip kintančių vertybių bei nuostatų svarba bei hierarchinis modelis formuoja karjeros ir partnerystės fenomenus.
Išskirti du teorinio požiūrio modelius į karjerą ir partnerystę.
Aptarti kaip priklausomai nuo tėvų įtakos savo atžaloms formuojamas jų požiūris i karjerą ir partnerystę.
Pirmoje darbo dalyje apžvelgsime teorinę šių darbo tikslų perspektyvą. Aptarsime socializacijos svarbą, socializacijos procese dalyvaujančių institutų įvairovę ir jų pasikeitusią įtaką individui. Peržvelgsime socialinę demografinę situaciją – pagrindinius įvykusius pokyčius, kas juos sąlygoja, kaip tai veikia individo elgseną bei gyvenimą. Šeimos vaidmenį socializuojant individą.
Antroje tyrimo dalyje atliksime empirinį tyrimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai17
Dydis107.66 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu seimos itaka karjerai ir partnerystei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą