Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Globalus aplinkosauginis rūpestis socialinės įtampos laukų perspektyvoje ir jo įtaka/ reikšmingumas Lietuvos kontekste

Globalus aplinkosauginis rūpestis socialinės įtampos laukų perspektyvoje ir jo įtaka/ reikšmingumas Lietuvos kontekste

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Globalus aplinkosauginis rūpestis socialinės įtampos laukų perspektyvoje ir jo įtaka/ reikšmingumas Lietuvos kontekste. Globalaus aplinkosauginio judėjimo ir socialinių pokyčių tipologinis modelis. Paradigminis kaitos modelis aplinkosaugos sociologijoje. Anthony Giddens struktūracijos teorijos eksplikacija. Ulrich Beck Rizikos visuomenės teorinė eksplikacija. Išvados.

Ištrauka

Kadangi darbas gal kiek pretenzingai vadinasi "globalus aplinkosauginis judėjimas ...", tai reikia pabrėžti, kad jame bus bandoma aplinkosauginę strategija eksploatuoti pačiame plačiausiame įvairių teorijų ir konstruktų kontekste. Žinoma, reikia pripažinti, kad labai dažnai platus požiūris neišvengiamai lemia tai, kad praleidžiama pro ausis labai daug informacijos, kita vertus, nagrinėjant socialinius pokyčius kaip makro lygmens reiškinius ir socialinės organizacijas kaip mikro (ar mezo) lygmens struktūras, neabejotinai tampa platus ir daug aprėpiantis tyrimo pobūdis. Juolab tai yra įmanoma, nes darbas remsis teorinėmis apžvalgomis, o ne praktiniais tyrimais. O kad būtų išsaugotas mokslinis selektyvumo principas, šiame darbe plačiau bus gvildenama refleksyvios modernybės strategija. Kodėl problemos diagnozavimui pasirinkti socialinės įtampos laukų strategija? Todėl, kad dialektinio modelio taikymas padeda išskirti konfliktuojančias grupes, taip pat išsamiau aptarti ir apibrėžti mūsų valstybėje vykstančius pokyčius.

Darbo problema: Globalaus aplinkosauginio sąjūdžio kaip socialinių pokyčių eksplikacija ir jo recepcija Lietuvos kontekste. Darbas taip pat apima ir socialinių grupių sąveikos, vertybinę-kultūrinę sampratas, kaitos strategijas, kaip paradigmų kaitos modelį. Reikšmingas klausimas ir yra kaip įmanoma diagnozuoti visuomenės susirūpinimą aplinkosaugos problemomis pasitelkiant refleksyvios modernybės teoriją. Ar aplinkosaugos problema netampa tik priedėliu prie visų kitų socialinių problemų, ar jai skiriamas deramas dėmesys? Šis probleminis klausimas gali būti aktualizuotas tik pasitelkiant socialinės įtampos laukų analizę: dimaterialiai priešingų polių sugretinimą.

Darbo aktualumas: Aplinkosaugos problemų nagrinėjamas pirmapradiškai siejamas su doroviniais (vertybiniais, kultūriniais) aspektais, juk moderniose išsivysčiusiose valstybėse susirūpinimas aplinkosaugos klausimais pirmiausia sietinas su sparčiais organizaciniais, technologiniais pokyčiais. Darbe pirmiausia teikiamas dėmesys šiuolaikiniam aplinkosauginio susirūpinimo problematikai aptarti, kurią galima išplėtoti remiantis refleksyvios modernybės teorija. Žinoma, esama ir kitų teorijų, kurios aptaria šiuolaikinį diskursą ir jo raiškos formas, bet refleksyvioji modernybė yra viena iš teorinių krypčių, kurioje atskleidžiamas platesnis kontekstas, pirmiausia įtraukiant ir reikšmingą vaidmenį suteikiant visuomenei, antra vertus, aptariama problematika yra platesnio pobūdžio.

Darbo naujumas: Darbo naujumo analizė koncentruojasi ties dviem svarbiausiais klausimais: pirmiausia tai, kad aplinkosaugos sociologija yra sąlyginai naujas mokslinių tyrimų laukas ir moderniose valstybėse, šios teminės srities formavimasis pirmiausia sietinas su minėtu platesniu ir gilesniu visuomenės susidomėjimu aplinkos apsaugos problemomis. Kitas šio naujumo išskleidimo akcentas sietinas su klausimu, kiek aplinkosaugos problematika yra atskleidžiama Lietuvos mokslininkų. Atsakant į antrąjį klausimą, dera pripažinti, kad aplinkosaugos problema vis labiau tampa problemiška moksliniame diskurse, ypatingai išskirtinas L. Rinkevičiaus, K. Juraitės, V. Leonavičiaus indėlis. Šiame darbe pristatytinas kiek kitas aplinkosaugos problemos traktavimas, pristatant teorinius (koncepcinius) modelius, juos analizuojant kaip socialinės įtampos fenomenus.

Darbo tikslas: Išanalizuoti socialinių pokyčių ir globalaus aplinkosauginio sąjūdžio aspektus, taip pat pateikti refleksyvios modernybės analizuojamus esminius socialinės kaitos bruožus.

Darbo uždaviniai:
1. Globalaus aplinkosauginio judėjimo teorinės koncepcijos ir socialinių pokyčių modelio aptarimas, išskiriant esminius aspektus.
2. Socialinių pokyčių kaip socialinės įtampos laukų dialektika, esminiai veikėjai ir sąveikos principai.
3. Aplinkosauginio diskurso formavimosi Lietuvoje aspektai, teorinės ir metodologinės perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-01
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis25.5 KB
AutoriusPovilas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRūta Brazienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalus aplinkosauginis rupestis socialines itampos lauku perspektyvoje ir jo itaka reiksmingumas Lietuvos kontekste [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rūta Brazienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą