Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Skurdas Lietuvoje (2)

Skurdas Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Rodikliai nuo kurių priklauso šalies gyvenimo lygis. Minimalus gyvenimo lygis Lietuvoje. Skurdo samprata. Skurdo matavimas. Skurdo matavimo koncepcijos. Skurdo matavimo rodikliai. Skurdo matavimas Lietuvoje. Skurdo problema Lietuvoje. Skurdo rizikos rodikliai Lietuvoje. Skurdo priežastys. Skurdo mažinimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimo lygis yra vienas iš svarbiausių rodiklių, nusakančių šalies ekonominę būklę. Matuojant šalies gyvenimo lygį, labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į nacionalinių pajamų sumą, tenkančią vienam gyventojui, vidutinį darbo užmokestį, minimalią mėnesinę algą, šalies perkamąją galią, vartojimo kainų indeksą. Reikėtų nepamiršti, kad skurdas taip pat labai opi problema Lietuvoje.
Skurdas – viena iš aktualiausių problemų, su ja susiduria ne tik Lietuvos, bet ir išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojai. 2000 m. Jungtinių Tautų Tūkstantmečio viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo 189 pasaulio šalys, buvo numatyti Tūkstantmečio plėtros tikslai, kurių vienas iš svarbiausių – mažinti gyventojų skurdą ir socialinę atskirtį. Įgyvendinti šį tikslą siekia ir Lietuva. Remiantis 2002 m. Jungtinių Tautų pranešimu, Lietuvoje nuo 2000 m. iki 2005 m. buvo numatyta santykinio skurdo lygį sumažinti nuo 16 proc. Iki 13 proc. Tačiau Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenys rodo, kad santykinio skurdo lygis Lietuvoje per šį laikotarpį ne tik nesumažėjo, bet net padidėjo (nuo 16,0 proc. Iki 16,9 proc.) Šiai problemai spręsti reikia laiku ir kryptingos šalies Vyriausybės politikos ir pačių gyventojų pastangų, nes dažnai pavėluotas skurdą sukeliančių problemų sprendimas nulemia socialinės atskirties šalyje padidėjimą ir skatina gyventojų emigraciją. Vienas iš pirmųjų tikslų, siekiant vykdyti šalies socialinės politikos uždavinius skurdo mažinimo srityje, yra nustatyti tikrąjį skurstančiųjų skaičių ir skurdo lygį šalyje. Pasirinktas vienoks ar kitoks skurdo matavimo rodiklis daugiausia nulemia skurdo tyrimų rezultatus, todėl, siekiant nustatyti tikrąją situaciją šalyje, būtina parinkti kuo geriau tos šalies gyvenimo lygį ir specifiką atitinkančius rodiklius.
Galutinis ekonomikos tikslas yra sukurti tokią ekonominę politiką, kuri sumažintų šalies gyventojų problemas ir padidintų naudą, gaunamą iš sunkaus kasdienio darbo. Ekonomistai dėmesį sutelkia į 5 pagrindinius tikslus: žemą nedarbo lygį, kainų stabilumą, efektyvumą, teisingą pajamų paskirstymą bei didėjimą, kad šalyje nebūtų skurdą kenčiančių žmonių, kai daugelis gyvena pasitrurinčiai.
Šio referato tikslas – apžvelgti Lietuvos gyvenimo rodiklius, išnagrinėti pagrindinius skurdo matavimo rodiklius ir jų ypatumus, išanalizuoti skurdo priežastis, tendencijas Lietuvoje ir kartu išryškinti skurdo mažinimo šalyje prielaidas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-16
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis43.97 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZaicev
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skurdas Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Zaicev
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą