Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Žemaitijos kolegijos studentų atostogų praleidimo būdai

Žemaitijos kolegijos studentų atostogų praleidimo būdai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Atostogų praleidimo būdas - kelionės. Kelionių agentūrų "Krantas" ir "Alfaturas" palyginimas. Informacija apie kelionių agentūrą "Krantas". Informacija apie kelionių agentūrą "Alfaturas". Atostogų praleidimo būdas- dalyvavimas mainų programose. Žemaitijos kolegijoje esančios mainų programos ir jų paklausa tarp studentų. Žemaitijos kolegijos studentų atostogų praleidimo būdų socialinio tyrimo analizė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Lietuva turi gamtos ir kultūros turizmo išteklių, kurie leidžia kurti ir vystyti aktyvaus poilsio, pažintinio – kultūrinio turizmo, etninio turizmo, kaimo turizmo produktus, orientuotis į tam tikrus rinkos segmentus. Dažnai būna, kad studentai atostogas praleidžia Lietuvoje. Tačiau neaišku kokias kultūrinėmis ir gamtinėmis įžymybėmis turtingas turistines keliones renkasi Žemaitijos kolegijos bendruomenės nariai.
Turizmo sfera Lietuvoje yra sparčiai plėtojama. Mokslinėje literatūroje, spaudoje yra gausu informacijos apie Lietuvos turizmo išteklių racionalų panaudojimą ir išsaugojimą. Deja, jaunimo keliavimo įpročiai ir galimybės didesnio specialistų dėmesio dar nesulaukė. Dauguma studentų savo atostogas paskiria darbui ir važiuoja į užsienį (vasaros darbas JAV, Skandinavijoje ir t.t.), kadangi ten daug galimybių užsidirbti daugiau nei Lietuvoje. Nepaisant to, studentai, kurie nėra atostogavę ar dirbę užsienyje taip pat gali suteikti naudingos informacijos apie Lietuvoje esančias įdomias vietas ir apie kurortus kur galima įsidarbinti sezoniniam darbui. Atlikus tyrimą bus galima pateikti išvadas dėl kokių priežasčių vieni studentai lieka, o kiti vyksta ieškoti nuotykių kitur.
Kai kurie studentai važiuoja į užsienį tik dėl to, kad paįvairintų savo gyvenimą. Tai tarsi savęs išbandymas, noras pabendrauti su kitos šalies žmonėmis, susipažinti su jų kultūra.
Studentams (kuriems nepavyksta išvykti į užsienį) dažniausiai sutrukdo materialinė padėtis, o kitiems paprasčiausiai nepatinka keliauti todėl lieka savo gimtinėje.
Mainų programos įvairiose Europos šalyse – galimybės kurios atsiveria įsitraukus į AIESEC (tarptautinė studentų ekonomistų ir vadybininkų asociacija) veiklą. Šis kursinis darbas įdomus ir naudingas studentams, kurie vyksta į kitas šalis savo iniciatyva arba pagal įvairias mainų programas. Mainų programos suteikia galimybių įgyti žinių apie lankytinas vietas, jų tradicijas, pamatyti kažką naujo ir iš dalies suaktyvinti savo gyvenimą. Mainų programos organizatorių didžiausias tikslas padėti pasinaudoti tarptautinio bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis, administruoti programas ir skleisti veiklos rezultatus.
Be to, būtų įdomu išsiaiškinti ar studentai norėtų, kad turistines keliones organizuotų Žemaitijos kolegija? Šis ŽK kelionių organizavimas praplėstų Lietuvos studentų organizacijų veiklą ir paskatintų studentų aktyvumą. Studentai įgautų patirties kuria galėtų pasinaudoti tada kai to prireiks.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti Žemaitijos kolegijos studentų atostogų praleidimo būdus.
Kursinio darbo objektas – studentų kelionių ypatumai.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti kokias šalis studentai renkasi daugiausiai;
• Išsiaiškinti studentų kelionių įvairovę;
• Ištirti ar pajamos daro įtaką studentų kelionių dažnumui;
• Išsiaiškinti pagal kokias mainų programas studentai išvažiuoja į užsienį;
• Išsiaiškinti Žemaitijos kolegijos organizuojamų kelionių poreikį;
Hipotezė – studentai daugiau atostogauja Lietuvoje negu užsienyje.
Raktiniai žodžiai: atostogos, turizmas, kelionė.
Tiriamieji: Tyrimui buvo pasirinkti pirmo ir trečio kurso studentai. Tiriamieji – studentai, kurie vyksta atostogauti į užsienį ir kurie atostogauja Lietuvoje.
Tyrimo metodai: apklausa raštu, lyginamoji dokumentų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-18
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis210.29 KB
Autoriusvika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠ. Jocytė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemaitijos kolegijos studentu atostogu praleidimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Š. Jocytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą