Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Donorystės samprata

Donorystės samprata

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Donorystės samprata. Apie donorą ir kaip juo tapti. Kas yra donoro kortelė ir ką ji simbolizuoja. Donorų grupės. Smegenų mirties kriterijai. Informacija apie kraują ir kraujo perpylimą. Kraujo saugumo vertinimo rodikliai. Organų transplantacija. Ksenotransplantacija. Skirtingas visuomenės požiūris į donorystę. Lietuvių abejingumas organų donorystei. Organų transplantacija tarp prietarų ir kilnumo. Nacionalinis organų transplantacijos biuras. Mitai ir faktai apie donorystę. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Diagramos. Išvados. Priedas (Anketa).

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje svarbią vietą užima organų donorystė ir transplantacija. Visuomenės požiūris į organų donorystę ir transplantaciją šiomis dienomis tapo gana aktualus. Jam didelę įtaką daro donorystės aktualumas, smegenų mirties kriterijai, garbės donoro vardo suteikimas, informacija apie kraujo perpylimą, katalikų bažnyčios požiūris į organų donorystę ir transplantaciją. Visuomenės požiūriui į organų donorystę ir transplantaciją atskleisti ir yra skirtas šitas darbas. Darbo objektas yra organų donorystės ir transplantacijos vaidmuo visuomenėje. Darbo tikslas – atskleisti visuomenės požiūrį į organų donorystę ir transplantaciją. Darbo tikslas yra visų pirma pateikti organų donorystėje ir transplantacijoje taikomas sąvokas ir sampratas, atlikti visuomenės požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją analizę, pateikti vyraujančių visuomenės požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją apimtis, atskleisti visuomenės požiūrio į organų donorystę ir transplantaciją sąvokų analizę. Darbo metodika, padėjusi išspręsti minėtus uždavinius, susideda iš mokslinės literatūros analizės, internetinių duomenų analizės, anketinės apklausos metodo, statistinės analizės.
Mokslinės literatūros analizė leidžia teigti, kad žmonės dar tik pradeda suprasti, kad donorystės – transplantacijos sistemos funkcionavimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir apsisprendimo, nuo jo požiūrio į donorystę, nuo aktyvumo įgyvendinant kai kurios donorystės momentus. Žmogus yra kūniškas asmuo ir jo kūno dalys nėra produktas, gaminys ar "socialinis gėris". Taigi jo audiniai ir organai negali tapti prekybos objektu, nes prekyba asmeniniu ir asmens kūno dalimis pažeistų pagarbą patiems asmens orumui. Nuo pat savo pradžios donorystė siejosi su altruistiniu savęs dovanojimu.
Mokslinės literatūros teiginiams pagrįsti buvo atliktas tyrimas. Pasaulyje, kur donorystės mastai vis didėja labai svarbu yra tolerancija, pagarba ir supratimas. Nors dar trūksta tolerantiškumo, galime pastebėti, kad lietuviai yra atviri naujovėms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-17
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis57.06 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠvilpaitienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Donorystes samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Švilpaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą