Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Studijų derinimas su darbu (2)

Studijų derinimas su darbu (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Studijų derinimas su darbu. Darbdavių požiūris į studijas. Neakivaizdinių studijų privalumai dirbantiems studentams. Darbo ir studijų kryžkelėje. Kodėl sunku rasti gerą darbą? Studijų derinimas su darbu tyrimas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Kiekvienas studentas, ypač gyvenantis atskirai nuo tėvų, nori prisidurti vieną kitą litą prie stipendijos, jei jos negauna - nori turėti bent minimalų pragyvenimo šaltinį. Darbas aptarnavimo srityje - bene prieinamiausias studentui, kur jis gali tartis su darbdaviais ir viską derinti, kad nenukentėtų nei studijos, nei darbo kokybė. "Nuostabus kolektyvas, galimybė studentams suderinti mokslus su darbu, puikus atlyginimas", - tokiais pasiūlymais mirga skelbimų puslapiai tiek spaudoje, tiek ir internete. Tačiau ar tai tiesa? Užsidirbti norintys jaunuoliai neretai rizikuoja. Kaip suderinti mokslą ir darbą? Tai dažnas klausimas kylantis studentui, kuris neseniai pradėjo dirbti. Tai savaime suprantama priklauso nuo darbdavio, nuo jo žmogiškųjų savybių ir požiūrio į gyvenimą.
Daugelis studentų susiduria su materialinėmis problemomis arba nori pradėti savarankiškai gyventi, todėl daugelis jų dar studijuodami pradeda dirbti. Ne visi studentai gali pasigirti gera tėvų finansine padėtimi. Dar blogiau - yra ir tokių, kurie jau senokai tėvų neteko. Dar kitų studijuojančių jaunuolių tėvai, išleidę vaikus į studijas kituose miestuose, išleido ir į savarankišką suaugusiųjų pasaulį. Rezultatas vienodas - studentas turi rasti būdų kaip išsilaikyti pačiam be finansinės tėvų paramos. Išeitis – uždarbiavimas. Žinoma, kai kuriems darbas – nauja naudinga patirtis, pirmoji finansinė nepriklausomybė nuo tėvų, karjeros pradžia ir dar daug kitų privalumų. Kiekvienas darbą renkasi pagal savo poreikius ir galimybes. Dažnas studentas dėl lėšų stokos ieškosi darbo ne tik vasarą, bet ir studijų metu.
Daugelis jaunuolių tik pradėję dirbti susiduria su daug problemų , jiems reikia galvoti ne tik apie studijas, bet ir apie darbą, kuris dažniausiai būna fizinis ir atima daug jėgų ir laiko. Labai dažnai nuo to nukenčia pažymiai, o kartais tenka pasirinkti vieną iš dviejų: universitetą arba darbą.
Darbo tikslas: sužinoti kaip studentai derina studijas su darbu. Uždaviniai:
a) išsiaiškinti, kaip studentai moka derinti darbą su studijomis( kokio kurso ir skyriaus
studentų dirba daugiausiai);
b) kurių aukštųjų mokyklų studentų daugiau dirba ir mokosi: universitetų ar kolegijų;
c) išsiaiškinti, ar daugiau yra dirbančių studentų ar studenčių;
d) sužinoti, ar darbas ir studento užimtumas įtakoja pažymius.
Mano tyrimo objektu bus įvairaus amžiaus bei specialybių studentai, besimokantys universitetuose ir kolegijose. Mane domins jų nuomonė į studijų suderinimą su darbu, priežastys, paskatinusios juos pradėti užsidirbinėti pinigus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis102.92 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasS. Bulauskienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studiju derinimas su darbu (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • S. Bulauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą