Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Lietuvos gyventojų emigracijos raida

Lietuvos gyventojų emigracijos raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Tikslas ištirti gyventojų požiūrį į emigraciją ir išaiškinti jos priežastis. Teoriniai tyrimo pagrindai. Pokyčiai atgavus nepriklausomybę. Gyventojų skaičiaus ir sudėties kitimo tendencijos per 1996 – 2005 metais. Išvykimo šalys, bendruomenės. Nelegali emigracija iš Lietuvos. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatai. Išvados. PowerPoint pristatymas (10 psl.). Priedas (Anketa).

Ištrauka

Tyrimo problema. Taip laukta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo data, ne visiškai pateisino Lietuvos gyventojų lūkesčius. Atsiradusi laisvė, atnešė naujas galimybes, kurios tik laikui bėgant išaiškėjo, kad yra gana didelės problemos pradžia. Tapome nepriklausomi, savarankiški ir laisvi. Laikui bėgant pasiekėme ir Europos Sąjungos "vartus", kurie atvėrė dar paltesnį kelią į tarptautinius ryšius. Ko pasekoje pradėjo trūkti šalyje profesionalios darbo jėgos, padaugėjo importinių prekių, sukilo produktų kainos. Pagrindinės problemos:
• migracijos srautų didėjimas
• "protų nutekėjimas"
• jaunimo migracija.
Tyrimo aktualumas. Visais laikas vyko gyventojų judėjimas. Tiek prieš milijonus metų, tiek ir dabar, žmonės migravo ir tebemigruoja, kadangi visada žmogus ieškojo palankesnių gyvenimo sąlygų. Gyventojų skaičiaus sumažėjimą lėmė tiek neigiamas natūralus prieaugis (2000 m. - 4,6 tūkst. žmonių, o 1999 m. – 3,4 tūkst. žmonių), tiek neigiamas migracijos saldas (2000 m. 1,1 tūkst. žmonių daugiau išvyko iš Lietuvos Respublikos, nei atvyko į šalį, o 1999 m. šis rodiklis buvo teigiamas – 1,1 tūkst. žmonių daugiau atvyko į Lietuvos Respubliką, nei išvyko iš jos).
Keičiantis istoriniams laikotarpiams keitėsi migracijos požymiai. Šiuo metu dėl įvairių priežasčių išaugo migracijos mastas, taip pat pasikeitė migracijos geografija ir tipai. Lietuvoje vykstantys politiniai, socialiniai ir ekonominiai pokyčiai daro įtaką tarptautinei migracijai. Gyventojų judėjimas daro nemažą įtaką šalies ekonomikai, mokslo lygiui taip pat demografijai.
Tyrimo objektas. Lietuvos gyventojų požiūris į emigraciją – pagrindinis tyrimo objektas. Sparčiai augant emigracijos rodikliams, išvykstančiųjų skaičius vis didėja ir tai yra gana aktuali šalies problema.
Tyrimo tikslas. Emigracija, vienaip ar kitaip, yra palietusi didžiąją dalį Lietuvos gyventojų, todėl pagrindinis tyrimo tikslas yra ištirti gyventojų požiūrį į emigraciją ir išaiškinti jos priežastis. Svarbu išanalizuoti kas lemia tokį Lietuvos gyventojų judėjimą šiandien ir kaip Lietuvos gyventojai atsižvelgia į esamą situaciją.
Tyrimo uždaviniai.
• Ištirti Šiaulių gyventojų nuomonę emigracijos klausimu.
• Išsiaiškinti priežastis, kurios skatina emigracijos didėjimą.
• Apklausos būdų išsiaiškinti, kaip galima sumažinti Lietuvos emigracijos problemą, bei rasti aktualiausias problemas, kurios skatina tokį gyventojų judėjimą.
• Vykdant tyrimą siekiama išanalizuoti, kokios žmonių grupės dažniausiai keičia gyvenamąją aplinką.
• Siekta ištirti kokios vertybės Lietuvos gyventojus vilioja už gimtinės ribų.
Tyrimo metodai. Tyrimas atliktas anketavimo būdu, tiek grupinės, tiek pavienės. Buvo apklausiamas kuo platesnis Šiaulių miesto gyventojų ratas, kurį sudaro skirtingose srityse dirbantys, bei įvairaus amžiaus asmenys. Apklausai naudojamos anoniminės anketos, nes tuomet žmonės atviriau atsakinėja į jiems užduodamus klausimus. Tokiu būdu buvo siekiama per tam tikrą laiko tarpą apklausti kuo daugiau respondentų. Tyrimui vykdyti naudota literatūrinė medžiaga bei Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenys, kurie leidžia realiau palyginti turimus faktus. Šia tema buvo stebima ir Lietuvos televizijos laida "Emigrantai". Kuomet klausomi realūs išgyvenimai tautiečių, kurie svetur ieškojo savo laimės kelio. Lyginant iš skirtingų šaltinių surinktus duomenis apibendrinome ir pateikėme rašytinėmis bei vaizdinėmis priemonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis198.5 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Balčiūnas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
Microsoft Word priedai [speros.lt].doc
Microsoft Word Lietuvos gyventoju emigracijos raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • S. Balčiūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą