Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Neįgaliųjų socialinė integracija Lietuvoje

Neįgaliųjų socialinė integracija Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - ištirti neįgaliųjų socialinės integracijos galimybes. Neįgalių asmenų socialinės integracija aspektai. Neįgaliųjų akademinė integracija. Neįgalių asmenų galimybės integruotis į darbo rinką. Socialinės paramos garantijos žmonėms negalia. Negalę turinčių asmenų integracijos. įgyvendinimas Lietuvoje. Lietuvos aukštųjų mokyklų prieinamumas. Neįgaliųjų dalyvavimas darbo rinkoje. Socialinių lengvatų įgyvendinimas Lietuvoje. Visuomenės požiūris į žmones su negalia. Lygiateisio neįgaliųjų dalyvavimo visuomenės gyvenime skatinimas. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Negalė visais žmonijos raidos periodais buvo laikoma skirtingumu, nenormalumu, nukrypimu nuo normos. Visuomenės santykis su neįgaliais žmonėmis visada buvo savotiškas. Kiekvienam civilizacijos etapui yra būdingi specifiniai žmonių tarpusavio santykiai ir savi neįgalumo kriterijai. Įvairiose šalyse, įvairiais laikotarpiais galime atrasti mistinių neįgalumo baimių, neįgaliųjų išstūmimą iš bendruomeninio gyvenimo arba tikėjimą ypatingomis neįgaliųjų galiomis, specifine jų misija. Žmogus, turintis negalių, galėjo būti laimės ir nelaimės, gėrio ir blogio simbolis. Dažniausiai neįgalieji nebuvo laikomi normaliais bendruomenės, o kartu ir visos žmonijos nariais. Antikos laikais negalė reiškė nelaimę ir Dievų pyktį, judėjų laikais – nuodėmę ir atleidimą, viduramžiais – pašaipą, vargą, Renesanso laikotarpiu – sutrikimą ir gydymą, industrijos plėtros laikotarpiu – netinkamumą darbo rinkai (invalidumą) ir reabilitaciją. Na, o pastaruoju demokratijos laikotarpiu formuojasi žmogaus teisių, kūrybinio išskirtinumo pripažinimo požiūris.
Nuo Antikos laikų iki XX a. pabaigos nueitas didžiulis kelias, vis daugiau dėmesio skiriant neįgalių žmonių problemoms spręsti. Žmonių, turinčių negalią, problemų visuma – jų socialinės integracijos problema. Socialinė integracija – tai visuomeninis vyksmas siekiant, kad asmenys su negalia galėtų gyventi visavertį gyvenimą, turėtų lygias galimybes ir teises. Viena svarbiausių sėkmingos integracijos sąlygų – adekvatus visuomenės požiūris į neįgalųjį. Tyrimai rodo, kad Lietuvoje požiūris į neįgaliuosius vis dar tebėra labai medicininis. Negalių turintis žmogus tematomas tik kaip visuma vienų ar kitų sutrikimų, kurie sudaro to asmens tapatumą ir kuriuos reikia gydyti. Didelę įtaką visuomenės požiūrio kitimui daro specialios organizacijos, kurios siekia mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį ir užtikrinti efektyvią socialinę apsaugą. Šie tikslai yra itin aktualūs šiandieninei Lietuvai, nes pagal kasmet atliekamų tyrimų duomenis žmonių su negalia skaičius šalyje nuolat auga.
Šių metų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atliktų tyrimų duomenys rodo , jog 2007 metais pirmą kartą neįgaliaisiais pripažinti 2,2 tūkstančiai vaikų iki 18 metų amžiaus, o tai net 10 procentų daugiau nei 2006 metais. Kas trečiam iš šių vaikų neįgalumas buvo nustatytas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, kas šeštam – dėl įgimtų anomalijų, o kas devintam – dėl nervų sistemos ir jutimo organų ligų.
Iš darbingo amžiaus asmenų pirmą kartą pripažinti neįgaliaisiais 25,6 tūkstančiai žmonių. Palyginti su 2006 metų duomenimis, jų padaugėjo 25 procentais. 20 procentų darbingo amžiaus asmenų pirmą kartą pripažinti neįgaliaisiais dėl jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos ligų, 12 procentų – dėl piktybinių navikų ir 11 procentų – dėl nervų sistemos ir jutimo organų ligų.
Šio darbo objektas – socialinė integracija. Darbo tikslas - ištirti neįgaliųjų socialinės integracijos galimybes.
Siekiant užsibrėžto tikslo, nagrinėjami šie darbo uždaviniai : 1. Atskleisti visuomenės požiūrį į žmones su negalia; 2. Išnagrinėti neįgaliųjų galimybes integruotis į akademinį gyvenimą; 3. Apžvelgti šios socialinės grupės įsidarbinimo perspektyvas; 4. Išanalizuoti teikiamas socialines garantijas.
Siekiant įgyvendinti iškeltus uždavinius, naudoti tyrimo metodai – atvejo analizė.
Pagrindiniai informacijos šaltiniai yra šie: Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenys; Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktai;
Darbą sudaro įvadas, 3 dalys, išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 40 puslapių, įskaitant 8 lenteles bei 8 paveikslus. Taip pat pateikiami 6 priedai. Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 33 šaltiniai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-23
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai33 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis221.63 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Šarkiūnaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neigaliuju socialine integracija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 49 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • I. Šarkiūnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą