Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir jų tenkinimo galimybės

Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir jų tenkinimo galimybės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo problema: Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir jų tenkinimo gaimybės. Tikslas: Išanalizuoti Klaipėdos akademinio jaunimo kultūrinius poreikius ir kultūrinės raiškos galimybes. Akademinio jaunimo kultūrinius poreikius ir kultūrinę elgseną skatinantys veiksniai teoriniu aspektu. Kultūrinius poreikius ir kultūrinę elgseną skatinantys veiksniai. Kultūriniai poreikiai laisvalaikio dalis. Laisvalaikio sampratos raida. Laisvalaikio struktūra ir jo funkcijos kultūrinių poreikių atsiradimas. Sociologinių kultūrinių poreikių tyrimų apžvalga. Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūrinių poreikių ir jų tenkinimo galimybių tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Tiriamųjų lytis. Tiriamųjų amžius. Dažniausi akademinio jaunimo laisvalaikio praleidimo būdai. Kultūriniams poreikiams skiriama laisvo laiko dalis. Akademinį jaunimą labiausiai dominančios meno sritys. Akademinio jaunimo dažniausiai pasirenkamos kultūrinės veiklos praleidimo formos. Akademinio jaunimo kultūrinių poreikių patenkinamumas. Priežastys trugdančios patenkinti akademinio jaunimo kultūrinius poreikius Klaipėdos mieste. Veiksniai paskatinantys akademinį jaunimą daugiau dėmesio ir laivo laiko skirti kultūriniai veiklai. Pokyčiai kultūriniame gyvenime kurie padėtų tenkinti akademinio jaunimo kultūrinius poreikius Klaipėdos mieste. Išvados. Siūlymai.

Ištrauka

Vykstant esminiams pokyčiams visuomenėje, kylant bendram gyvenimo lygiui, vis labiau jaučiamas kultūrinių, meninių, dvasinių vertybių poreikis. Vis dažniau kalbama apie akademinio jaunimo kultūrinių poreikių skatinimą ir jų tenkinimą. Vaikų bei jaunimo kultūrinio užimtumo, įtraukimo į kūrybinę veiklą stokai įtakos turi per menkas kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas. Pastarosios nepakankamai naudojasi kultūros įstaigų sukaupta materialine baze.[žiūrėta:2009-04-07,prieiga per interneta: < http://www.durys.daily.lt/?lt=1135707045 > ]. Akademinis jaunimas visada savo vertybes maksimalizuoja ir iš visuomenės bei valstybės tikisi pačių aukščiausių poreikių tenkinimo galimybių. Išsiaiškinus akademinio jaunimo kultūrines ir ne tik vertybes, bei jų prioritetus, būtų galima spręsti, ar jų poreikiai patenkinami ir ką būtų galima įdiegti ar pakeisti suteikiant aukščiausio lygio kultūrinių poreikių tenkinimo sąlygas. Norint išsiaiškinti gyventojų kultūrinius poreikius, bei kultūrinę elgseną buvo daromi keletas sociologinių tyrimų, tačiau juose kaip akademinio jaunimo grupės nebuvo išskirta. Tad šia tema norėtume išanalizuoti akademinio jaunimo kultūrinius poreikius ir jų tenkinimo galimybes Klaipėdos mieste, atlikus tyrimą ir išanalizavus gautus duomenis padarius išvadas apie akademio jaunimo poreikius ir jų tenkinimą, pateiksime siūlimus kultūros įstaigų strategijų formavimui, siekiant patenkinti akademinio jaunimo kultūrinius poreikius.


Tyrimo problema: Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir jų tenkinimo gaimybės;
Tikslas: Išanalizuoti Klaipėdos akademinio jaunimo kultūrinius poreikius ir kultūrinės raiškos galimybes;


Uždaviniai:
1. Išanalizuoti kultūrinius poreikius ir kultūrinę elgseną skatinančius veiksnius;
2. Ištirti Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūrinius poreikius;
3. Išsiaiškinti akademinio jaunimo kultūrinių poreikių tenkinimo galimybes Klaipėdos mieste.

Tyrimo objektas: Klaipėdos miesto akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir kultūrinė elgsena.


Tyrimo metodai:
- Mokslinės literatūros analizė;
- Apklausa žodžiu (anketa);
- Statistinė-matematinė analizė;
- Statistinė dokumentų analizė;
- Dokumentų turinio analizė;
- Lyginamoji analizė;


Tyrimo imtis: Naudojamas kiekybinis struktūrizuotas tyrimo metodas apklausa raštu anketa. Apklausiama 250 Klaipėdos miesto akademinio jaunimo;


Vadybinės kompetencijos:
• išmanoma kultūros politika, teisiniai jos aspektai;
• organizuojami taikomieji kultūrinės veiklos tyrimai;
• vertinama esama kultūros ir jos verslo aplinka;
• išmanomas regiono kultūros savitumas;
• puoselėjamas kultūrinis švietimas;

Darbo naujumas ir reikšmingumas:
Akademinio jaunimo kultūriniai poreikiai ir jų tenkinimo galimybės yra svarbus veiksnys jaunimui formuojant jų kultūrinius įgūdžius bei menines vertybes. Turiningas laisvalaikis tai vienas iš faktorių lemiantis studentų mokymosi motyvaciją ir jų gyvenimo kokybę. Lietuvoje buvo atlikta nemažai tyrimų analizuojančių gyventojų kultūrinius poreikius, tačiau bendruose tyrimuose sunku išskirti akademinio jaunimo grupę. Todėl atskiri tyrimai analizuojantys išskirtinai akademinio jaunimo kultūrinius poreikius suteiktų informacijos apie šios labai svarbios miesto gyvenime grupės žmonių kulūrinius poreikius jų tendencijas bei savijautą mieste. Reikšmingas darbas ne tik teorinė, bet ir praktine reikšme. Kultūrinių poreikių ir jų tenkinimo galimybių analizės išvadomis galima remtis ateityje formuojant miesto kultros strategijas.

Darbo struktūra. Į darbo sudėtį įeina santrupų sąrašas, svarbių terminų žodynėlis, įvadas, teorinė dalis ir empyrinė dalis kurioje pateikiamas tyrimas, rezultatų aptarimas ir gautos išvados.
Pirmoje darbo dalyje išanalizuojami kultūrinius poreikius ir kultūrinę elgseną skatinantys veiksnisiai. Nustatoma kultūros vieta tarp kitų laisvalaikio formų. Aptariama liasvalaikio kultūros samprata. Išsiaiškinama laisvalaikio struktūra ir jo funkcijos.
Antroje darbo dalyje padaromas tyrimas, išanalizojami gauti duomenys, išvedamos išvados ir pateikiami siūlimai miesto kultūros politikos strategijoms vystyti. Taip pat pridedama pavyzdinė anketa, kuri buvo naudojama tyrimo metu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-22
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai35 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis97.67 KB
Autoriusvelniene
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Nijolė Laužikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos miesto akademinio jaunimo kulturiniai poreikiai ir ju tenkinimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Nijolė Laužikienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą