Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje: aplinkos būklės vertinimas

Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje: aplinkos būklės vertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: įvertinti Lietuvos kaimo būklę. Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje. Lietuvos miesto raida. Lietuvos kaimo raida. Šiuolaikiniai socialiniai procesai mieste. Gyventojų skaičiaus didėjimas. Gyventojų vidutinio amžiaus didėjimas ir urbanizacija. Migracija. Socialinės ir ekonominės regionų būklės Lietuvoje problemos. Aplinkos būklės vertinimo tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

"Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje. Aplinkos būklės vertinimas" yra aktuali tema, nes tik aptarę raidą mes galime vertinti kokios būklės yra šiuo metu mūsų aplinka. Gyvenamoji aplinka – tai vieta, kurioje mes gyvename, miestas ar kaimas. Kaimas – tai teritorija, kurioje dominuoja natūrali aplinka, o gyventojams būdinga nedidelė koncentracija. Pagal Lietuvos administracinį – teritorinį susiskirstymą kaimo vietovėms priskiriami įvairaus tipo kaimai ir miesteliai. Kaimo gyvenamųjų vietovių savita socialinė ir kultūrinė infrastruktūra lemia joms būdingą gyvenseną, santykius, regioninę kultūrą. Mūsų gyvenamą aplinką dažnai veikia tam tikri veiksniai, nuo kurių priklauso aplinkos būklė.
Savo darbe aš noriu aptarti Lietuvos miesto bei kaimo raidą ir išsiaiškinti Lietuvos kaimo aplinkos būklę. Aptarsiu socialius ir ekonominius aplinkos pokyčius, kurie lemia aplinkos būklę. Žmonių skaičiaus didėjimas ar mažėjimas, žmonių vidutinio amžiaus didėjimas bei urbanizacija yra pagrindiniai veiksniai lemiantys tam tikrus aplinkos pokyčius, todėl šiuos veiksnius aptarsiu plačiau.
Norėdama įvertinti Lietuvos kaimo būklę atliksiu tyrimą ir gautus rezultatus aptarsiu.

Tikslas: įvertinti Lietuvos kaimo būklę.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti mokslinę literatūrą;
2. Apklausti tam tikros kaimo vietovės gyventojus arba gyvenusius kaime žmones;
3. Aptarti gautus rezultatus;
4. Pateikti išvadas.
Objektas: Kaimo aplinka.
Hipotezė: Lietuvos kaimo būklė yra sunki.
Metodas: Interviu.
Tyrimo eiga: Sudariau 12 interviu klausimų ir apklausiau 2 gyveniusius kaime žmones.

Lietuvoje miestams kurtis sąlygos susidarė X-XI a., kai atsiskyrė nuo žemdirbystės ir
ėmė klostytis kaip savarankiška ūkio šaka amatai ir prasidėjo reguliarūs mainai.
Daugeliui miestų pradžią davė pilys su priešpiliais, kuriuose gyveno amatininkai ir pirkliai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda). Nuo XIII a. dabartinėje Lietuvos teritorijoje miestams pradėta teikti savivaldos teisę, leidžiančią rengti turgus ir prekymečius, turėti prekių sandėlius, smukles, amatininkų cechus. XIII-XV a. miestų teisė atleisdavo miestiečius nuo prievolių didžiajam kunigaikščiui ir feodalams, o vėliau – tik suteikdavo prekybos privilegijų. Pirmasis miestas, kitų Europos miestų pavyzdžiu gavęs savivaldos teisę, buvo Klaipėda. 1387 m. savivaldos (Magdeburgo) teisę gavo Vilnius, 1408 m. Kaunas, XV a. pradžioje Trakai. XIII-XVIII a. savivaldos teises visą arba tik kurį laiką turėjo 83 miestai ir miesteliai, o prekybos privilegijas – 87. Savivaldos teisės turėjo svarbią reikšmę miestų plėtrai; XIV-XV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestuose susidarė miestiečių luomas. Savivaldaus miesto reikalus XV-XVII a. tvarkė magistratas. Feodalai ir dvasininkai turėjo magistratui nepavaldžių miesto dalių – jurisdikų, kuriose tvarkėsi savo nuožiūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis63.14 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMerkienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje aplinkos bukles vertinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Merkienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą