Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Požiūris į šeimą ir santuoką

Požiūris į šeimą ir santuoką

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo problema: Šeima ir santuoka vertybė. Tyrimo tikslas: Išanalizuoti žmonių požiūrį į šeimą ir santuoką. Informacinių šaltinių apžvalga. Tradicinė šeima. Šeimos struktūra. Santuoka ir santuokos tipai. Tyrimo analizė. Išvados.

Ištrauka

Mokslinėje literatūroje egzistuoja gausybė santuokos interpretacijų, pradedant nuo jos vartojimo plačiąja prasme, kuomet turima galvoje išplėstinę šeimą ir net visus gimines. Taip pat ji dažnai siejama tik su branduolinės šeimos tipu. Šeimos pagrindas, branduolys-santuoka ir ji sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Tai reiškia, kad niekas negali būti verčiamas tuoktis, sudaryti santuoką, kurti šeimą. Šeima- tai vertybė. Patikimas moralinės tradicijos ir tautos tęstinumo pamatas. Todėl labai svarbu teisingai suvokti šeimos ir santuokos sąvoką. Žinoma, net ir formalumas kartais nesuteikia garantijos, kad tėvas ar mama rūpinsis savo vaikais. Tam reikia kur kas daugiau-brandos ir jau anksčiau minėtos atsakomybės. Tačiau gyventi santuokoje-reiškia būti gerbiamu, solidžiu, turinčiu vertę žmogumi,- teigia vienas iš delfi.lt rašančių žurnalistų. Kitais žodžiais tariant, tai atsakomybės prisiėmimas ne tik už savo veiksmus, bet ir už kitą žmogų- jo svajones, veiklą. Tai dalinimasis pajamomis, dušu, lova, virtuve, automobiliu, vaikų priežiūra. Tai bendrų atostogų planavimas, draugų lankymas, namo interjero detalių paieška ir t.t. Santuokoje gyvenantys žmonės viską daro kartu, nes jie yra šeima.
Šią temą pasirinkau todėl, kad manau kiekvienam jaunam žmogui svarbu žinoti, kokia yra šeimos ir santuokos reikšmė, juk ateityje ir patys kurs šeimą.
Tyrimo problema: Šeima ir santuoka- vertybė.
Tyrimo tikslas: Išanalizuoti žmonių požiūrį į šeimą ir santuoką.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti ką žmonės galvoja apie gyvenimą nesusituokus.
2. Ištirti ar visada žmonės pritaria santuokos iširimui.
3. Išsiaiškinti koks tinkamiausias amžius susituokti.
4. Išsiaiškinti ar santuoka yra pasenusi tradicija.
Tyrimo objektas: Požiūris į šeimą ir santuoką.
Tyrimo metodai:
1. Literatūros apžvalga.
2. Anketinė apklausa.
Pagrindinių sąvokų paaiškinimas:
Šeima- iki šiol šeima buvo vadinami du bendrai gyvenantys asmenys, nepriklausomai nuo to, ar jie susituokę. O dabar patvirtintas apibrėžimas- šeimą sudaro vyras ir moteris, kuriuos sieja santuoka.
Santuoka -socialinė ir dažniausiai religinė, valstybės pripažįstama, sąjunga tarp vyro ir moters. Ši sąjunga suformuoja šeimą ir socialiniu bei religiniu požiūriu įteisina seksualinius santykius.
Branduolinė šeima - tai socialinė grupė, kurią sudaro du priešingos lyties suaugę individai, susiję socialiai pripažintais seksualiniais santykiais, kartu su jų biologiniais vaikais ar įvaikiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-14
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis52.58 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasO. Striaukienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Poziuris i seima ir santuoka [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • O. Striaukienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą