Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Deviacijos ir nusikalstamumo aiškinimai

Deviacijos ir nusikalstamumo aiškinimai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti deviantinio ir nusikalstamo elgesio ypatumus, funkcijas ir pasekmes bei aptarti socialinę kontrolę, reguliuojančią žmonių elgesį visuomenėje. Deviacijos fenomenas. Deviacijos aiškinimas. Deviacijos tipologizavimas. Deviacijos funkcijos. Deviacijos pasekmės. Deviacija kaip procesas ir jo etapai. Nusikalstamumas, kaip deviacijos rūšis. Lytis ir nusikaltimas. Nusikaltimų tipai. Jaunimas ir nusikalstamumas. Smurtiniai nusikaltimai prieš moteris. Socialinė kontrolė. Deviaciją ir nusikalstamumą aiškinančios teorijos. Biologiniai aiškinimai. Psichologiniai aiškinimai. Sociologiniai aiškinimai. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje yra didelė žmonių ir kultūrų įvairovė. Kiekvienas žmogus turi teisę pasirinkti vertybes, kurios jam priimtiniausios, religiją, kuri artimiausia jo įsitikinimams, bei elgesį, kuris jam atrodo geriausias. Tačiau kiekvienoje kultūroje ar visuomenėje egzistuoja būtent jai priimtinos normos ir taisyklės, kurių privalu laikytis. Mūsų veikla sužlugtų, pavirsdama chaosu, jei nesilaikytume šių taisyklių, nustatančių, jog kai kurios elgsenos rūšys tam tikruose kontekstuose yra tinkamos, o kitos – ne. Čia galėtume iškelti klausimą, kas nulėmė, kad vienoje visuomenėje toks pat elgesys yra smerktinas ir pažeidžiantis nusistovėjusias normas, o kitoje visuomenėje jis nelaikomas nukrypimu? Tai galėtume paaiškinti keletu aspektų. Pirmiausia, jau iš istorijos žinome, kad taisykles visais amžiais kūrė žmonės, jau gilioje senovėje nepaklusimas net ir nerašytiems įstatymams buvo griežtai smerktinas. Nepaisymas protėvių įsitikinimų ir vertybių buvo didžiulis nusikaltimas. Žmogus, kuris elgiasi ne taip, kaip įpratusi visuomenė buvo atstumiamas, ištremiamas iš miesto, apmėtomas akmenimis. Laikams keičiantis ir tobulėjant visuomenei šių standartų laužymas tapo labiau toleruotinas, tačiau yra tautų ir kultūrų kurios išlaikė senąsias vertybes ir bet kokių nukrypimų vis dar yra griežtai paisoma. Antru aspektu galėtume įvardinti tradicijas ir požiūrį į naujoves. Vienose šalyse tradicijos yra giliai įsišaknijusios, o kitose gana jaunos, todėl čia jos lengviau pasiduoda naujovėms. Tautos su giliomis tradicijomis, daugelį dalykų, kurie plinta iš Vakarų ir moderniųjų valstybių laiko nepriimtinais, todėl bet koks elgesys, kuris nebūdingas tai kultūrai yra netoleruotinas ir, tarsi pažeidžia jų įsitikinimus. Manau, kad trečiuoju aspektu galėčiau įvardinti aplinkybes, lėmusias elgesį, kuris nepriimtinas visuomenei. Žmogui duota laisvė rinktis, kas jam yra geriau, tačiau kad ta laisvė netamptų savivale, visuomenėje galioja įstatymai, kurių mes paisome. Tačiau žmogus yra mąstanti asmenybė, ir, kad pasiektų savo tikslus kartais jis nusižengia įstatymams, kas visuomenėje yra baudžiama. Tačiau yra aplinkybių, kurios priverčia žmogų nusižengti visuomenėje vyraujančioms normoms, žmogus gali prarasti darbą, namus ir taip tapti atstumtuoju. Prostitutės, narkomanai, nevykėliai, benamiai, kriminaliniai nusikaltėliai - tie žmonės, kurie nesutelpa į visuomenei priimtinus rėmus ir laikomi deviantais.
Pagrindinis šio kursinio darbo tikslas – atskleisti deviantinio ir nusikalstamo elgesio ypatumus, funkcijas ir pasekmes bei aptarti socialinę kontrolę, reguliuojančią žmonių elgesį visuomenėje. Tikslo įgyvendinimas neatsiejamas nuo uždavinių:
• Aprašyti deviacijos reiškinį ir išskirti jos tipus.
• Aprašyti deviacijos funkcijas ir pasekmes
• Aprašyti deviacijos procesą
• Išskirti ir aprašyti nusikalstamumą kaip vieną iš deviacijos rūšių.
• Aprašyti socialinę kontrolę, kaip žmonių elgesio visuomenėje reguliavimą.
• Aprašyti deviaciją ir nusikalstamumą aiškinančias teorijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-12-01
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.25 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Kocai
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Deviacijos ir nusikalstamumo aiskinimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Kocai
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą