Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinė komunikacija Vilniaus miesto viešajame transporte (mandagumo stokos problema)

Socialinė komunikacija Vilniaus miesto viešajame transporte (mandagumo stokos problema)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – parengti socialinės komunikacijos planą ir priemones, aktualiai socialinei problemai išspręsti. Socialinės problemos aktualumas. Šiek tiek istorijos. Viešojo transporto kasdienybė. Socialinės problemos analizė. Problemos mąstas. Vilniaus miesto gyventojų skaičius ir teritorija. Gyventojų kelionių struktūra. Vilniaus miesto visuomeninis transportas. Vilniaus autobusai. Vilniaus troleibusai. Palyginamoji analizė. Komunikacinių sprendimų tikslinė auditorija. Komunikacijos įgyvendinimas. Komunikavimo strategijos etapai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvių liaudies išmintis teigia: "Mandagumas nieko nekainuoja". Tačiau ar patys lietuviai gali save vadinti mandagiais žmonėmis? Vien žvilgterėjus į viešajame transporte kylančias situacijas, tvirtai galime pasakyti, kad tikrai ne. Nes geras, taikus, mandagus žmogus retai kam užkliūva, dar rečiau pats kitus užkliudo. Taigi kodėl pasireiškia lapės ir kiaulės ar galbūt reikėtų pavadinti paršo mandagumas autobusuose ir troleibusuose? Juk kiekvienas žinome, kad mandagus žmogus maloniai nuteikia. Taigi šiame kursiniame darbe pasirinkome nagrinėti mandagumo stokos problemą viešajame transporte.
Pagrindinis darbo tikslas – parengti socialinės komunikacijos planą ir priemones, aktualiai socialinei problemai išspręsti.
Darbo uždaviniai tikslui pasiekti:
• Socialinės problemos aktualumas ir jos analizė.
• Tikslinės auditorijos komunikaciniams sprendimams pasirinkimas ir aprašymas.
• Komunikacijos įgyvendinimas.
Pagrindinis dėmesys šiame darbe bus skiriamas glaustam ir aiškiam susidariusios problemos pateikimui, siekiant sužadinti žmones laikytis mandagaus elgesio taisyklių viešajame transporte, t.y. pasėti mandagumo sėklą.
Rašant darbą remtasi įvairių formų dokumentais: knygomis, statistine informacija, anketa (anketavimu), straipsnių publikacijomis, internetiniais puslapiais.

Kaskart pablogėjus orams Lietuvoje, šalies keliuose prasideda "panika": visi, norėdami išvengti prasto oro sukeliamų nepatogumų, sėda į savo automobilius ir "užkemša" jais gatves. Ir nė vienas gyventojas net nesusimąsto nuosavo automobilio iškeisti į viešąjį transportą. Visi ir toliau kantriai kenčia didėjančias spūstis, eikvoja degalus, laiką, nervines ląsteles, ir savo pinigus. Iškyla klausimas: kodėl? Atsakymą rasti visai nesunku: nes Lietuvos miestų viešasis transportas yra nepatrauklus. Autobusų bei troleibusų stotelėse ir pačiose transporto priemonėse yra nesaugu. Vairavimo ir bendravimo su keleiviais kultūra darosi vis žemesnio lygio. Keleivių kontrolė dažnai panaši ne į solidžius keleivių teisių ir pareigų aiškintojus, o į nekontroliuojamą gaują, iš kurios gali išgirsti banaliausių moralų, o kartais net ir patyčių. Konkrečių pavyzdžių galima pateikti tikrai ne vieną. Tad galime daryti išvadą, kad viešojo transporto keleiviai nežino ir visiškai nesilaiko elementariausių mandagumo taisyklių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis478.67 KB
Autoriusafrokyra
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Eigirdas Žemaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine komunikacija Vilniaus miesto viesajame transporte (mandagumo stokos problema) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Eigirdas Žemaitis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą