Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinės institucijos: religija (2)

Socialinės institucijos: religija (2)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Socialinės institucijos – religija. Religija ir sekuliarizacija. Naujieji religiniai sąjūdžiai. Naujųjų religinių sąjūdžių rūšys yra trys: pasaulėteigos, pasaulėneigos ir sambūvio su pasauliu sąjūdžiai. Tūkstantmečio (milenariniu) sąjūdžiu . Religinis fundamentalizmas.

Ištrauka

Visais laikais religija turėjo didžiulę įtaką žmonių gyvenimui. Visuose amžiuose matomi religijos pėdsakai. Dabartiniame gyvenime taip pat jaučiama, kad religija nežada susilpnėti ir artimoje ateityje.
Mažesnėse kultūrose dažnai aptinkamos dvi religijos atmainos – totemizmas ir animizmas. Totemizmo religijoje kai kurios augalų ar gyvūnų rūšys suvokiamos kaip turinčios antgamtinių galių. Animizmas reiškia tikėjimą dvasiomis ar šmėklomis, gyvenančiomis tame pat, kaip ir žmonės, pasaulyje ir kartais juos užvaldančiomis.
Egzistuoja begalė įvairių religinių tikėjimų ir organizacijų. Trys įtakingiausios monoteistinės pasaulio religijos yra judaizmas, krikščionybė ir islamas. Jos yra kilusios iš Vidurinių Rytų ir kiekviena iš jų darė įtaką kitoms dviem. Trumpai panagrinėsime kiekvieną iš šių religijų.
Judaizmas – viena iš seniausių šių trijų religijų, kuri atsirado maždaug 1000 metų prieš mūsų erą. Judaizmo religijoje buvo tikima vieninteliu visagaliu Dievu. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, pasaulyje nebuvo nei vienos valstybės, kurioje judaizmas būtų pripažintas oficialiąja religija.
Krikščionybė prasidėjo kaip judaizmo sekta. Ji perėmė ir įtraukė į savo tikėjimą daug judaizmo pažiūrų. Iš pradžių krikščionybė buvo žiauriai persekiojama ir tik vėliau imperatorius Konstantinas įteisino ją kaip valstybinę Romos imperijos religiją. Nuo tada ji paplito ir šiuo metu krikščionybė turi daug pasekėjų, yra plačiai paplitusi po visą pasaulį. Tačiau ši religija turi daug atšakų, iš kurių pagrindinės yra Romos katalikai, protestantai ir Rytų stačiatikiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos namų darbas
KategorijaSociologija
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis12.88 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasNovelskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines institucijos religija (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Novelskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą