Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinės atskirties veiksniai Lietuvoje

Socialinės atskirties veiksniai Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Socialinės atskirties samprata. Socialinės atskirties grupės. Neįgaliųjų socialinė atskirtis. Pagyvenę žmonės kaip socialinė atskirtis. Socialinės atskirties veiksniai. Socialinės problemos ir socialinės atskirties veiksniai. Socialinės atskirties veiksniai darbo rinkoje. Išvados.

Ištrauka

Keičiantis socialinėms ekonominėms sąlygoms, tam tikros grupės žmonių jaučiasi socialiai nesaugios, jiems sunku prisitaikyti prie šiuolaikinio gyvenimo tempo, adaptuotis prie socialinių ekonominių ir politinių pokyčių. Dėl to, kai kurie žmonės jaučiasi nesą, arba iš tikrųjų nėra visuomenės, kurioje gyvena, dalis. Šiam reiškiniui apibūdinti vartojam "socialinės atskirties" sąvoka. Socialinė atskirtis pasireiškia įvairiais pobūdžiais, mastais ir padariniais.
Socialinė atskirtis – visuomenės atsisakymas atskirų savo narių, jeigu jų gyvenimo būdas neatitinka visuomenės nuostatų arba jie negali palaikyti įprastos socialinės sąveikos, neturėdami tam reikalingų materialinių išteklių, išsilavinimo ir pan. Socialinę atskirtį gali sukelti ir socialinės apsaugos sistemos trūkumai, neleidžiantys daliai gyventojų pasinaudoti šios sistemos galimybėmis.
Tačiau socialinių mokslų atstovai vis dar neranda vieningo socialinės atskirties apibrėžimo. Didysis klausimas yra šis: ar visa tai yra susiję su skurdu, ar ne? Pastaraisiais metais, nagrinėjant socialines problemas, greta skurdo sąvokos vis dažniau vartojama ir socialinės atskirties sąvoka. Kai kurie socialinę atskirtį bando paaiškinti vienu paprastu sakiniu: " kas yra viduje ir kas išorėje". Iš tiesų tai kol kas geriausias apibrėžimas, kadangi jis palieka erdvės naujoms atskirties teorijoms ir sampratoms, nes iki šiol pasireiškė daugybė jos formų.
Socialinė atskirtis – tai sudėtingas, daugiaplanis reiškinys, apimantis ne tik materialinių išteklių trūkumą, bet ir socialinių ryšių tarp visuomenės narių silpnėjimą ar net visišką socialinę izoliaciją. Modernioje, dinamiška žinių ekonomika bei besiremiančioje visuomenėje visapusiška ekonominė, socialinė ir kultūrinė integracija yra svarbi kiekvieno asmens gerovės sąlyga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.41 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVaznonis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines atskirties veiksniai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vaznonis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą