Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Nepilnamečių nusikalstamumas (5)

Nepilnamečių nusikalstamumas (5)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Sociologijos esė. Nepilnamečių nusikalstamumas. Šeima. Materialinis aprūpinimas. Tėvų per didelis užimtumas. Svarbiausia darbas. Tėvų išsilavinimas. Vaiko broliai/seserys. Draugai. Alkoholio vartojimas. Mokykla. Neformalusis ugdymas.

Ištrauka

Nepilnamečiai, remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 13 straipsniu, yra asmenys nuo 14 iki 18 metų. Būtent apie šią visuomenės dalį šiame darbe ir bus kalbama, tik deja ne iš pozityviosios pusės.
Į nusikalstamą veiklą įsitraukia vis daugiau jaunų žmonių, dažniausiai tai nesimokantis ir nedirbantis jaunimas, nepilnamečiai, vaikai.
"Kur nusirito šiuolaikinis jaunimas" – frazė, kurią Lietuvoje girdime vis dažniau ir dažniau. Nepilnamečių nusikalstamumas – viena aktualiausių nūdienos problemų. Vos ne kiekvieną dieną, žinių metu, tenka išgirsti apie įvairius nusikaltimus, padarytą žalą visuomenei. Laikraščių ar internetinių dienraščių antraštės skelbia apie vis jaunesnių asmenų dalyvavimą muštynėse, plėšimuose. Daugelis autorių akcentuoja tokių nepilnamečių interesų siaurumą, kultūrinio gyvenimo ribotumą, prioriteto teikimą pasyviam gyvenimo būdui ir negatyvioms jo formoms, intereso mokytis praradimą, atsakomybės jausmo netekimą ir pan. Jiems būdingas nuolatinis visuotinai priimtų elgesio normų nesilaikymo demonstravimas, girtuokliavimas, polinkis vartoti narkotikus, dalyvavimas azartiniuose lošimuose, valkatavimas, bėgimas iš namų, mokymosi ir auklėjimo įstaigų.
Dažnam iš mūsų iškyla klausimas, kaip ir kodėl mūsų vaikai ar paaugliai tampa žmonėmis linkusiais į agresyvumą, nusikalstamumą, smurtą... Tai toli gražu ne šypsotis verčiantis reiškinys. Taigi, kas turėtų atsakyti už tai, kad mūsų šiuolaikiniai vaikai ir paaugliai elgiasi taip, kaip visuomenėje nėra priimtina? Kas juos išmokino agresyvaus elgesio ir kitų, paprastai netoleruojamų dalykų? Galų gale ar tai yra išsprendžiama ir kas už tai yra atsakingas? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos esė
KategorijaSociologija
TipasEsės
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.54 KB
Autoriuselusana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Gerulaitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu nusikalstamumas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Esės
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Gerulaitis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą