Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Jaunimo požiūris į narkomaniją ir jos prevenciją

Jaunimo požiūris į narkomaniją ir jos prevenciją

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo duomenų analizė. Mokinių požiūris į narkotikus ir narkotinių medžiagų vartojimo priežastis. Narkotikų vartojimo priežastys. Respondentų atsakymai ar jų draugai vartoja narkotikus. Mokinių atsakymai ar jie yra bandę narkotikų. Mokinių atsakymai kur galima įsigyti narkotines medžiagas. Bendrosios tendencijos apie narkotinių medžiagų vartojimą. Mokinių požiūris į narkomanijos prevenciją. Mokinių vertinimas ar jiems trūksta žinių apie narkotikus. Iš kur mokiniai gauna informaciją apie narkotikų žalą. Kas turėtų kalbėtis su jaunimu apie narkotikus. Nuostatos į prevencinę veiklą. Prevencinės veiklos nauda. Ar organizuojant renginius prieš narkomaniją, atsižvelgiama į mokinių norus ir pageidavimus. Respondentų nuomonė ar reikia tikrinti moksleivių asmeninius daiktus, kad nebūtų įnešami į mokyklą narkotikai. Mokinių vertinimas ar jie pritaria moksleivių testavimui (šlapimo tyrimui) dėl narkotinių medžiagų vartojimo. Mokinių požiūris į tai, ką turi daryti tėvai, kad kuo anksčiau sužinotų, kad jų vaikas vartoja narkotikus. Išvados. Priedai (anketa).

Ištrauka

Temos aktualumas. Plintanti narkomanija yra viena aktualiausių šių dienų Lietuvos problemų. Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje itin išaugo vartojančių narkotikus skaičius. Vis daugiau užregistruojama jaunų žmonių, turinčių šią priklausomybę. Jaunimas yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis, todėl narkotikų rinka siekia užtikrinti nuolatinį jų poreikį. Narkotikai įsiūlomi jauniems žmonėms - kuo daugiau jų tampa priklausomi, tuo didėja narkotikų paklausa. Narkotikų platintojai narkotikus pateikia kaip neišvengiamą sudėtinę gyvenimo dalį, skirtą atsipalaidavimui, dvasios penui, "sąmonės gelmių pažinimui" (Grimalauskienė ir kt., 2002, p.10). Visos valstybės, tarp jų ir Lietuva, suvokia šios problemos aktualumą ir stengiasi kovoti su šiuo reiškiniu.

Tyrimo objektas - jaunimo požiūris į narkomaniją ir jos prevenciją.
Tyrimo tikslas – išsiaiškinti jaunimo požiūrį į narkomaniją, šio reiškinio priežastis ir prevencines priemones.
Tyrimui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:
1. atskleisti jaunimo požiūrį į narkomaniją ir šio reiškinio priežastis;
2. išnagrinėti jaunimo požiūrį į prevencines priemones ir šių priemonių veiksmingumą.

Narkotikai (gr. narkotikós – stingdantis, svaiginantis) yra narkotinės medžiagos, veikiančios centrinę nervų sistemą. Jų dažnas vartojimas sukelia narkomaniją. Narkotikai sukelia euforiją – padidėjusio aktyvumo, nenatūraliai pakilios nuotaikos, sumažėjusio kritiškumo būseną (Vaitkeviciūtė, 2002, p. 718). Narkotikai taip pat apibrėžiami kaip medžiagos, pakeičiančios organizme vykstancius cheminius procesus, sutrikdančios natūralią proto ir jausmų pusiausvyrą, sukeliancios psichinę ir fizinę priklausomybę (Černiauskienė, 2001. p.6.)
Narkotinės medžiagos – tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkotinės medžiagos apima plačią preparatų skalę, įskaitant narkotikus, psichotropines medžiagas, vaistus, anestetikus, lakiuosius tirpiklius, dopingines medžiagas ir priemones, alkoholį ir tabaką. Narkotinių medžiagų sąvoka įvairiose šalyse gali skirtis, priklausomai nuo įstatymų ir profesinių tradicijų. Skiriasi ir narkotikų vartojimo būdai. Visos narkotinės medžiagos keičia ar įtakoja svarbias psichines funkcijas, pavyzdžiui, susijaudinimą, jautrumą skausmui, reakcijų stiprumą, atminties trumpalaikiškumą ir suvokimą. Vartojantysis narkotikus patiria malonumą, tačiau už jį tenka labai brangiai mokėti, dažnai net visą likusį gyvenimą (Grimalauskienė ir kt., 2002, p. 12). Neteisėtai gaminamų narkotikų sudėtyje esančios įvairios priemaišos gali sukelti didelį pavojų vartojančiojo sveikatai, o dažnai ir gyvybei. Asmenys, nežinodami, ką vartoja, gali mirtinai apsinuodyti net nuo pirmosios dozės. Kaip rodo konfiskuotų narkotikų sudėties tyrimai, siekiant pelno, narkotikai gaminami su vis didesnėmis neaiškios kilmės sintetinių medžiagų priemaišomis (Bankauskienė ir kt., 2009. p. 16).
Taigi, narkotikai veikia psichiką, sukelia psichikos ir elgesio sutrikimus, pažeidžia tam tikras organizmo sistemas. Ilgesnį laiką vartojant narkotikus vystosi psichologinė ir fiziologinė priklausomybė – tai reiškia, kad yra sunku nutraukti narkotikų vartojimą. Kai žmogus tampa psichologiškai priklausomas nuo narkotikų – jis nori vėl ir vėl patirti malonumą, atsipalaiduoti, susilpnėja jo gebėjimai kontroliuoti vartojimą. Ilgalaikis narkotikų vartojimas pakenkia smegenų veiklai, priklausomų nuo narkotikų asmenų smegenų vaizdo tyrimai rodo fizinius smegenų sričių, kurios atsakingos už asmens sprendimų priėmimą, mokymąsi, atmintį ir elgesio kontrolę, pakitimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos tyrimas
KategorijaSociologija
TipasTyrimai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis507.81 KB
Autoriusliubsig
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAugienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMenų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunimo poziuris i narkomanija ir jos prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Augienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą