Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Deviacija: tipai ir mitai

Deviacija: tipai ir mitai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Deviacijos funkcijos ir pasekmės. Deviacija pagal E. Durkheimą. Simbolinės sąveikos ir socialinės kontrolės teorijos. Deviacijos tipai. Išvados.

Ištrauka

Jau nuo pat civilizacijos pradžios, pirmykščių žmonių bendruomenėse galima aptikti tam tikras taisykles, kurių buvo privaloma laikytis. Antikos laikais Platonas ir Aristotelis bandė teoriškai paaiškinti nusikaltimo priežastis ir spręsti jų sumažinimo klausimą. Viduramžiais nusikaltimai nebuvo plačiai nagrinėjami, tačiau mąstytojų darbuose randama minčių, susijusių su šia tema. Šviečiamojoje epochoje suformuota idėja, davusi pagrindą kriminologinėms teorijoms. Tačiau taip pat yra ir "nusikaltėlių", kurie ne visada baudžiami už tam tikrą normų nusižengimą. Kaip kad rūkantysis nerūkančiojo atžvilgiu. Tik toks elgesys, kaip žmogžudystė ar vagystė yra visuotinai laikomas nepriimtinu elgesiu. Taip prieš 100m. pradėtas tyrinėti bet koks nukrypimas nuo visuotinai priimtų bendruomenės ar visuomenės normų buvo pavadintas deviacija.
Deviantinis elgesys - nukrypęs nuo vyraujančių normų elgesys. Tai yra normų pažeidimas, kuris neatsiejamas nuo socialinės kontrolės ir sankcijų, kurios susijusios su kultūra. Tiek vienoje, tiek kitoje kultūroje deviacinio elgesio supratimas gali skirtis (vienur priimtina, kitur ne). Deviacinio elgesio priežastys gali būti įvairios. Todėl pats deviantinis elgesys yra žmogiškas ir individai retai yra izoliuojami, o dar rečiau jų veikla nepriklauso nuo aplinkinių. Būtent dėl to individo elgesys negali būti paaiškinamas vien jo asmeninių bruožų, vertybių ar motyvų sąvokomis. Asmenys dažnai elgiasi kitaip nei patys norėtų, nes jų elgesį įtakoja bendravimas su kitais žmonėmis. Keista, tačiau tas pats žodis skirtingose šalyse ar bendruomenėse gali turėti skirtingą suvokimą. Tai priklauso nuo lyties, klasės ar kitų socialinių, demokratinių veiksnių, įsitikinimų. Sociologų manymu, deviacija daugiau yra socialinių situacijų, sistemų, o ne individo nuosavybė.
Išskiriami deviacijos komponentai, funkcijos, pasekmės, tipai, kurie padeda lengviau suvokti deviacijos sampratą. Deviacinio elgesio priežastys aiškinamos įvairiomis teorijomis, atsižvelgiant į tam tikrus aspektus. Rašydama esė nagrinėsiu deviacijos funkcijas, pasekmes, tipus, apžvelgsiu svarbiausias teorijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.82 KB
AutoriusAiringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKaminskas
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasSlaugos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Deviacija tipai ir mitai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kaminskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą