Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Moterų nusikaltimų socialiniai veiksniai

Moterų nusikaltimų socialiniai veiksniai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Moterų nusikaltimų analizės teorinės prielaidos. Nusikalstamumas: samprata ir specifika. Nusikaltimas, kaip realiatyvi sąvoka. Nusikalstamumo ir konkrečių nusikalstamų veikų priežastys. Moterų įvykdomų nusikaltimų charakteristika ir ją aiškinančios teorijos. Moterų nusikalstamumo statistika Lietuvoje 1990-2007 metais. Moterų nusikalstamumą įtakojančių socialinių veiksnių analizė. Socialiniai veiksniai, turintys įtakos moterų nusikalstamumui. Teorijos, aiškinančios moterų padarytų nusikaltimų socialinius veiksnius. Anomijos teorijos. Nusikalstamumo priežasčių teorijos. Kontrolės teorijos. Feminizmo teorijos. Išvados.

Ištrauka

Sociologinės krypties mokslininkai teigia, jog bendrų visoms nusikaltimų rūšims priežasčių nėra ir negali būti, todėl svarbu skirti dėmesį moterų nusikaltimams, juos lemiantiems faktoriams, atskiriant juos nuo vyrų nusikaltimų. Moterų nusikalstamumas skiriasi nuo vyrų savo kiekybiniais ir kokybiniais rodikliais. Šie skirtumai yra susiję su istoriškai nulemtu moters socialiniu vaidmeniu visuomeninių santykių sistemoje, moterų socialinėmis funkcijomis, jų biologine ir psichologine specifika. Svarbus vaidmuo tenka socialiniai aplinkai ir gyvenimo būdui. Istoriškai kintant moters vaidmeniui kinta ir moterų nusikaltimų charakteristika bei nusikalstamo elgesio būdai.
Statistika rodo, jog daugiau nei 80% visų nusikaltimų padaro vyrai, visgi kriminologiniai tyrimai rodo, kad kai kuriose sferose moterų nusikaltimai labai svarbūs -motina savo naujagimį, nelegalus alkoholinių gėrimų gaminimas ir kt. moterys daro 6-7 kartus mažiau nusikaltimų nei vyrai, (taip yra ir pasaulyje). Būtent moterų nusikalstamume atsispindi kriminologinių situacijų vertinimo specifiškumas, jų tarpe dominuoja savanaudiški nusikaltimai. Per dešimtmetį padaugėjo moterų smurtinių nusikaltimų. Motyvacija - buitinė sfera. Smurtinių nusikaltimų didėjimas, susijęs su šeimynine, buitine sfera.
Labiausiai paplitę nusikaltimai - vagystės 12%, turto pasisavinimas piktnaudžiaujant tarnyba, pirkėjų apgaulė (13-14%);alkoholinių gėrimų gamyba, laikymas (3%). Anksčiau moterys daug dažniau duodavo kyšius, dabar daugėja imančių. Tai reikėtų aiškinti didėjančiu visuomeniniu moterų aktyvumu. Apie 1% "sėdi" už nužudymus arba pasikėsinimus nužudyti, 1% už sunkius kūno sužalojimus. Moterų - žudikių kiekvienais metais yra nuo 10-12%, taigi tendencija yra augimo. Daugėja nuteistų moterų už bendrininkavimą išžaginimuose.
Tipiškas moterų nusikaltimas - vaiko nužudymas. Dažnai šį nusikaltimą padaro jaunos moterys, dar nespėję adaptuotis, t.y. neturinčios šeimos, gyvenamosios vietos. Didžiausią grupę moterų - nusikaltėlių sudaro iki 30 metų (48%). Daugiau nei pusė moterų yra ištekėjusios. Rusų kriminologai išskiria, kad apie 25% nuteistųjų buvo nustatytos psichinės anomalijos, t.y. psichopatija, alkoholizmas, oligofrenija ir kt. ypatingai daug nepilnamečių tarpe.
Nusikaltimus įtakoja daugybę įvairių vidinių ir išorinių faktorių, todėl literatūroje išskiriami atitinkami analizės lygmenys: individualus-psichologinis, socialinis ir filosofinis.
Darbo tikslas – išanalizuoti socialinius veiksnius, turinčius įtakos moterų nusikaltimams.
Darbo uždaviniai:
• Išskirti moterų įvykdomų nusikaltimų charakteristiką ir apžvelgti ją aiškinančias teorijas
• Išanalizuoti socialinius veiksnius, turinčius įtakos moterų nusikalstamumui.
Rašant darbą buvo remtasi nacionaliniais ir darbiniais dokumentais, įvairiais straipsniais ir tyrimų medžiaga, kuriuose liečiami aktualūs moterų nusikalstamumą ir nusikalstamas veikas, bei jas įtakojančius socialinius veiksnius liečiantys klausimai. Informacija buvo apdorota lyginamuoju, analitiniu ir apibendrinimo tyrimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos diplominis darbas
KategorijaSociologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai41 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis216.02 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasLekt. Laima Žilinskienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru nusikaltimu socialiniai veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • Lekt. Laima Žilinskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą