Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Visuomenės požiūris į mirties bausmę

Visuomenės požiūris į mirties bausmę

Aprašymas

Įvadas. Istoriniai mirties bausmės aspektai. Mirties bausmės samprata, požymiai ir tikslai. Žiūrovai – mirties bausmių stebėtojai. Mirties bausmės raida Lietuvoje. Mirties bausmės panaikinimo tendencijos. Kiti teisėti gyvybės atėmimo būdai. Tyrimo analizė. Išvados.

Ištrauka

Temos problema. Mirties bausmė yra viena seniausių pasaulyje taikomų sankcijų už labai sunkius nusikaltimus. Šiuolaikinėse valstybėse mirties bausmės taikymas yra apribotas arba aplamai panaikintas: beveik visoje Europoje, Lotynų Amerikoje, daugumoje Ramiojo vandenyno valstybių, mirties bausmė yra panaikinta. Kai kuriose valstybėse, nepanaikinusiose mirties bausmės, ji taikoma už sunkiausius nusikaltimus asmeniui – iš anksto suplanuotą nužudymą, nužudymą iš savarankiškų paskatų, šnipinėjimą, valstybės išdavimą ir veikimą prieš ją. Musulmoniškuose kraštuose mirties bausmė taip pat taikoma už seksualinius nusikaltimus.
Tyrimo tikslas. Atlikti tyrimą ir sužinoti žmonių nuomonę apie mirties bausmę Mažeikių mieste.
Tyrimo uždaviniai: 1. išanalizuoti mirties bausmės sąvoką;
2. išanalizuoti respondentų nuomonę apie mirties bausmės reikalingumą;
3. sužinoti kokią didžiausią bausmę skirtų nusikaltėliui;
4. išsiaiškinti kas daro įtaką nusikalstamumui;
5. išsiaiškinti kokiems nusikaltėliams, respondentų nuomone, turėtų būti
skiriama mirties bausmė.
Tyrimo objektas. Visuomenės požiūris į mirties bausmę.
Tyrimo metodai: 1. Literatūros apžvalga.
2. Anketinė apklausa.

Iki XX a. vidurio mirties bausmė buvo taikoma beveik kiekvienoje valstybėje, tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius dauguma valstybių atsisakė mirties bausmės, kaip sankcijos už nusikaltimo padarymą. Mirties bausmė daugiausia buvo taikoma nedemokratinėse, skurdžiose ir autoritarinėse valstybėse, kurios dažnai mirties bausmę taikė politinio poveikio priemonę. 9 dešimtmetyje mirties bausmė buvo panaikinta Lotynų Amerikoje, kurios pavyzdžiu 10 dešimtmetyje pasekė buvusios socialistinio bloko valstybės po to, kai atgavo nepriklausomybę. Vienintelė Europos valstybė, praktikuojanti mirties bausmės taikymą, yra Baltarusija. Kita vertus, dauguma Azijos išsivysčiusių demokratinių valstybių taip pat nėra atsisakiusios mirties bausmės taikymo politikos, kadangi jose visuomenė stipriai palaiko mirties bausmės taikymą.
Mirties bausmės taikymo praktika žinoma dar bendruomenės santvarkos laikais, kai bendruomenės narys, nusižengęs savo genties taisyklėms, buvo pasmerkiamas myriop. Taigi, mirties bausmė tuomet buvo bendruomenės teisingumo sistemos dalis. Kita vertus, nusikaltimai, padaryti kitos genties narių, buvo laikomi išpuoliu prieš nukentėjusią bendruomenę, taigi bausmių nusikaltėliui taikymas įvairavo nuo kūno bausmių ir pavergimo iki mirties bausmės. Vis dėlto genties reakcija į kitos bendruomenės įvykdytą nusikaltimą galėjo būti atsiprašymas, kompensacija arba kraujo kerštas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos tyrimas
KategorijaSociologija
TipasTyrimai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis109.43 KB
Autoriusalgis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Visuomenes poziuris i mirties bausme [speros.lt].docx
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 15 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą