Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Migracijos raiška Lietuvoje (2)

Migracijos raiška Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

MTP praktinis darbas. Įvadas. Teoriniai migracijos raiškos aspektai. Migracijos samprata. Migracijos rūšys. Migracijos veiksnių analizė. Migracijos teorijos tarptautinių emigracijos mastų Lietuvoje analizė. Tarptautinės migracijos mastai Lietuvoje. Emigracijos išvykimo šalys. Emigraciją Lietuvoje skatinantys veiksniai. Emigracijos pasekmės Lietuvai. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

AKTUALUMAS. Vienas šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra nepaprastai išaugęs gyventojų migracinis mobilumas, ypač būdingas pokomunistinėms šalims, tarp jų ir Lietuvai. Kaip ir daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių, Lietuvoje vykstantys politiniai, socialiniai, bei ekonominiai pokyčiai padarė esminį poveikį tarptautinės migracijos procesui. Šiuo metu dėl įvairių priežasčių ne tik išaugo migracijos mastas ir pasikeitė geografija, bet keičiasi ir jos tipai. Kadangi migracija persipina su ekonomine, kultūrine ir politine sąveika ir ją keičia, galima tikėtis, kad bus paveiktos visos šios sritys. Remiantis statistikos departamento duomenimis, 1990-2007 metais, įvertinant deklaruotus ir nedeklaruotus išvykimus iš Lietuvos, emigravo apie 473,5 tūkstančiai žmonių. Tai patvirtina, jog emigracija tebeturi didelę įtaką Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimui, masinio darbo jėgos išvykimui, protų nutekėjimui. Kai kurios migracijos formos turi net kriminalinį atspalvį (nelegali migracija, prekyba žmonėmis ). Tad tyrimų migracijos srityje aktualumas nekelia abejonių. Tačiau nors ši problema itin aktuali, mokslinių tyrimų ir tyrėjų šioje srityje Lietuvoje yra neadekvačiai mažai. Tik 1989 - 1990 metais pradėta, galima sakyti, nauja socialinių mokslų kryptis Lietuvoje- tarptautinės gyventojų migracijos tyrimai.
DARBO OBJEKTAS- gyventojų emigracija Lietuvoje.
DARBO TIKSLAS- ištirti gyventojų emigracijos raišką Lietuvoje.
Siekiant užsibrėžto tikslo yra nagrinėjami šie uždaviniai:
1. Išsiaiškinti migracijos sampratą ir jos rūšis;
2. Aptarti pagrindines migraciją aiškinančias teorijas;
3. Atskleisti migraciją lemiančius veiksnius;
4. Išanalizuoti tarptautinius emigracijos mastus Lietuvoje;
5. Aptarti emigracijos tarptautiniu mastu priežastis ir pasekmes Lietuvoje.
TYRIMO METODAI: teorinėje dalyje naudojome lyginamąją mokslinės literatūros analizę, sintezę ir klasifikaciją. Praktinėje dalyje naudojome duomenų analizę.
DARBO STRUKTŪRA:
PIRMOJE DALYJE- atskleidėme migracijos sampratą, išsiaiškinome migracijos rūšis ir pateikėme ją įtakojančius veiksnius, taip pat aptarėme sukurtas migracijos teorijas.
ANTROJE DALYJE- analizavome ir praktiškai pateikėme emigracijos mastus Lietuvoje ir šalis, į kurias vykstama dažniausiai ir kokios priežastys tai lemia.
Teorinėje darbo dalyje daugiausia naudotasi užsienio ir Lietuvos autorių moksliniais darbais, empiriniais tyrimais (D. Held "Globaliniai pokyčiai", A. Sipavičienė "Tarptautinė gyventojų migracija Lietuvoje: modelio kaita ir situacijos analizė", G. Kasnauskienė "Demografijos pagrindai"). Praktiniams vertinimams ir pastebėjimams pagrįsti dėl savo naujumo, koncentracijos ir vaizdumo buvo naudojama straipsniuose, statistikos departamente ir internete pateikiama informacija.
DARBO APIMTIS. Darbą sudaro įvadas, dvi dalys, išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 28 puslapiuose, įskaitant 7 lenteles, 4 paveikslus, taip pat pateikiamas 1 priedas. Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 18 šaltinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis168.38 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠarkiūnaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Migracijos raiska Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Šarkiūnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą