Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Duomenų analizė SPSS programa

Duomenų analizė SPSS programa

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Kiekybinių socialinių tyrimų metodų individualus darbas. Duomenų analizė. Aprašomoji statistika. Dažniai. Pasikliautinieji intervalai. Pasirinkto kintamojo dažnių histograma. Pasirinkto kintamojo skaitinės imties charakteristikos. Pasirinkto kintamojo stačiakampės diagramos. Pasirinktų kintamųjų populiacijos vidurkio pasikliautinieji intervalai. Hipotezių tikrinimas. Vidurkių palyginimas. Hipotezių tikrinimas. Vidurkių palyginimas. Požymių priklausomumo lentelės. Dispersinės analizės. Vienfaktorinė dispersinė analizė. Dvifaktorinė dispersinė analizė. Koreliacinė analizė. Tiesinė regresinė analizė. Duomenų sklaidos diagrama. Tiesinio ryšio stiprumas. Pearson‘o koreliacijos ir apibrėžtumo koeficiento skaičiavimas. Lygties taškiniai ir intervaliniai įverčiai. Regresijos lygtis. Hipotezės patikrinimas apie regresijos lygties koeficientų reikšmingumą. Regresinės analizės prielaidos. Suderinamumo hipotezė.

Ištrauka

Duomenų analizei SPSS programa buvo naudojamos dvi matricos. Pirmoji buvo paimta iš tinklalapio www.lidata.eu. Šių duomenų tyrimo tikslas: išsiaiškinti Lietuvos gyventojų nuomonę apie ekologiškų produktų gamybos ir prekybos ypatumus.
Pagrindiniai nagrinėti klausimai: Respondentų prašyta atsakyti, ar jie žino, kas yra ekologiškas produktas ir ekologinė gamyba bei kada apie tai sužinojo. Aiškintasi, kokie produktai, respondentų nuomone, laikomi ekologiškais. Buvo pateikti klausimai, ar žinoma, kad ekologiniam ūkininkavimui ir gamybai yra skirtos specialios Ekologinio žemės ūkio taisyklės, o ekologinės gamybos procesą ūkyje ar įmonėje pagal šias taisykles sertifikuoja bei nuolatos prižiūri akredituota nepriklausoma sertifikavimo įstaiga "Ekoagros". Tirta, kuo, respondentų manymu, ekologiški produktai skiriasi nuo neekologiškų (įprastinių) produktų. Respondentų klausta, ar jie perka ekologiškus produktus ir prašyta nurodyti apsipirkimo vietas. Norėta sužinoti, kaip respondentai prekyboje atskiria ekologiškus produktus nuo neekologiškų (įprastinių) bei kokių ekologiškų maisto produktų, nors ir brangesnių, jie norėtų, kad būtų prekyboje. Tirta nuomonė, jeigu ekologiškų maisto produktų pasiūla būtų didesnė ir asortimentas platesnis, ar sutiktų už juos mokėti brangiau. Norėta sužinoti, ar pasitikima ekologiškų produktų papildomu ženklinimu etiketėje užrašant "Ekologiškas produktas", nurodant sertifikavusios įstaigos pavadinimą ir jos logotipą bei ženklą "Ekologinis žemės ūkis". Tokiu žymėjimu neapsitikintys respondentai turėjo galimybę nurodyti neapsitikėjimo priežastis. Buvo užduotas klausimas, ar respondentai žino, kas yra "Tatulos programa".
Socialinės demografinės charakteristikos: lytis, amžius, išsimokslinimas, užsiėmimas, šeimyninė padėtis, tautybė, pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį, gyvenamoji vieta, regionas.
Koreliacinei ir tiesinei regresinei analizei naudojau savo pačios sukūrta matricą su "ūgis" ir "svoris" skaitinėmis charakteristikomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos namų darbas
KategorijaSociologija
TipasNamų darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis130.6 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVaicekauskaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Spss duomenu analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vaicekauskaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą