Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Jaunuolių požiūris į santuoką ir šeimą

Jaunuolių požiūris į santuoką ir šeimą

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Santuokos ir šeimos instituto ankstyvoji pradžia. Šeimos planavimas. Tradicinė šeima. Santuoka iš "reikalo". Tėvų įtaka jaunuoliams renkantis antrą pusę. Respondentų informacijos analizavimas. Šeimyninė padėtis. Tėvų įtaka jaunuoliui, renkantis antrą pusę. Tradicinė šeima. Dėl kokių priežasčių jaunuoliai tuokiasi ir kuria šeimas. Dažniausiai minimos jaunuolių santuokos nutraukimo priežastys. Išvados. Priedai (anketa).

Ištrauka

,, Žmogus yra tarsi baldas: kiekvienam modeliui skirtinga instrukcija. Norėdami su kitu gyventi darniai, turime išdrįsti paprašyti jo instrukcijos ir nebijoti duoti jam savąją.‘‘
Galima teigti, jog šeima iš esmės yra sociologinis institutas. O santuoka išsivystė iš bendradarbiavimo savąjį aš aprūpinant ir iš partnerystės savąjį aš pratęsiant. Nepaisant šito, šeima iš tikrųjų apima visas tris esmines žmogiškosios egzistencijos funkcijas, tuo tarpu gyvybės pratęsimas ją padaro fundamentaliu žmogiškuoju institutu, o artimi dviejų žmonių santykiai ją atskiria nuo visų kitų visuomeninės veiklos rūšių.
Kursiniame darbe bus apžvelgiama santuokos ir šeimos instituto ankstyvoji pradžia, išanalizuosime šeimos planavimo žingsnius, pabandysime suvokti šiuolaikinę tradicinę šeimą, išsiaiškinsim ar egzistuoja santuoka iš "reikalo". Aptarsime kokią įtaką turi tėvai jaunuoliams, kurie renkasi antras puses. Praktinėje dalyje išanalizuosime skirtingų respondentų gautus duomenis.


Tikslas: Išsiaiškinti ar jaunimui svarbi santuoka ir šeima.

Uždaviniai:
Sužinoti pagrindines jaunos šeimos problemas.
Išsiaiškinti jaunuolių požiūrį įtradicinę šeimą.
Išsiaiškinti ar dažnai jaunuoliai tuokiasi iš "reikalo".
Atskleisti kokią įtaką jaunuoliams turi tėvai, renkantis kitą pusę.
Materiali būtinybė sukūrė santuoką, lytinis alkis ją papuošė, religija ją sankcionavo ir išaukštino, valstybė jos reikalavo ir ją reguliavo, tuo tarpu vėlesniaisiais laikais besivystanti meilė santuoką ima pateisinti ir šlovinti kaip civilizacijos naudingiausio ir drąsiausio instituto, šeimos, protėvį ir kūrėją. Ir šeimos sukūrimas turėtų būti visų švietimo pastangų centras ir esmė.
Lytinis susiporavimas yra tobulas savojo aš įamžinimo aktas, susijęs su savojo aš patenkinimo besikeičiančiu laipsniu; vedybos, šeimos sukūrimas, paremtas didele dalimi savęs išsaugojimo principu ir tai pažymi visuomenės evoliuciją. Pati visuomenė yra šeimyninių vienetų bendras statinys. Individai yra labai laikini kaip planetiniai faktoriai - visuomenės evoliucijoje tiktai šeimos yra ilgalaikės ,,agentūros‘‘. Šeima yra tas kanalas, per kurį kultūros ir žinių upė teka iš vienos kartos į kitą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis288.45 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasS. Bulauskienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunuoliu poziuris i santuoka ir seima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • S. Bulauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą