Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Šeima ir ją supančios vertybės

Šeima ir ją supančios vertybės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Šeima ir jos paskirtis. Šeimos sąvoka. Šeimos funkcija. Šeima ir vertybių pasaulis. Universaliosios vertybės. Nacionalinės vertybės ir šeima. Šeimos gyvensenos vertybės. Šeima kaip vertybė. Meilė ir atsakomybė. Pareigos. Ištikimybė ir jos priešybė-neištikimybė. Išvados.

Ištrauka

Šeima-mūsų visuomenės rūpestis ir viltis, tai viena intymiausių, pastoviausių, patikimiausių ir veiksmingiausių vaikų ugdymo, tautos identiteto kūrimo ir išsaugojimo, dorovės ir dvasingumo bei kultūros ugdymo grandžių. Ji yra svarbi taikos ir ramybės kūrėja.
Šeima yra didi vertybė. Mūsų valstybės požiūris į šeimą yra įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, kurioje rašoma: " Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę". (Lietuvos Respublikos Konstitucija, 38str.)
Šiuolaikinio gyvenimo modernizaciją iš esmės pakeičia susiformavusią vyresniosios ir jaunesniosios kartos etinę tradiciją, kai bręstanti asmenybė iš artimiausios mikroaplinkos išmoksta įvairių socialinių vaidmenų, įgyja patirties ir įsitvirtina visuomenėje. Vykstant permainoms įvairiose gyvenimo srityse, visuomenėje vyksta vertybių transformacija ir su tuo susijusių pažiūrų, gyvenimo stiliaus, elgesio pokyčiai. Nėra abejonės, kad asmens patirtis, vertybės priklauso nuo vertybių internalizacijos laipsnio ir pobūdžio. Pasak V. Aramavičiūtės(2005), vertybių internalizacija sudėtingas procesas, apimantis vertybių įprasminimą, jų išgyvenimą ir asmens konkrečius veiksmus. Vykstant minėtiems procesams, vertybės virsta asmens vidiniu turiniu, determinuojančiu jo elgesį ir veiklą. Todėl atkreipiame dėmesį į šeimą, kur vertybių internalizacija vyksta individui perimant vertybes iš artimiausios socialinės aplinkos. Ši tema aktuali tuo, kad kintančioje visuomenėje kinta ir šeimos verybės.

Tikslas:Išsiaiškinti kaip ir kokios vertybės įtakoja šeimos institutą.

Uždaviniai:
• Pateikti šeimos sąvoką bei jos atliekamas funkcijas;
• Atskleisti universalias ir nacionalines vertybes;
• Išanalizuoti šeimos gyvensenos vertybes; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.05 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBartuškaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Seima ir ja supancios vertybes [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bartuškaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą