Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Požiūriai į seksualines mažumas Lietuvoje

Požiūriai į seksualines mažumas Lietuvoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žiniasklaida ir socialinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų atskirtis. LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių) žmonių vaizdavimo Lietuvos žiniasklaidoje bruožai. Jaunų homoseksualių žmonių socialinė atskirtis. Pagrindinės socialinės atskirties LGBT jaunimo atskirties sritys. Jaunų LGBT žmonių nematomumas. Jaunų LGBT asmenų sveikata. Homoseksualūs asmenys darbe. Homoseksualų reprezentacija žiniasklaidoje. Išvados.

Ištrauka

Homoseksualizmas –(graikiškai homos-vienodas, lotyniškai sexsualinis –lytinis) yra lytinis potraukis savo lyties atstovui.


Homoseksualizmas išėjo į viešumą prieš trisdešimt metų. Apie tai daug kalbama šiuolaikinėje visuomenėje. Jis tampa daug akivaizdesnis ir labiau toleruotinas. Gėjai tapo politine jėga, kovojančia už socialines teises. Gėjų judėjimas ypač aktyvus JAV. Tačiau mūsų šalyje homoseksualizmas plinta ne vien kalėjimuose, kolonijose, vaikų globos namuose. Daugeliui lesbiečių tokie judėjimai suteikė politinį pasirinkimą –viešai pareikštą, kad galima moterišką švelnumą supriešinti vyriškam agresyvumui.
Dabar homoseksualistų bendruomenės aktyviai veikia tiek vietinių, tiek nacionaliniu mastu ir netgi rinkiminėse kampanijose jos turi nemažą vaidmenį. Šiuolaikinė visuomenė neteisingai galvoja apie homoseksualistus. Todėl homoseksualistai dažnai būna apkalbų ir šmeižto objektais.
Daugelis tyrinėtojų atkreipė dėmesį į seksualinių mažumų diskriminaciją žiniasklaidoje, darbo rinkoje. Mūsų nagrinėti šaltiniai skiria ypatingą dėmesį kovai su lyčių nelygybės apraiškomis šiuolaikinėj visuomenėje bei lygių teisių užtikrinimą darbo vietoje. Taip pat mūsų literatūroje yra nagrinėjama homoseksualų reprezentaciją žiniasklaidoje kaip jie yra vertinami mūsų visuomenėje ir kaip juos žmonės priima.
Mūsų tikslas atskleisti jaunimo ir suaugusiųjų žmonių požiūrį į seksualines mažumas. Norime referuoti kaip visuomenė vertina homoseksualus, taip pat palyginti tuos vertinimus su įprastu būdu ir kaip seksualinės mažumos yra reprezentuojamos žiniasklaidoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.6 KB
AutoriusRaminta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. S.
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poziuriai i seksualines mazumas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. S.
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą