Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Elitas ir jo reikšmė visuomenės gyvenime

Elitas ir jo reikšmė visuomenės gyvenime

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Elito samprata. Pagrindinės elito teorijos. Elito reikšmė visuomenės gyvenime. Išvados.

Ištrauka

Apsisprendimą rašyti darbą elito tema, lėmė jo reikšmė visuomenės gyvenime. Šiuolaikinėje visuomenėje dažnai diskutuojama apie elito ir masių skirtumus, apie jų gyvenimo būdą, pasiekimus ir vertybes. Laikraščiuose skaitome straipsnius apie naujausius elito pirkinius, keliones į egzotiškus kraštus, o taip pat deklaruojamą nuomonę vienu ar kitu visuomenei svarbiu klausimu. Visuomenės elitas nustato, koks elgesys, kokios mados yra patrauklu ir reikšminga, tinkama konkrečiu laiku. "Elito mintis ir žodžius kartoja masinės informacijos priemonės, jo paskleistos idėjos tampa paskata žmonėms veikti arba priešintis, elito atstovų kūrybinės idėjos ir darbai formuoja ir atspindi mūsų visuomenės dvasinę kultūrą" (Masiulis, 1997 p. 7)
Suprantama, kad elitui nepriskiriamas kiekvienas Lietuvos gyventojas ir ne kiekvienam lemta juo tapti. Po šiuo pavadinimu slypi "išrinktieji", kurie kitų visuomenės narių atžvilgiu turi tam tikrą pranašumą. Tą pranašumą lemia įvairūs aspektai, tarp kurių svarbų vaidmenį vaidina išsimokslinimo lygis, profesinis statusas, ekonominis pranašumas. Elitu tampa ir tie, kurių siūlomi kriterijai geriausiai atspindi laiko dvasią ir viešąją nuomonę. Taigi esama abipusės masių ir elito priklausomybės formuojant elgesio, mąstymo, patrauklumo normas ir kriterijus.
Mano manymu, "tikrojo" ar "tariamo" elito buvimas turi milžiniškos įtakos visokeriopam visuomenės gerbuviui, todėl elito, kaip labai reikšmingos visuomenės dalies analizavimas, jo buvimo ar nebuvimo priežasčių nustatymas, yra labai svarbus.
Mintys bei idėjos apie visuomenės elitą, jo atsiradimą, sudėtį bei reikšmę buvo keliamos jau senovėje, eilę metų analizuojamos moksliniu požiūriu ir tai tik įrodo bei patvirtina elito svarbą.
Darbo tikslas. Naudodamasi įvairia literatūra, nagrinėjančia elito teorijas, bei medžiaga, atspindinčia įvairių visuomenės sluoksnių nuomonę apie Lietuvos elitą, šiuo darbu sieksiu išanalizuoti elito teorijas, rūšis ir, svarbiausia, jo vaidmenį Lietuvos visuomenėje, politinėje, ekonominėje, kultūrinėje bei dvasinėje plotmėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.61 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Brazienė, S. Jurgelėnas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Elitas ir jo reiksme visuomenes gyvenime [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Brazienė, S. Jurgelėnas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą