Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Emigracijos samprata, priežastys, veiksniai

Emigracijos samprata, priežastys, veiksniai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendra emigracijos būklė Lietuvoje. Emigracijos samprata. Emigracijos priežastys ir ją lemiantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Kaip ir daugelyje Vidurio bei Rytų Europos šalių, Lietuvoje vykstanti politinė, socialinė ir ekonominė raida iš esmės paveikė tarptautinės migracijos procesą. Iš Lietuvos išvyksta tam tikrų profesijų ar sluoksnių atstovai, o tai lemia struktūrinius Lietuvos gyventojų ir darbo jėgos pokyčius – t. y. ne tik mažėja bendras gyventojų skaičius, bet ir blogėja demografiniai rodikliai, visuomenė sensta, vis labiau ima trūkti darbo jėgos, ypač specialistų, pradedama mąstyti apie darbuotojų atsivežimą iš trečiųjų šalių (J. Karalevičienė, K. Matuzevičiūtė, 2009). Siekiant įvertinti migracijos įtaką šalies ekonomikai, būtina identifikuoti priežastis ir veiksnius, sąlygojančius šio proceso augimą.Tarp emigracijos priežasčių dažnai nurodomos ekonominės, politinės, ideologinės, rasinės, etninės ir kt. Emigracijos priežasčių tyrimas yra itin svarbus, nes išsiaiškinus, kokie motyvai skatina gyventojus migruoti, galima imtis konkrečių priemonių šiam procesui reguliuoti.
Lietuvoje emigracijos priežastis tyrė R. A. Grižas (2000), R. Kripaitis, B. Romikaitytė (2005), Ž. Martinaitis, D. Žvalionytė (2007), T. Butvilas, J. Terepaitė (2008), A. Sipavičienė, V. Gaidys, M. Dobrynina (2009), J. Karalevičienė, K. Matuzevičiūtė (2009) ir kiti.
Temos problema. Emigracijos problematika Lietuvai ypač aktuali, nes dideli emigracijos mastai jau kelia grėsmę socialiniam ir ekonominiam stabilumui, kadangi įvairiais vertinimais per nepriklausomybės metus iš Lietuvos emigravo apie 300 tūkst. gyventojų. Tokia emigracija Lietuvoje jau laikytina viena rimčiausių grėsmių šalies demografinei raidai, ūkio augimui ir kultūrinio savitumo išsaugojimui.Per nepriklausomybės metus iš Lietuvos emigravo apie 300 tūkst. gyventojų. Tokia emigracija Lietuvoje jau laikytina viena rimčiausių grėsmių šalies demografinei raidai, ūkio augimui ir kultūrinio savitumo išsaugojimui.
A. Sipavičienės, V. Gaidžio, M. Dobryninos (2009) atliktas tyrimas parodė, kad reikšmingiausias intensyvios emigracijos iš Lietuvos veiksnys yra blogesnės nei išsivysčiusiose Vakarų šalyse socialinės ekonominės sąlygos. Svarbiausia priežastis - žemas darbo užmokesčio lygis. Pagrindinės emigracijos iš Lietuvos priežastys yra ekonominės ir finansinės.
Šio darbo tikslas – atskleisti emigracijos sapratą, jos priežastis ir ją lemiančius veiksnius. Šiam tikslui realizuoti keliami šie ždaviniai:
1. Atskleisti bendrą emigracijos buklę Lietuvoje.
2. Išanalizuoti emigracijos sampratos teorinius aspektus.
3. Išskirti ir apibendrinti emigracijos priežastis ir ją leminačius veiksnius ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai21
Dydis26.22 KB
Autoriusgogolis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. S.
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emigracijos samprata priezastys veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. S.
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+5
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą