Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Socialinės atsakomybės ataskaita: AB "Pieno žvaigždės"

Socialinės atsakomybės ataskaita: AB "Pieno žvaigždės"

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Įmonės charakteristika. Įmonės daromas poveikis aplinkai. ĮSA vertinimas įmonėje "Pieno žvaigždės". ĮSA veiklos atlikimo rodiklių nustatymas įmonėje. Išvados.

Ištrauka

Įmonių socialinė atsakomybė yra darnaus vystymosi principų praktinis taikymas savo veikloje. ĮSA galima vertinti kaip etiškumo, tvarumo ir atsakingumo principų taikymą verslo procesuose. Lietuvoje ĮSA suvokiama kaip tam tikri saviti sąmoningai pasirinkti politiniai, teisiniai, etiniai santykiai tarp verslo organizacijos ir visuomenės. Tai yra verslo įmonės pasirengimas atsakyti už savo veiklą, sugebėjimas atlikti pareigas ir esant tam tikrai situacijai tenkinti visuomenės lūkesčius. Socialiai atsakinga įmonė turėtų būti atsakinga už kiekvieną veiklą, kuri paveikia žmones, jų bendruomenes ir aplinką. Šiame darbe mes nagrinėsime, kaip ĮSA idėja yra plėtojama AB "Pieno žvaigždės", kokių priemonių imamasi jos plėtrai, gerinimui šioje įmonėje.

Darbo tikslas – pateikti AB "Pieno žvaigždės" socialinės atsakomybės atasakitą.

Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti įmonės charakteristiką.
2. Išnagrinėti įmonės poveikį aplinkai.
3. Įvertinti įmonės socialinę atsakomybę.

Yra daugybė įmonių, kurios ne tik siekia maksimalaus pelno, bet ir sugeba savo siekius suderinti ir su žmogumi. Žmogus yra vienintelis veiksnys, dėl kurio ir laikosi įmonės. Todėl jie nusipelnė būti įvertinti. Mūsų pasirinktoje įmonėje "Pieno žvaigždės" yra įvairių aspektų kaip jie prisideda prie žmonių gerovės didinimo.
AB "Pieno žvaigždės" įkurta 1998 metų gruodžio 23 dieną. Joje dirba apie 3 000 tūkst. darbuotojų. Diegiant pažangias gamybos technologijas ir modernius vadybos metodus, darbuotojų darbo našumas žymiai didėja. Dabar kiekviena bendrovės gamybiniame filiale – Mažeikių pieninėje, Pasvalio sūrinėje, "Panevėžio piene"; "Kauno piene" – dirba daugiau negu po pusę tūkstančio įvairiausių specialybių darbuotojų. Penkiuose regioniniuose pardavimų padaliniuose – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių ir Panevėžio, o taip pat AB "Pieno žvaigždės" centrinėje buveinėje darbuojasi beveik 300 pardavimų, eksporto, rinkodaros, logistikos ir transporto darbuotojų. Apie trisdešimt darbuotojų vykdo bendrovės veiklos administravimą ir apskaitą.
2006 metų bendrovės darbuotojų vidutinis sąlyginis skaičius buvo: filiale Mažeikių pieninė - 618; filiale Pasvalio sūrinė - 608; filiale "Panevėžio pienas" - 560; filiale "Kauno pienas" - 650; regioniniuose pardavimų padaliniuose – 226, centrinėje bendrovės administracijoje – 45.
Mūsų gamybinių filialų darbuotojų vidutinis amžius yra 43 metai: vyriausiajam bendrovės darbininkui – 73 metai, jauniausiajam – 18,5 metų. Pardavimų padaliniuose ir centrinėje buveinėje vidutinis amžius – 35 metai: vyriausiajam darbuotojui – 68 metai, jauniausiajai – 18,5 metų.
VIZIJA- būti naujoviška gamybos ir rinkodaros įmone, užimančia tvirtas pozicijas Baltijos šalių rinkoje bei gaunančia nuolatinį ilgalaikį pelną.
MISIJA - gaminti tik aukščiausios kokybės pieno produktus be konservantų, kurie užtikrintų sveiką mitybą ir palengvintų maisto ruošimą.
ŠŪKIS - pieno produktai sveikam gyvenimui!
STRATEGIJA - nuolatinis pozicijų stiprinimas pieno perdirbimo srityje, išlaikant glaudų ryšį su vartotojais bei numatant paklausos tendencijas.
Įmonės strategijoje yra minima tik produktų kokybės akcentas ir produkcijos pritaikymas kiekvienai vartotojų grupei. Yra skiriamas didžiulis dėmesys vartotojų poreikiams, atrodo, kad taip ir turėtų būti, nes vartotojai tai yra tie žmonės, kurie perka įmonės gaminamą produkciją ir tokių būdu ir gyvuoja ši įmonė. Tačiau lygiai taip pat svarbūs yra ir tie žmonės, kurie dirba vardan šios įmonės gerovės, šie žmonės- įmonės darbuotojai. Tad iš įmonės "Pieno žvaigždės" suformuluoto strategijos apibrėžimo, galima pamatyti, kad nėra skatinama darbuotojų parama, pažanga ir gerovė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.55 KB
AutoriusKISS4U
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasOlga Ridzevičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Socialines atsakomybes ataskaita [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Olga Ridzevičienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą