Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Lietuvos socialinė politika (2)

Lietuvos socialinė politika (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Šalies vizitinė kortelė. Kultūra. Valstybės valdymo forma. Gyventojai. Statistiniai (demografiniai) duomenys. Darbo politika. Politiniai blokai. Šalies ekonomika. Transportas. Komunikacijos. Sveikatos priežiūros sistema. Švietimas. Mokslas. Lietuvos socialinės politikos analizė.

Ištrauka

Lietuvos plotas 65,3 tūkstančiai kilometrų kvadratu. Aukščiausia Lietuvos vieta yra Aukštojas. Kalva iškilusi virš jūros lygio 293,84 m ir yra tik 0,5 km nuo Juozapinės. V. Navaičio knygoje "Lietuvos rekordai" rašoma, kad žemiausia Lietuvos vieta yra kažkur prie Rusnės miestelio. Jos aukštis - 1,3 m žemiau jūros lygio. Rusnės saloje, prie Dumblio ežero buvo pastatytas medinis stogastulpis, ženklinantis žemiausią Lietuvos vietą - minus 1,3 m. Tačiau tai tik pati žemiausia vieta, kurioje dar gali stovėti įbetonuotas stulpas. Absoliuti vieta turetų būti kažkur netoliese ant liūliuojančio pagrindo.
Nemunas - ilgiausia Lietuvos upė. Jos ilgis 937 km, o Lietuvos teritorijoje teka 460 km. Nemuno gylis iki 5 metrų, plotis - iki 500 metrų, srovės greitis - 1-2 m/s, didžiausias vidutinis debitas prie Pagėgių - 630 kub.m/s. Ties Kaunu Nemunas yra užtvenktas, užtvankoje pastatyta Kauno HE. Aukščiau užtvankos susidaręs vandens telkinys, vadinamas Kauno mariomis- didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Nemunas turi apie 180 intakų.
Vilnius – Lietuvos sostinė šalies pietryčiuose ir didžiausias šalies miestas. Įsikūręs, Neries ir Vilnios santakoje, 24 km nuo Baltarusijos sienos. Miesto vardas pirmą kartą paminėtas 1323 m. Nors viduramžių laikais Lietuvos sostinėmis buvo Voruta, Naugardukas, Kernavė, Trakai ir Vilnius. Tačiau šaltiniai patvirtina tik vienos sostinės - Vilniaus - buvimo faktą. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškuose, kuriuose jis kvietė amatininkus, pirklius ir vienuolius iš Vakarų Europos atvykti ir įsikurti sostinėje. Viduramžių istorija 2010-02-24
1387 m. Lietuvai priėmus krikščionybę, miestui suteikta savivalda – Magdeburgo teisės. Nuo 1579 m. - universitetinis miestas. Tačiau šiuo metu sostinėje veikia LR aukščiausios valdžios institucijos – Prezidentūra, Seimas, Vyriausybės ministerijos, Aukščiausiasis ir Konstitucinis teismai, užsienio valstybių ambasados ir atstovybės, diplomatinės misijos, tarptautinių organizacijų atstovybės. Vilniaus senamiestis yra vienas didžiausių Rytų Europoje ir 1994 m. įrašytas Pasaulio paveldo sąrašą. Šiuo metu sostinėje gyvena 541 278 gyventojų.
Kitas, vienas iš reikšmingiausių Lietuvos miestų- Kernavė menanti valstybės pradžią. Pirmieji gyventojai Kernavės teritorijoje įsikūrė dar 9–8 tūkstmetyje prieš Kristų, senojo akmens amžiaus pabaigoje. Nuo tų laikų iki pat vėlyvųjų viduramžių čia be pertrūkio gyvenę žmonės paliko savo gyvenimo pėdsakų. Viduramžių Kernavė buvo vienas svarbiausių to meto Lietuvos valstybės politinių bei ekonominių centrų, kuriame matosi senoji pagoniškos Lietuvos kultūra, tačiau jau gana ženkliai veikiamą krikščioniškosios Europos tradicijų. Nuo 1988 m. įsteigtas kultūrinis rezervatas 194,4 ha teritorijoje. 2004 m. liepos mėn., buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl unikalios paskutinės Europoje pagoniškos valstybės miestietiškos civilizacijos. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija 2010-02-24. Laikinoji sostinė- Kaunas, įsikūręs Nemuno ir Neries santakoje. Tai ne tik pramonės, transporto, mokslo ir kultūros centras ir antras pagal dydi miestas Lietuvoje, su 364 059 gyventojais, tačiau ir turintis svarbią istoriją. Miestas minimas nuo 1030 m. arabų aprašymuose. XVI a. pabaigoje Kaunas tapo vienu iš geriausiai suformuotų LDK miestų. Dėl XVII a. viduryje prasidėjusių karų ir epidemijų, Kauno plėtra labai sulėtėjo. Miesto ekonomika atsigavo XIX a., tapus Rusijos gubernijos centru, nutiesus geležinkelį ir pradėjus veikti pirmajai elektrinei. Iki 1940m. tapo laikinoji Lietuvos valstybės sostinė, Lenkijai okupavus oficialiąją sostinę Vilnių. Atkūrus Lietuvos valstybingumą. 1993 m. patvirtintas naujasis Kauno herbas. Laisvoji enciklopedija 2010-02-24 ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos referatas
KategorijaSociologija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai28
Dydis149.69 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Manukian
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos socialine politika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • D. Manukian
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą