Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Studentų požiūris į abortą

Studentų požiūris į abortą

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Požiūris į abortą. Abortų rūšys. Abortų priežastys. Abortų pasekmės. Po nėštumo nutraukimo. Nėštumo nutraukimo komplikacijos. Priemonės abortų mažinimui. Studentų požiūrio į abortą tyrimas. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Temos aktualumas. Abortas šiandieninėje visuomenėje yra gana paplitęs reiškinys, nes vis dažniau pasitaiko atvejų, kai ypač jaunos mergaitės, dar pačios būdamos vaikai, pastoja ir tuomet pagrindine išsigelbėjimo priemone iš tokios situacijos tampa nėštumo nutraukimas, kuris yra labai pavojingas tiek fizinei, tiek dvasinei moters sveikatai. Visuomenėje abortas vertinamas labai prieštaringai, nes nėra prieita vieningos nuomonės, kuri stadija (apvaisinimo, gemalo) turėtų būti traktuojama kaip atskiro individo pradžia, todėl dalis žmonių abortą prilygina žmogžudystei.
Temos problematiškumas. Šiomis dienomis vis dažniau diskutuojama dėl abortų uždraudimo. Vieni tam pritaria ir mano, kad turėtų būti priimti įstatymai, kurie gintų silpną, tik užsimezgusią gyvybę. Tuo tarpu kiti prieštarauja abortų uždraudimui, teigdami, kad tai sukels tik dar daugiau neigiamų pasekmių: padaugės nelegaliai atliekamų abortų, kurie dažnai baigiasi rimtomis traumomis ar net mirtimi; moterys pačios bandys atsikratyti vaikelio vaistais, sukeliančiais persileidimą, o tai gali pakenkti vaisiui ir jis gims ligotas, neįgalus ir t.t..
Šio darbo tyrimo objektas yra antro kurso ekonomistų požiūris į abortą.
Pagrindinis darbo tikslas – išsiaiškinti studentų požiūrį į abortą. Numatytam tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
• Išsiaiškinti aborto sampratą ir rūšis;
• Nustatyti pagrindines abortų priežastis, remiantis tyrimo duomenimis;
• Įvertinti, kokią įtaką turėtų abortų uždraudimas Lietuvoje.
Darbo metodika, kuria remiantis bus įgyvendinti minėti uždaviniai:
• Mokslinės literatūros analizė;
• Anketinis tyrimas;
• Statistinis tyrimo rezultatų įvertinimas.
Darbui parengti naudota literatūra. Rengiant šį darbą gana nemažai dėmesio buvo skiriama mokslinės literatūros rinkimui ir analizei. Pirmojoje darbo dalyje buvo remtasi moksline literatūra, o antrojoje dalyje buvo naudojami pirminiai duomenys, gauti tyrimo metu.
Darbo praktinė reikšmė. Šis tiriamasis darbas yra naudingas, nes suteikė galimybę sužinoti skirtingas studentų nuomones dėl nėštumo nutraukimo, įvertinti studentų elgseną situacijoje dėl nėštumo nutraukimo lyties atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis136.08 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studentu poziuris i aborta [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kasparavičius
Pasidalink su draugais