Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Moksleivių požiūris į narkotikų vartojimą

Moksleivių požiūris į narkotikų vartojimą

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Narkomanija kaip deviantinis elgesys. Deviacijos supratimas. Deviacijos tipologizavimas. Deviacijos funkcijos. Deviacijos pasekmes. Deviacijos priežasčių aiškinimai. Deviacija kaip procesas. Deviacija. Nusikalstamumas ir socialinė kontrolė. Narkomanijos priežastys. Biologinės (genetinės) priežastys. Psichologinės priežastys. Socialinės priežastys. Šeimos įtaka. Draugų įtaka ir kitos priežastys. Pasekmės. Narkotikų sukeliamos pasekmės žmogaus sveikatai. Asmens priklausomo nuo narkotikų įtaka kitiems žmonėms. Socialinės pasekmės. Faktai apie narkotikų vartojimą. Narkotikų vartojimo prevencija. Prevencijos programos. Moksleivių narkotinių medžiagų vartojimo ir prevencinio ugdymo pagal amžių ypatumai. Narkotikų prevencijos integravimas į ugdymo dalykus. Narkotikų plitimo keliai. Empirinė dalis. Išvados. Priedai (11).

Ištrauka

Mes einame į Europą. Tas ėjimas yra gana lėtas, tačiau ten vykstantys negatyvūs procesai mus pasiekia labai greitai. Dėl patogios geografinės padėties Lietuva tampa alkoholio ir kitų narkotikų tranzito šalimi. Auga narkotikų prieinamumas ir tiekimas, neteisėta jų pasiūla ir poreikis narkotikams.
Taip pat Lietuvoje keičiasi ne tik ekonomika, socialinė sfera, bet ir žmonių gyvenimai. Visapusiškos permainos koreguoja ir mokyklos gyvenimą tiek iš išorės, tiek viduje. Vyksta mokyklos reforma. Keičiasi ugdymo turinys, ugdymo institucijoms iškyla vis naujų problemų. Šalia rūkymo, alkoholio vartojimo, kurie tapo visuomenės įpročiu, atsiranda nauja, dar pavojingesnė – narkotikų vartojimo problema. Narkotikai tampa lengviau prieinami, didėja neteisėta jų pasiūla ir tiekimas, atsiranda narkotikų poreikis. Labiausiai pažeidžiamas tampa jaunimas. Dėl savo nebijojimo rizikuoti ir smalsumo jaunimas pradeda bandyti, o vėliau ir vartoti narkotikus ar net užsiimti su narkotikais susijusia rizikinga veikla.
Šiandien vis garsiau suskamba balsai, prabylantys apie gresiantį pavojų – mokyklose klestinčią narkomaniją. Kiek pagrįstos šios baimės, pasakyti sunku, kadangi išsamių ir rimtų tyrimų Lietuvoje šia tema kol kas dar nėra. Aišku viena – toks reiškinys iš tiesų egzistuoja, neaiškūs tik jo mastai – galbūt jie išpūsti žiniasklaidos, o gal tokie, kokių nei žiniasklaida, nei Vyriausybė, nei tėvai bei mokytojai net neįsivaizduoja. Susidaro įspūdis, kad Lietuvoje ši problema visiškai nauja, netikėta, gal todėl ji ir atrodo tokia grėsminga. Apie ją pradėta kalbėti neseniai, ir dažnai – gana populistiškai.
Taigi alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevencija yra aktuali jau mokykliniame amžiuje. Reikalingos skubios prevencijos priemonės, kurios suteiktų moksleiviams žinių ir sustiprintų jų sąmoningumą, išmokytų kritiškai vertinti šiuos negatyvius visuomenės gyvenimo reiškinius.
Narkomanija yra viena iš deviantinio elgesio formų.
Ši tema yra aktuali ir nauja dabar ir dar bus aktuali ilgai. Todėl iškelsime tyrimo tikslą, tyrimo uždavinius, problemą, objektą ir dalyką.
Tyrimo problema : Narkotikų vartojimas moksleivių tarpe.
Tyrimo objektas : Tauragės miesto moksleiviai.
Tyrimo dalykas : Tauragės miesto moksleivių požiūris į narkotikus.
Tyrimo tikslas : Ištirti narkomanijos priežastis, pasekmes ir programų prieš narkotikus vykdymą mokymo įstaigose.
Tyrimo uždaviniai :
1. nustatyti, kas skatina moksleivius griebtis narkotikų;
2. išanalizuoti narkotikų plitimo kelius;
3. sužinoti, kokios prevencinės programos vykdomos ugdymo institucijose;
Studijų darbe buvo naudota mokslinė literatūra, paskaitų medžiaga, taip pat atlikta anketinė apklausa.
Pagrindinės sąvokos
Narkotikai – tai natūralios ir sintetinės medžiagos, veikiančios žmogaus psichiką ir, jei jomis piktnaudžiaujama, sukeliančios sunkų sveikatos sutrikimą, kuris pasireiškia psichologine ir fizine nepriklausomybe. Žodis "narkotikai" yra kilęs iį graikų kalbos ir reiškia sapną. Seniau šis terminas buvo vartojamas apibūdinti medžiagoms, naudojamoms medicinoje pacientams užmigdyti. Narkotikai sužlugdo žmogų, ir nesvarbu, kokios spalvos tavo oda, turtingas ar vargšas, senas ar jaunas, vyras ar moteris, eilinių sugebėjimų žmogus sr genijus. Narkotikai, pasitaikius progai, vienodai žudo visus. ( A. G. Davidavičienė, 2001. p. 10).
Narkomanija – liga, pasireiškianti potraukiu nuolat vartoti narkotikus. Graikų kalbos žodis "narkė" reiškia suakmenėjimą, "manija" – beprotybę, aistrą, kai sutrinka žmogaus psichinė ir fizinė būklė. (A. G. Davidavičienė, 2001, p. 11).
Narkomanas – vartojantis narkotikus, sergantis narkomanija.( Tarptautinių žodžių žodynas, 1985, p. 334)
Prevencija – išankstinis kelio užkirtimas, užbėgimas už akių. Vaikų, paauglių ir jaunimo narkotikų vartojimo prevencija – tai psichologinės – socialinės jų kompetencijos formavimas, gyvenimo įgūdžių, kurie padėtų sveikai gyventi, kurti, sąmoningai rinktis, atsakyti už savo veiksmus ir suprasti savo poelgių padarinius, ugdymas. ( A. G. Davidavičienė, 2001, p.30).
Deviantinis elgesys – tai socialinis elgesys, kuris yra nukrypęs nuo laikomų "normalių" arba visuomenėje socialiai priimtinų normų. ( Collins sociologojos žodynas, I dalis, p. 161 – 162).
Pasekmės, t.y. vienaskaita pasekmė – tai išvada, padarinys, rezultatas. Pasekme mes vadiname reiškinį, kuris eina po kito ir yra jo rezultatas.
Priežastis- tai reiškinys dėl kurio vyksta kitas reiškinys. ( Dabartinis lietuvių kalbos žodynas,2000, Vilnius) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis98.58 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasJūratė Guščinskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moksleiviu poziuris i narkotiku vartojima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • Jūratė Guščinskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą